چگونه به درایو چوب در انتقال کاربر ماشین

دانستن چگونه به رانندگی یک ماشین مجهز به انتقال کاربر مهم تر از آن ممکن است به نظر می رسد. حتی اگر روزانه خود را راننده خودکار است, شما ممکن است گیر کرده در یک کشور خارجی اجاره ماشین از یک شرکت است که تنها چوب شیفت در انبار. و یا شما ممکن است نیاز به قرض گرفتن دوستان خود را چهار سرعت کامیون را به حرکت یک نیمکت در سراسر شهر.

اگر چه این می تواند به نظر می رسد دلهره آور, رانندگی یک چوب تغییر بسیار آسان تر از آن به نظر می رسد; میلیون ها نفر از مردم با انجام آن در هر روز است. یادگیری طول می کشد کمی صبر و تسلط بر آن نیاز به یک معامله خوب است از تجربه. اگر شما آماده برای شروع هیچ جناس در نظر گرفته — ما آسان به دنبال راهنمای تدریس خواهد شد به شما همه چیز شما نیاز به دانستن در مورد رانندگی یک چوب.

مرحله 1: خودتان را با این کلاچ و چوب شیفت

فرض کنید شما خود و یا دسترسی به یک وسیله نقلیه با انتقال کتابچه نشستن در صندلی راننده و توجه داشته باشید از ویژگی های مختلف و قطعات در حالی که خودرو در حال اجرا نیست. گرفتن احساس برای کلاچ سوم پدال که در واقع به طور مستقیم در سمت چپ ترمز. این قلب از تفاوت بین اتوماتیک و دستی. آشنا خود را با مقاومت در برابر آن و زمانی که شما می تواند احساس آن را گرفتن. پس از آن قرار دادن دنده عیار و یا “چوب” است که به طور معمول در مرکز کنسول بین صندلی های جلو و یا مجاور به فرمان. مطمئن شوید که صندلی خود را تنظیم شده است بنابراین شما به راحتی می توانید رسیدن به هر سه پدال. شما نیاز به قادر به فشار کلاچ در تمام راه.

بعدی بررسی تغییر الگوی احتمال زیاد گذاشته در بالای دسته دنده. این نمودار به طور کلی ویترین یک سری از خطوط و اعداد مربوط به هر یک از چرخ دنده. توجه داشته باشید که قرار دادن فرد در چرخ دنده مهمترین معکوس که اغلب دیده تعویض دنده از دنده پنجم. گاهی اوقات در بسیاری از خودروهای فولکس واگن برای مثال معکوس واقع شده است و با فشار دادن بر روی دکمه شیفت (و یا کشیدن بر روی تغییر بوت) و در حال حرکت به پایین از اول. نیز وجود دارد یک دنده خنثی واقع در “منطقه خاکستری” بین هر درجه به شما اجازه می دهد به انتشار پدال کلاچ در حالی که نگه داشتن خودرو در حال اجرا است. فشار دادن کلاچ و موقعیت خود را عیار بین اول و دوم دنده برای مثال حرکت خواهد کرد شما را به خنثی است. انتقال خودکار انجام تمام این … به صورت خودکار.

مرحله 2: عمل تعویض دنده را با موتور خاموش و ترمز اضطراری درگیر

مایل Branman/Digital Trends

در اینجا قانون طلایی از انتقال دستی: تغییر آغاز می شود با این کلاچ به پایان می رسد اما با این گاز است. با موتور هنوز خاموش را فشار دهید کلاچ به کف و حرکت عیار به دنده اول. سپس انتشار پدال در حالی که به آرامی فشار دادن بر روی گاز. اگر موتور بودند در این امر سوق خودرو رو به جلو است.

به حرکت دوم, انتشار گاز و فشار کلاچ پایین دوباره. در این مرحله شما فقط تکرار مرحله قبل تنها شما در حال حرکت به دوم و سپس سوم و سپس چهارم و به همین ترتیب. به عبارت ساده, shifting چرخ دنده نیاز به اقدامات سه زیر:

  1. افسرده کلاچ را با پای چپ.
  2. به صورت دستی تغییر با دست راست خود را به طور معمول در دنده سفارش.
  3. به آرامی افسرده پدال گاز با پای راست خود را در حالی که به طور همزمان با انتشار کلاچ.

سریع تر شما در حال رانندگی سریع تر شما به راحتی می توانید به عقب کلاچ, اما نگه داشتن در ذهن است که صافی به تعداد بیش از سرعت. مبتدیان باید در عادت تعویض دنده از دنده اول به طور مستقیم به دنده دوم نه سوم.

