هدف قرار دادن این کتاب: آیا ما واقعا می خواهید ما روبات ها به آگاهی ؟

از ستاره بازحمت حرکت کردن داده ها و 2001 در حال به روز کلمبوس را Skippy شکوه فرهنگ پاپ است پر از رويا AI ک

توسط DOSTEMANSALAM در 3 خرداد 1399

از ستاره بازحمت حرکت کردن داده ها و 2001 در حال به روز کلمبوس را Skippy شکوه فرهنگ پاپ است پر از رويا AI که در بسیاری از موارد بیشتر بشر از انسان به آنها خدمت می کنند در کنار. اما همه که self-actualization واقعا لازم است برای این مصنوعی زندگی فرم خود را به انجام وظایف ضروری?

در کتاب جدید خود, چگونه به رشد یک ربات: توسعه انسان دوستانه و اجتماعی, هوش مصنوعی, نویسنده, Mark H. Lee بررسی اجتماعی کاستی از امروز AI و کنکاش به وعده ها و مشکلات بالقوه اطراف عمیق یادگیری تکنیک های, در حال حاضر اعتقاد بر این بود ما موثر ترین ابزار در ساخت روبات قادر به انجام بیش از یک تعداد انگشت شماری از وظایف تخصصی. در زیر گزیده ای لی استدلال می کند که روبات ها از فردا لزوما نیاز و نه آنها (در خصوص دنبال کردن — احساسات و تجارب را تشکیل می دهند که وضعیت بشر است.

How to Grow a Robot
MIT Press

گزیده ای از چگونه به رشد یک ربات: توسعه انسان دوستانه و اجتماعی AI توسط Mark H. Lee © 2020 موسسه تکنولوژی ماساچوست.

اگر چه من استدلال می کنند برای خود آگاهی من اعتقاد ندارم که ما نیاز به نگرانی در مورد آگاهی است. به نظر می رسد به یک وسواس با ربات آگاهی در رسانه ها اما چرا در شروع سخت ترین و افراطی ترین پایان از مشکل ؟ ما می توانند یاد بگیرند که بسیاری از ساختمان های واقعا جالب روبات با زندگی فکری که من معنی بودن خود آگاه به عنوان با بسیاری از حیوانات است. این درک از حیوانات متفاوت است بیش از یک طیف گسترده ای و به نظر می رسد بسیار بعید است که آگاهی دودویی—یا شما آن را و یا شما نمی.

آن را بسیار بیشتر احتمال دارد که یک طیف از آگاهی از ساده ترین حیوانات تا به میمون های بزرگ و انسان است. این است که در خط با نظریه تکاملی; ظاهرا ناگهانی پیشرفت می توان به تغییر تدریجی کهکشان بهره برداری جدید در زمینه. به من نشان داد وجود دارد بسیاری از حیوانات اشکال از درک و آگاهی و این پیشنهاد جذاب بالقوه است. بیایید برای اولین بار سعی کنید به ساخت برخی از جالب روبات بدون آگاهی و ببینید تا چه حد ما را دریافت کنید.

برای حمایت از این دیدگاه می آید از biophilosopher پیتر GodfreySmith که مطالعات زیست شناسی با علاقه خاصی در توسعه تکاملی ذهن در حیوانات. او آثار ظهور هوش از اولین موجودات دریایی و استدلال به صورت تدریجی افزایش خود آگاهی. او می گوید: "درک می آید قبل از آگاهی" (گادفری اسمیت, 2017, 79) و ادعا می کند که دانستن اینکه چه چیزی در آن احساس شبیه به یک حیوان می کند نیاز به هوشیاری. به نظر می رسد کاملا منطقی است که ما می تواند جایگزین کلمه حیوانات با ربات در آخرین جمله. گادفری اسمیت همچنین استدلال می کند که "زبان رسانه از پیچیده فکر" (2017, 140-148 کج در اصلی) است که پشتیبانی از این دیدگاه که نمادین پردازش کافی چارچوب برای هوش.

