هدف قرار دادن این کتاب: باستان فن آوری در پشت فضانورد بستنی

آن شده است یک هفته پس از فضانوردان رابرت Behnken و داگلاس Hurley, تاریخ ساخته شده با موفقیت سوارکاری, SpaceX را موشک فالکون 9 به ایستگاه فضایی بین المللی. این تماس برای یک جشن! و چه مداری حزب خواهد بود کامل بدون آمریکایی از یخ خشک کرایه فضانورد بستنی ؟ اما در حالی که سرد و ترد شیرینی است که اغلب در ارتباط با ما پیشرفته ترین صنعت این روش را توسعه قدمت آن به دوران باستان است.

در آخرین کتاب مواد لازم: عجیب و غریب شیمی از آنچه که ما را در مانویسنده و شیمیدان جورج زیدان شکسته شدن تکنیک ها و فن آوری های ما استفاده برای پردازش مواد غذایی و محصولات ما را در خودمان و چگونه به نوبه خود کسانی که همه چیز ما تاثیر سلامت و رفاه. در ecerpt زیر زیدان توضیح می دهد که چگونه Aymara مردم بومی ملت در سراسر بولیوی و پرو و شیلی پیشگام فرایند یخ خشک کردن مواد غذایی به صورت نامحدود ذخیره سازی — و همچنین به زالو کردن مزاحم سموم.

Cover

پنگوئن Randomhouse

از مواد تشکیل دهنده توسط جورج زیدان منتشر شده توسط Dutton یک اثر از انتشارات پنگوئن گروه تقسیم Penguin Random House LLC. کپی رایت © 2020 توسط جورج زیدان


خوردن خاک رس (و یا دیگر مواد معدنی) برای سم زدایی مواد غذایی بالقوه خطرناک است مسلما اولین چیزی که ما به عنوان یک گونه است که می تواند در نظر گرفته شود “پردازش”: ما در زمان چیزی از طبیعت و قبل از غذا خوردن و یا استفاده از آن—ما آن را در برخی از راه. در قلب آن پردازش است که به سادگی با تغییر طبیعت را با توجه به نیازهای ما. در حال حاضر اگر شما در حال فکر کردن “غذا خوردن خاک رس با سیب زمینی نیست پردازش سیب زمینی; آن را فقط خوردن دو چیز را در همان زمان” من درک می کنم. فرو بردن سیب زمینی به یک دوغاب خاک رس ممکن است سقوط فقط در خارج از گسترده ترین تعریف ممکن از پردازش; آن را اساسا مانند فرو بردن سیب زمینی سرخ شده در سس گوجه فرنگی اگر سیب زمینی سرخ کرده بودند سمی و سس گوجه فرنگی بود پادزهر. پس بیایید نگاهی به یک مثال دیگر نیز مربوط به Aymara و سمی سیب زمینی.

به عنوان یک بچه من را سالانه به زیارت ملی موزه هوا و فضا در واشنگتن برجسته از این سفر بود که همیشه فضا خرید بستنی کوچک مستطیل شکل توده یخ خشک بستنی: به طور منظم زمین قدیمی بستنی بود که به طور همزمان منجمد و خشک شده و ترک و طعم و (بیشتر) و بافت اما از بین بردن تمام آب است. Freeze-drying چیزی است درد در الاغ. با تکنولوژی مدرن این روند می رود چیزی شبیه به این:

freeze drying

جورج زیدان

1. یک پمپ خلاء قوی برخی از الکل و یخ خشک و برخی از leakproof لوله کشی و بطری.

2. یخ چیزی که شما می خواهید به یخ خشک و سپس آن را در یک فلاسک.

3. اتصال فلاسک به برخی از لوله و سپس اتصال انتهای دیگر به یک دوم فلاسک.

4. غوطه دوم فلاسک به الکل/خشک-یخ حمام.

5. اتصال دوم فلاسک به یک پمپ های خلاء.

6. روشن کردن پمپ و اجازه اجرا برای حداقل دوازده ساعت.