مرحله 3: شبیه سازی رانندگی واقعی سناریو

مایل Branman/Digital Trends

شتاب نیاز به تعویض دنده به چرخ دنده های بالاتر. در کل شما باید شیفت زمانی که وسیله نقلیه خود می رسد حدود 3000 دور در دقیقه یا زمانی که موتور به نظر می رسد overworking. نگه داشتن یک چشم بر روی سرعت سنج اگر شما مطمئن نیستید که به تغییر و مطمئن شوید که شما هرگز بیش از redline; شما آسیب موتور اگر شما انجام دهد. با موتور هنوز خاموش تمرین ذهنی شتاب به حدود 15mph و سوئیچینگ از اول به دنده دوم است. تغییر به سوم اقامت وجود دارد برای چند ثانیه و سپس تصور کنید که شما یک سیگنال ترافیک است که در مورد به نوبه خود قرمز در فاصله. از آن زمان به downshift.

Downshifting به معنی تعویض دنده به چرخ دنده های پایین تر. اگر موتور به نظر می رسد puttering شما نیاز به downshift در سفارش خود را به انقلاب و دسترسی به قدرت بیشتر. کاهش کلاچ و با دقت مانور gearshift از سوم دنده به دنده دوم به عمل downshifting. این ویدیو آموزشی به شما کمک می کند تجسم عمل درست.

آمدن به توقف کامل نیاز به فشار دادن کلاچ و تعویض دنده به خنثی موقعیت راحتی قرار گرفته است در بین چرخ دنده ها. خنثی نیست و به طور معمول نشان داد در دنده عیار, اما آن را آسان برای پیدا کردن. هنگامی که شما مانور چوب به موقعیت صحیح شما می توانید پای خود را روی کلاچ در حالی که نگه داشتن خودرو در حال اجرا بدون تاخیر انداخت.

گام 4: شروع آهسته و تکرار

مایل Branman/Digital Trends

تمرین با موتور خاموش نمی کند و کاملا نسبت به سناریوهای واقعی شما در جاده ها است. گام بعدی این است که به واقع تمرین رانندگی ترجیحا روی یک سطح صاف و بدون ترافیک و یا پیاده — پارکینگ پشت جاده ها و غیره. منزوی و کم ترافیک مکان نیز به شما مقدار زیادی از زمان برای رفتن دوباره اگر شما غرفه موتور. سعی کنید به وحشت زمانی که آن اتفاق می افتد هر چند موتور اصطبل به ناچار به رفتن دست در دست با یادگیری به درایو یک چوب.

اگر چه شما می توانید تمرین به تنهایی در نظر آوردن همراه یکی از دوستان که می داند که چگونه به درایو ، وسیله نقلیه شروع به مطمئن شوید که ماشین است که در خنثی کردن کلاچ و روشن کردن کلید احتراق. هنگامی که شما در انتخاب دنده اول به آرامی درایو رو به جلو زمانی که ماشین شروع به آزاد کردن کلاچ در حالی که به طور همزمان با فشار دادن پدال گاز. هر آنچه که شما انجام نمی سرعت بیش از حد سریع است. زمانی که سرعت سنج می خواند بیش از 3000 و یا شما در حال رفتن تقریبا 15mph را بر روی کلاچ و تغییر از اول به دنده دوم قبل از انتشار آن و تکرار تا زمانی که شما رسیدن به سرعت مورد نظر. استاد این روش را و شما آماده برای گرفتن ماشین مثل مزدا MX-5 Miata برای چرخش.

شروع بر روی یک تپه

پیچیده ترین بخش از رانندگی یک ماشین مجهز به انتقال کاربر شروع بر روی یک تپه شیب دار. چرا که شما نیاز به کار پدال کلاچ را درگیر اول دنده و پدال گاز به ماشین در حال حرکت است و روی پدال ترمز برای نگه داشتن خودرو از نورد به عقب. آن را از روی حیله و تزویر — مگر اینکه شما سه فوت است. شاید شما; ما نیست.

این است که ترمز دستی — به طور معمول در واقع به طور مستقیم بین صندلی های جلو — مفید است. پس از شما به توقف آمده جلو و بر روی ترمز دستی تا ماشین نمی رول عقب مانده است. وقتی که آن زمان به حرکت دوباره شروع به مانند شما به طور معمول بر روی زمین مسطح در حالی که به طور همزمان آزاد کردن ترمز دستی. زمان کلیدی در اینجا است. آزاد کردن ترمز دستی بیش از حد به آرامی جلوگیری خواهد شد ماشین از حرکت در حالی که انتشار آن را سرعت بیش از حد باعث می شود ماشین به رول عقب مانده است. آن را دریافت, درست, اگر چه, و ترمز را نگه داشتن خودرو هنوز هم به اندازه کافی بلند را برای شما به جلو و دور.

آیا عرق آن را اگر شما غرفه; این برای همه اتفاق می افتد. دوباره درگیر کردن ترمز دستی قرار دادن ماشین در خنثی موتور شروع و آن را یکی دیگر از شات. با کمی تمرین شما خواهید بود چوب-تغییر راه خود را از طریق مرکز شهر سان فرانسیسکو در هیچ زمان. و در بسیاری از دیر-مدل ماشین تپه-برگزاری تابع نگه می دارد این خودرو را متوقف و برای چند ثانیه بنابراین شما می توانید رانندگی را به طور معمول بدون نیاز به نگه داشتن ترمز دستی. اگر اتومبیل خود را ندارد و ترمز دستی (بعضی از آنها پا عمل ترمز اضطراری) شما نیاز به کارشناسی کارشناسی ارشد تپه شروع می شود راه سخت است.

