چگونه کنجکاوی است که نگه داشتن خود را سرگرم در مریخ بیش از آخر هفته طولانی

آن را ممکن است یک آخر هفته طولانی در ایالات متحده, اما در مریخ, کنجکاوی, مریخ نورد دریافت نمی کند تعطیلات ،

به طور معمول کنجکاوی تیم برنامه ریزی خواهد شد و از همه rover فعالیت بیش از آخر هفته و سپس ترک rover برای اجرای این برنامه در حالی که آنها را به خوبی سزاوار استراحت آخر هفته. زمان برای مریخ نورد است که برنامه ریزی شده در “sol” یا مریخ روز خورشیدی که فقط یک لمس طولانی تر از یک روز زمین در 24 ساعت, 39 دقیقه, 35 ثانیه طولانی است.

این تیم به طور معمول برنامه ریزی 3-سل تعطیلات آخر هفته برای کنجکاوی اما به عنوان این آخر هفته و تعطیلات است که نیاز به برنامه ریزی از 5 sols از فعالیت برای رور. “به (آمریکا) زمینیها تعطیلات روز جمعه ما برنامه ریزی شده 5 sols از فعالیت برای کنجکاوی امروز” دانشمندان ناسا نوشت: در یک پست وبلاگ. “اما ما رور قطعا نمی تواند در نظر گرفتن هر روز با ترکیبی از علم و مهندسی فعالیت بیش از آخر هفته طولانی.”

This image was taken by Rear Hazard Avoidance Camera (Rear Hazcam) onboard NASA's Mars rover Curiosity on Sol 2809.
این تصویر گرفته شده توسط عقب خطر اجتناب دوربین (عقب Hazcam) پردازنده ناسا مریخ نورد کنجکاوی در سل 2809. NASA/JPL-Caltech

یک وظیفه مهم برای کنجکاوی این آخر هفته است که به روز رسانی از رور کامپیوتر پرواز نرم افزار به عنوان بخشی از روال به روز رسانی نرم افزار. حتی در مریخ, نرم افزار باید به طور منظم به روز شده. در این به روز رسانی مریخ نورد نمی تواند علم انجام عملیات. بنابراین این وظایف را تا اولین و آخرین سل از 5-سل دوره است. به روز رسانی نرم افزار می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای اضافه کردن ویژگی های جدید به مریخ و ایجاد بهبود در سیستم های خود از جمله با افزایش سرعت خود را مستقل قابلیت های رانندگی.

بدون مستقیم دسترسی فیزیکی به رور برای سال ها و حتی دهه دانشمندان را به بهترین استفاده از این نرم افزار به روز رسانی به نگه داشتن ماموریت برای رفتن تا زمانی که ممکن است. در سال 2013 یک به روز رسانی نرم افزار حتی قادر به صرفه جویی و حس کنجکاوی را فرسوده-پایین چرخ با استفاده از یک کنترل کشش الگوریتم برای تنظیم چرخ’ سرعت و جهت کاهش سایش و بهبود کشش.

Front hazard (FHAZ) image from our current workspace, looking back up towards "Bloodstone Hill."
Sols 2805-2809: مقابل خطر (FHAZ) تصویر از فعلی ما کاری به دنبال بازگشت به سمت “Bloodstone تپه.” NASA/JPL-Caltech

در آن زمان نه صرف انجام به روز رسانی نرم افزار کنجکاوی خواهد بود به انجام برنامه سنجش از دور علم از جمله با استفاده از آن ChemCam و ابزار Mastcam به بررسی نزدیکی سنگ محیط زیست برای زمین شناسی موضوع گروه شناخته شده به عنوان ژئو.

همچنین در حال حاضر گرد و خاکی فصل در مریخ که در آن باد بر میدارد ذرات کوچک است که پوشش بسیاری از سطوح. “میزان گرد و غبار در جو شده است افزایش بیش از 2 هفته گذشته اگر چه آن است که هنوز هم در مقادیر معمول برای فصل بالای گودال گیل” از دانشمندان ناسا نوشت. اما آنها خواهد شد نگه داشتن چشم در آب و هوا و به دنبال گرد و غبار شیاطین به طوری که آنها باید اخطار برای هر طوفان در حال توسعه است.

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im