7. چند ساعت در حرارت ظرف به آرامی با یکی از کسانی که قرمز lightbulbs است که نگه می دارد شما گرم پس از یک دوش.

8. صبر کنید چند ساعت بیشتر و در نهایت . . .

9. لذت بردن از خود ناسا بستنی.

در اینجا این است که چگونه این کار می کند: پمپ خلاء باعث کاهش فشار تقریبا به صفر باعث می شود که آب یخ زده در بستنی برای شروع به تبخیر—بدون ذوب شدن. گرما از نور کمک می کند تا این روند همراه است. به عنوان بخار آب وارد دوم فلاسک آن یخ. در نهایت شما را تا پایان با انجماد سرد استخوان-مواد غذایی خشک.

اساسا آنچه شما انجام می دهند این است که با استفاده از فشار کم و سرمای شدید و با حرارت ملایم برای حذف جامد آب (یخ) از مواد غذایی منجمد بدون ذوب مواد غذایی ، یخ خشک کردن مواد غذایی به نظر می رسد مانند یک تکنولوژی مدرن است. اما Aymara نمیفهمد چگونه به یخ خشک سیب زمینی بدون پمپ یا لوله یا فریزر. در اینجا چگونه آنها آن را انجام دهید:

1. برخی از وحشی سمی سیب زمینی.

2. یخ سیب زمینی با ترک آنها را در خارج از یک شب در ارتفاع بالا.

3. پایمال منجمد-جامد سیب زمینی مانند یک شراب سر انگور.

4. قرار دادن پایمال سیب زمینی در یک سبد ترکه یا چوب کوتاه با قرار دادن سبد در یک جریان و یا نهر و ترک برای چند هفته.

5. قرار دادن سیب زمینی در مقابل آستان و اجازه دهید آنها را به توقف شبانه و خشک در طول روز فشردن گهگاه سپس ترک برای چند هفته.

6. ¡Y voila! یخ خشک سیب زمینی.

این روش به طرز حیرت انگیزی شبیه به مدرن روز, تکنیک های. به جای استفاده از یک پمپ خلاء های Aymara استفاده از خود محیط زیست: در ارتفاعات بالا و فشار کم است. به جای گرم شدن lightbulbs این Aymara استفاده از خورشید است. این Aymara روش است و حتی یک کمی پیچیده تر از روش های مدرن: پایمال سیب زمینی و سپس ترک آنها را در آب در حال اجرا leaches حدود 97 درصد از سموم وحشی سیب زمینی.* و نه تنها محصول نهایی خوراکی بدون ناراحتی دستگاه گوارش آن را بسیار بیشتر انبار کردنی. تازه سیب زمینی ممکن است برای یک سال; ذرات آزاد شده و یخ خشک سیب زمینی می تواند برای بیست (برخی از مردم می گویند در-قطعا). اگر شما یک عضو از یک جامعه مانند Aymara داشتن یک آماده عرضه خوراکی ذخیره کربوهیدرات است که شما از طریق یک دو یا سه سال قحطی فقط ممکن است کلیدی برای زنده ماندن خود را.

سابقه تاریخی روشن نیست که آیا یا نه این است که برای اولین بار در جهان مواد غذایی فرآوری شده اما روشن است که این پردازش: گرفتن چیزی از طبیعت و تغییر آن با توجه به اهداف ما در این مورد ساخت آن غیر سمی.

در این مقاله: ضربه زدن کتاب hittingthebooks, مواد تشکیل دهنده, جورج زیدان, Dutton, مطبوعات, فضانورد, بستنی یخ خشک Aymara سیب زمینی, ویژگی فردا
همه محصولات توصیه شده توسط Engadget انتخاب شده توسط تیم تحریریه مستقل از شرکت مادر. برخی از داستان های ما شامل لینک های وابسته. اگر شما خرید چیزی را از طریق یکی از این لینک ها ممکن است ما کسب یک کمیسیون های وابسته.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>