مشترک انتقال از نظر شما باید بدانید

کلاچ: طور کلی یک کلاچ درگیر و disengages دو مستقل شفت. در یک وسیله نقلیه آن را متصل به میل لنگ (که بخشی از موتور) به ورودی شفت در گیربکس (که مسیرهای قدرت به چرخ درایو). به طور پیش فرض آن را درگیر اما با فشار دادن بر روی پدال کلاچ disengages آن را به منظور به شما اجازه تغییر چرخ دنده ها.

این تصویری از یادگیری مهندسی کانال به یک نمای کلی از کلاچ و نقش آن در انتقال است.

دنده: در یک وسیله نقلیه چرخ دنده های انتقال قدرت از فوق میل لنگ به ranch hands. وجود دارد چند چرخ دنده به تغییر چگونه قدرت موتور می چرخد خودرو چهار چرخ است. درست مثل در یک دوچرخه کوچک چرخ دنده استفاده می شود برای به دست آوردن ماشین به سرعت در حالی که بزرگتر چرخ دنده استفاده می شود برای ساخت و حفظ آن سرعت.

RPM: اصطلاح “انقلاب در هر دقیقه” مربوط به اندازه گیری که چگونه بسیاری از چرخش بر روی محور ثابت در حال تکمیل در یک دقیقه. در یک ماشین سرعت سنج اندازه گیری میل لنگ به چرخش. برای مثال اگر شما بیکار در 850 دور در دقیقه و سپس ماشین خود را از میل لنگ در حال چرخش است در آن محور 850 بار در هر دقیقه است.

سرعت سنج: اغلب واقع در داخل خوشه ابزار در کنار سرعت سنج, سرعت سنج اندازه گیری موتور دور در دقیقه. به عنوان شما سرعت بخشیدن به سرعت سنج سوزن صعود خواهد کرد تا زمانی که آن می رسد redline است که زمانی که الکترونیکی محدود اغلب پا زدن در. شما باید به خوبی قبل از سوزن می رسد redline.

Upshifting: حرکت عیار از پایین به یک دنده بالاتر (از اول به دوم مثلا) نامیده می شود upshifting. برای تغییر شما نیاز به درگیر کردن کلاچ و حرکت چوب به دنده مورد نظر شکاف.

Downshifting: معکوس از upshifting. آن را هنگامی که شما حرکت استیک از دنده بالاتر به پایین تر دنده.

دو-محکم: معمولا رانندگان کلاچ خلاص و حرکت چوب به طور مستقیم از یک دنده به دیگری. این انتقال متکی در بخشی به نام synchronizer برای مطابقت با میل لنگ و ranch hands را چرخشی سرعت. همچنین رانندگان می توانند کلاچ خلاص به حرکت چوب به خنثی انتشار پدال کلاچ را فشار دهید یک بار دیگر به حرکت از خنثی به دنده بعدی. این توقف همگام سازی میل لنگ و ranch hands. شانس نیاز به دو کلاچ بسیار کم هستند مگر اینکه شما در حال رانندگی یک ماشین با یک انتقال مشکل و یا یک است که بسیار قدیمی است.

دو/دو کلاچ گیربکس: دو یا دو کلاچ اتوماتیک انتقال با استفاده از دو چنگال هر یک با مجموعه خود را از چرخ دنده ها. در شش ماشین با سرعت مثلا یک کلاچ است که مسئول برای چرخ دنده های یک و سه و پنج در حالی که دیگر موفق چرخ دنده های دو و چهار و شش. به نفع یک dual-clutch transmission است که تغییرات دنده تقریبا آنی است. این گیربکس اتوماتیک هستند به طوری که آنها لازم نیست که یک پدال کلاچ اما برخی از ارائه shift paddles.

CVT: CVT نوع گیربکس اتوماتیک است که متکی بر یک سیستم تسمه و قرقره به ارائه یک تعداد نامحدود از رادیو. به عبارت دیگر این انتقال هرگز شیفت به دلیل وجود دارد هیچ چرخ دنده ها. آن را نسبتا شایع در جدید-بازار خودرو به خصوص در اتومبیل های ژاپنی و همچنین در یافت کوچکتر وسایل نقلیه مانند موتور سیکلت و ATVs.

به یاد داشته باشید از آن لذت ببرید!

ما قول می دهم شما را به ناچار غرفه ده ها بار به شما یاد بگیرند که چگونه به استفاده از پدال کلاچ — ما یک بار در وسط یک تقاطع شلوغ. شما honked در, اما اجازه ندهید که این شما را دلسرد. هنگامی که شما قطع از رانندگی یک چوب آن را تبدیل به طبیعت دوم شما هرگز در مورد آن فکر می کنم. موفق باشید و لذت ببرید و امن است.

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>