در هر صورت مهم است به رسمیت شناختن که این مسائل در زندگی انسان—تولد و مرگ—هیچ معنی برای روبات. آنها ممکن است در مورد این مفاهیم را به عنوان حقایق در مورد انسان, اما آنها بی معنی برای nonbiological ماشین آلات. این به نظر می رسد نادیده گرفته و در بسیاری از پیش بینی ها برای آینده روبات ها; سیستم های که زنده نیست نمی تواند درک تجربه زندگی و شبیه سازی همیشه خام تقریب. این است که لزوما یک نقطه ضعف: یک ربات باید خود را از بین ببرد بدون تردید اگر آن را به صرفه جویی در زندگی انسان, چرا که به آن مرگ است بی معنی و مفهوم است. در واقع آن تراشه های حافظه را می توان نجات از خرابه و نصب شده در داخل بدن و خارج از آن خواهد شد دوباره.

در نتیجه چنین روبات لازم نیست به دلیل فلسفی در مورد وجود خود هدف و یا جاه طلبی (بخش دیگری از آگاهی). چنین نگرانی عمیق انسانی هستند به عنوان بی معنی به یک ربات به عنوان آنها را به یک ماهی یا یک گربه است. انسان بودن مستلزم تجربه و درک بزرگ رویدادهای زندگی از سیستم های زندگی (و برخی از آنهایی که کوچک نیز هست) و تجربه انسانی را نمی توان از طریق غیرانسان عوامل است. اگر این ادعا پذیرفته شده است باید آن را مقابله با بسیاری از نگرانی در مورد تهدیدات آینده از روبات ها و superintelligence.

دو برنده نوبل جرالد ادلمن و فرانسیس کریک هر دو تغییر جهت خود را زیر برنده جایزه مشاغل. Edelman برنده جایزه برای کار خود را در آنتی بادی ها و سیستم ایمنی بدن و کریک کاشف (با جیمز واتسون) ساختار مولکول DNA است. هر دو شروع به تحقیقات به آگاهی به عنوان یک شغل دوم. Edelman تجربه با روبات رانده شده توسط رمان در رقابت های مصنوعی و سیستم های عصبی (Edelman, 1992) و کریک نگاه برای صندلی آگاهی در مغز (کریک, 1994). آنها نمی توافق بر روش های مربوطه خود را, اما کار خود را به خوبی به بازنشستگی, تولید, جالب, کتاب های محبوب و نشان داد که چگونه جذاب کل موضوع آگاهی است. با وجود انتقاد متقابل خود را به طور کلی هدف همان بود: آنها هر دو فکر می کردند که این دایره بازخورد مسیر در مغز به نوعی پشتیبانی از آگاهی و آنها به دنبال مکانیسم های ساختاری در مغز است.

من در حال حاضر استدلال کرد که حساس عوامل مانند روبات نیاز نمی شود آگاهانه اما آنها باید خود آگاه است. در هر صورت, آن است که معقول و منطقی علمی و موقعیت برای شروع آزمایش با مدل های خود آگاهی و آگاهی از دیگران و ببینید تا چه حد نتایج را مستقل از عوامل. پس از آن نیاز به, و یا نقش آگاهی را می توان با فقدان آن است. این است که یک ساختاری رویکرد مبتنی بر به طور مستقیم بر مغز علم به عنوان با Edelman و کریک بلکه یک رویکرد کاربردی: چه مدل های از خود ارائه دهد ؟ چگونه کار می کنند ؟ آنچه که به دست آورده با خود آگاهی? آنچه از دست رفته است از رفتار روبات حساس است که آگاهی می تواند آدرس ؟

در این مقاله: ضربه زدن کتاب hittingthebooks, روبات, ai, عمیق, یادگیری, علامت گذاری بفرم H Lee, MIT press, ویژگی فردا
همه محصولات توصیه شده توسط Engadget انتخاب شده توسط تیم تحریریه مستقل از شرکت مادر. برخی از داستان های ما شامل لینک های وابسته. اگر شما خرید چیزی را از طریق یکی از این لینک ها ممکن است ما کسب یک کمیسیون های وابسته.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن