آینده انعطاف پذیر OLED صفحه نمایش می تواند ساخته شده از موی انسان

دانشیار Prashant سونار (جلو) و دانشجوی دکتری Amandeep سینگ Pannu (بازگشت)عکس: دانشگاه تکنولوژی کوئینزلندبازیاف

توسط DOSTEMANSALAM در 17 خرداد 1399
Associate Professor Prashant Sonar (front) and PhD student Amandeep Singh Pannu (back)
دانشیار Prashant سونار (جلو) و دانشجوی دکتری Amandeep سینگ Pannu (بازگشت)
عکس: دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند

بازیافت موی انسان استفاده شده است در طول تاریخ برای انواع مقاصد اما هرگز قبل از آن را تبدیل به صفحه نمایش OLED—تا به حال.

تبلیغات

محققان در دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند (QUT) در بریزبن استرالیا با استفاده از یک محلی آرایشگاه را اهدا مواد باغچه خانهها برای آزمایش با تبدیل رشته های مو به کربن nanodots است که می تواند تب و تاب بودن به اندازه کافی روشن است برای استفاده در یک دستگاه هوشمند را نمایش می دهد. این اولین بار هر کسی قادر بوده است تا با رشته مو های شب تاب و استفاده از آنها با موفقیت در نور ساطع دستگاه.

به عنوان QUT جزئیات در آن وبلاگاستادان Prashant سونار کن (Kostya) Ostrikov و تیم تحقیقاتی با همکاری پروفسور شین لی از گریفیث دانشگاه باید "یک روش تبدیل کوچک رشته های مو به کربن nanodots, که, کوچک, یونیفرم, نقطه که یک میلیونیوم یک میلیمتر." در واقع آنها یک راه برای شکستن و سپس آن را به آتش کشیدند در 240 درجه سانتیگراد (464 درجه فارنهایت) برای ایجاد "انعطاف پذیر صفحه نمایش است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد در آینده دستگاه های هوشمند است."

تبلیغات

کربن nanodots (همچنین به نام کربن و نقطه یا سی دی) یک کلاس جدید از نقاط کوانتومی. اگر شما را دیده اند یا خود را به یک نقطه کوانتومی (QD) تلویزیون, سپس شما احتمالا متوجه شده ام چقدر پر جنب و جوش تر و روشن تصویر است. چرا که QDs تولید خالص تک رنگ قرمز و سبز و آبی رنگ نور است. Led ها در آن تلویزیون نور آبی منتشر می کنند به جای سفید و QDs مسئول ایجاد رنگ قرمز و نور سبز. QDs کار هستند منتشر می کنند تک رنگ آنها بسیار خوب در آن است.

در حالی که سی دی می توانید همین کار را انجام آنها بیشتر دوستدار محیط زیست است. آنها همچنین باید کم سمیت سازگاری نسجی و پایداری شیمیایی و مزایا با توجه به 2019 مطالعه در Nature.com's علوم گزارش مجله پژوهش. با استفاده از ضایعات موی انسان که در غیر این صورت تا پایان در یک محل دفن زباله باز می شود تا فرصت های جدید برای فناوری های پایدار ،

مو طبیعی است منبع کربن و نیتروژن سونار گفت: در دانشگاه, وبلاگ تحقیقات. برای دریافت نور ساطع ذرات هر دو از این عناصر نیاز به وجود داشته باشد. چون مو از پروتئین از جمله کراتین گرمایش مو به چنین دماهای بالایی برگ کربن و نیتروژن تعبیه شده در آن ساختار مولکولی پس از آن. چیزی که باعث می شود مو به طور غیر منتظره ایده آل برای این نرم افزار است.

سی دی های تولید شده از موی انسان در QUT نمی شد به اندازه کافی روشن است برای استفاده در صفحه نمایش تلویزیون اما سونار گفت: آنها می تواند ایده آل برای استفاده در انعطاف پذیر و ارزان صفحه نمایش مورد استفاده در wearables و کوچک دیگر دستگاه های هوشمند.

سونار با استفاده از smart بطری شیر به عنوان یک مثال فرضی. بطری می تواند یک سنسور در داخل به پیگیری چه مدت تا زمانی که شیر منقضی می شود و یک نمایش در خارج نشان می دهد که اطلاعات. کوچک بیرونی صفحه نمایش خواهد بود ساخته شده از سی دی های ایجاد شده از موی انسان است. خیلی باحال ، (که همچنین برای تلفن های موبایل آسان تر از اتصال دستگاه های هوشمند به یک برنامه را بر روی تلفن خود را.)

تبلیغات

در حال حاضر که سونار و تیم خود را از محققان قادر به ایجاد سی دی از موی انسان گام بعدی این است که به پژوهش و موی حیوانات است. اگر آن را با این نسخهها کار خود را سگ یا گربه خز می توان به صفحه نمایش را بر روی ساعت هوشمند خود را.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن