Facebook اعلام کرد اعضای خود نظارت هیئت مدیره می گوید آن تصمیم گیری خواهد شد ‘اتصال’


Illustration for article titled Facebook Announces Members of Its Oversight Board, Says Its Decisions Will be Binding

عکس: گتی

بدو Facebook رد شده بیشتر یا کمتر مانند یک استبداد با سهامداران عمده آن که او نیز اتفاق می افتد به مدیر عامل حاکم عالی. به عنوان Facebook وقایع استیون لوی نوشت: در سیمی در اوایل این ماه: “در Facebook, Zuck کلمه قانون است.”

تبلیغات

اما پس از 16 سال قدرت مطلق, مارک زوکربرگ به زودی برخی از شرکت خود را بسیار بیشتر اطلاع عموم تصمیم گیری برداشت از هم جدا شده توسط یک نیمه مستقل بدن Facebook خلقت خود. روز چهارشنبه, ما آموخته “Facebook نظارت هیئت مدیره” شامل ترکیبی از قابل توجه روزنامه نگاران و وکلای مدافع و فعالان مانند (شوپن بازیکن) آلن Rusbridger سابق سردبیر گاردین و جایزه صلح نوبل, برنده جایزه Tawakkol Karman به نام “مادر انقلاب” توسط همکار یمن.

در همه, Facebook نشان داد اسامی 20 اعضای هیئت مدیره: ده مرد و ده زن به ظاهر یکسان تنها در این است که آنها همه به خوبی credentialed مردم است. آنها در غیر این صورت نشان دهنده متنوع, اگر نه, انتخاب, استخر قضایی تخصص و ادراک سیاسی; از پاکستان وکیل Nighat پدرکه اشاره اینترنت و فعال حقوق زنان به سابق ایالات متحده دادگاه استیناف قاضی مایکل مک کانل که گسترده قانونی بورس تحصیلی در نظر گرفته شده است به شدت محافظه کار است. هر کدام از این شهرت در زمینه حقوق بشر به دست آورد و یا از طریق یک عمر دفاع از آن و یا با کمک به شکل دادن به کشور خود قوانین در اطراف آن است.

تبلیغات

تنها 25 درصد از هیئت مدیره می آید از Facebook home, ایالات متحده است. بیست درصد از اعضای از اروپا و 15 درصد از آسیا و اقیانوس آرام و اقیانوسیه. ده درصد متعلق به هر یک ناحیه از قاره ها از جمله مرکزی و جنوب آسیا خاورمیانه و شمال آفریقا کشورهای جنوب صحرای آفریقا و آمریکای لاتین و کارائیب.

تنها دو نفر از اعضای هیئت مدیره Facebook یادداشت ها در حال برنامه نویسان.

اعلام امروز که بیش از دو سال در ساخت, پس از طولانی انتخاب فرایند شرح داده شده توسط لوی در ماه ژانویه به عنوان یک “متراکم از سری جلسات کارگاه های آموزشی و همایش ها” برگزار می شود نه تنها در منلو پارک, اما, سنگاپور, نایروبی و برلین. یک دیدار در شهر نیویورک او نوشت: شامل یک شبیه سازی شده بحث است که در آن هیئت مدیره وزن که آیا Facebook حال تجاوز در به دست گرفتن یک پست.

تبلیغات

گفت: تشکیل و برای اولین بار در پاییز امسال در اولین هیئت مدیره در نهایت شامل 40 عضو خواهد شد که بنا به گزارش ها تنها کار پاره وقت و آن را به ندرت ملاقات در فرد است. (از آن است که هنوز هم ارزیابی چگونه جهانی همه گیر خواهد شد و تاثیر عملیات آن را می گوید.) هنوز هم اعتقاد بر این است که هیئت مدیره خواهد بود واقعا مخل نیروی وقتی که می آید به زوکربرگ ترین بارها بدخیم انداز از جمله خود تصمیم بحث برانگیز سال گذشته به بندر امن به دروغ هنرمندانارائه شده آنها از لحاظ سیاسی-گرا و پول برای سوزاندن.

آیا هیئت مدیره “نهایی و الزام آور گیری” خواهد بود غیر قابل فسخ و واقعا اجرا باقی مانده است که باید ببینید. حقوق مدنی رهبران طولانی انتقاد Facebook ناتوانی به دنبال از طریق و با وجود وعده های خود را platitudes و ما-می-را-بهتر-isms. صرف نظر از اینکه چگونه این آزمایش گستراند, اکثر کنترل است که هنوز هم اکثریت کنترل.

تبلیغات

در یک بیانیه Facebook را نظارت کمیته که برای آنچه در آن ارزش, است و وب سایت خود را جدا از Facebook دامنه می گوید: آن متعهد است “برای حفظ آزادی بیان در چارچوب هنجارهای بین المللی حقوق بشر.” آن رفت و به ادعای آن “تصمیم گیری بر اساس این اصول و تاثیر بر کاربران و جامعه بدون توجه به Facebook سیاسی و یا اعتباری منافع است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>