Illustration for article titled Facebook Pulls Down Interested in Pseudoscience Ad Category With Over 78 Million Users

عکس: اولیویه Douliery (گتی ایماژ)

Facebook حذف آگهی با هدف قرار دادن دسته برای کاربران آن را شناسایی کرده است که علاقه مند به “شبه علم” پس از یک گزارش در نشانه گذاری برجسته چگونه آن را استفاده می شود به بازار پردازان توطئه.

تبلیغات

این شرکت با حذف این دسته پس از نشانه گذاری بر داشت Facebook آگهی پورتال ذکر شده 78 میلیون کاربر در رده, در مهر. این شبه علم دسته یک به خصوص بد نگاه برای Facebook است که طولانی شکست خورده در تلاش خود را برای جلوگیری از پلت فرم آن را از تبدیل شدن به یک وسیله نقلیه برای تئوری های توطئه است و ادعا می شود سرکوب در تبلیغ به دنبال سود کردن از اطلاعات غلط در طول coronavirus بیماری همه گیر. یک گزارش در اوایل این ماه توسط مصرف کننده گزارش آن را بی اهمیت به Facebook به تصویب جعلی تبلیغات با کروناویروس مرتبط با اطلاعات غلط از جمله یک مشاوره بینندگان به نوشیدن “کوچک دوز روزانه” سفید کننده.

با توجه به نشانه گذاری آن هنوز روشن نیست که چگونه بسیاری از تبلیغات قرار داده شده در زیر “شبه علم” دسته اما خبرنگار هارون Sankin متوجه شد که او پرچم به عنوان “علاقه مند در “شبه علم” بعد از او نشان داده شد یک تبلیغ ترویج “تابش-مسدود کردن” عرقچین.

تبلیغات

Sankin گفت: Gizmodo از طریق توییتر DM که در حالی که واضح بود چرا تبلیغ برای ظاهرا تابش-مسدود کردن کلاه نشان داد تا در خوراک پس از Facebook اعلام کرد او از طرفداران شبه علم چه کمتر روشن است که چگونه این شرکت ساخته شده است که عزم و اراده در وهله اول.

“این ممکن است به دلیل در اوایل این ماه من تا به حال بدست علاقه مند در درک چگونه COVID-19 تئوری های توطئه شدند و در حال گسترش در Facebook پیوست و یک تعداد انگشت شماری از گروه های اختصاص داده شده بسیار به صراحت به گسترش توطئه COVID-19 تئوری” Sankin گفت: Gizmodo. “یا آن می تواند یک holdover از چند سال پیش زمانی که من صرف چند ماه تحقیق PizzaGate تئوری توطئه برای داستان من در مرکز خاطر گزارش های تحقیقی. یا شاید چون من رفته بود به برخی از شبه علمی سایت در برخی از نقطه در گذشته که در Facebook به حال یک ردیاب فعال و تضعیف ‘شبه علم’ به پروفایل من.”

“راستش من هیچ نظری ندارم چون Facebook را ندارد اطلاعات عمومی در مورد اینکه چرا یک کاربر متصل به یک علاقه و یا در چه نقطه در زمان است که پیوندی رخ داده است” Sankin اضافه شده است.

یکی meritless اما گسترده تئوری توطئه ساخت دور در طول coronavirus همه گیر است که این بیماری ناشی از یک ویروس اما تابش از برج های سلولی ساخته شده است به عنوان بخشی از 5G rollouts. پلیس در انگلستان گره خورده است ده ها تن از arsons در برج های تلفن همراه در سراسر کشور به تئوری توطئه و گفت: این likeliest انگیزه برای مجرمان. عکس ها و فیلم ها از حملات گردش آنلاین بودند و اغلب همراه با متن ادعا برج های در حال ساخت مردم در اطراف آنها بیمار است.

تبلیغات

هنر منارد د Calenge مدیر عامل شرکت عرقچین را تولید بره گفت: نشانه گذاری شرکت خود را موضع رسمی این است که 5G است نه علت همه گیر و آنها هرگز ادعا چنین است. اما شبه علم دسته مبهم است به اندازه کافی برای حلقه در هر چیزی که ممکن است منافع بالقوه برای نظریه پردازان توطئه—از جمله تابش-مسدود کردن کلاه. و Facebook مشخص شد که کلاه بود شبه علمی و افزود برچسب خود مدیر عامل گفت: نشانه گذاری: “این Facebook تفکر است که خاص این آگهی مجموعه خواهد بود جالب برای این جمعیتی ما انجام می دهند.”

جریان اصلی علمی نظر حمایت کمیسیون بین المللی غیر یونیزان حفاظت در برابر اشعه (ICNIRP) است برج های تلفن همراه و گوشی های هوشمند را منتشر می کنند سطح 5G تابش تلقی خطرناک برای سلامتی انسان. یک بدن بزرگ از تحقیقات نشان داده است شواهد کمی نگران و هر نظریه ارتباط 5G و coronavirus است که آشکارا نادرست است.

تبلیغات

“شده اند وجود دارد و مردم هیچ گونه نگرانی در مورد 5G در سال” Sankin گفت: Gizmodo. “بنابراین آن را حس می کند که افرادی که ترسیده و گیج و فقط در تلاش برای ایجاد حس همه گیر زده جهان آنها بوده است به طور ناگهانی مجبور به ساکن خواهد بود بتواند در اطراف دیوانه وار برای توضیح.”

“در برخی از موارد که توضیح 5G است,” او اضافه شده است. “در موارد دیگر آن را “بیل گیتس آن را’… توضیح دیگر این جریان با پشتوانه علمی است که فقط یک ویروس کشنده تبدیل شده اند به طوری که آن را نشانی از یک کار واقعا خوب برای گسترش در سراسر جهان است. برای بسیاری از مردم که در گذشته توضیح است که احتمالا بسیاری ترسناک و سخت تر برای پذیرش از یک مخفی دوز و کلک عامل در جایی در سایه زیرا مرموز دوز و کلک به لحاظ نظری می تواند متوقف شود.”

تبلیغات

ProPublica کشف تعدادی از مشابه ها در اواخر سال 2016 از جمله آنهایی که برای کاربران Facebook شناسایی شده بود به عنوان علاقه مند به “نظم نوین جهانی (تئوری توطئه),” “Chemtrail تئوری توطئه” و “واکسن مجادلات.” در حالی که کسانی که پس از حذف شده های شبه علم دسته باقی مانده تمام وقت است. علاوه بر این نشانه گذاری شناسایی حداقل 67 گروه های کاربری که نام “به طور مستقیم نشان می دهد آنها به طور خاص اختصاص داده شده به تبلیغ coronavirus تئوری های توطئه است.”

دانشگاه واشنگتن تئوری توطئه متخصص کیت Starbird گفت: نشانه گذاری است که افرادی که بر این باورند در یک تئوری توطئه هستند به خصوص مستعد ابتلا به اعتقاد دیگران است. (که پدیده ای است که گاهی اوقات شناخته شده تحقیر امیز اصطلاح “لنگ مغناطیس.”) Starbird گفت: این سایت که Facebook بازاریابی به نظریه پردازان توطئه می گیرد “استفاده از این نوع از آسیب پذیری است که یک فرد هنگامی که آنها در حال رفتن به پایین این سوراخ خرگوش هر دو به جلو آنها را بیشتر پایین و به کسب درآمد از آن است.”

تبلیغات

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

سایت ترجمه مقاله


آموزش سئو