A diver exploring the submerged cave.

یک غواص بررسی مستغرق غار.
تصویر: CINDAQ

غارهای زیر آب در مکزیک Yucatán شبه جزیره را به همراه داشت شواهدی از ماقبل تاریخ خاک سرخ معدن در یک کشف است که می تواند توضیح دهد که چرا این منطقه قدیمیترین ساکنان جرأت عمیقا در داخل این غار خیانتکار سیستم.

تبلیغات

زندگی مردم در Yucatán شبه جزیره در دوران پلیستوسن-هولوسن انتقال (حدود 11,000 سال پیش) در قنات خاک سرخ معدن با توجه به تحقیقات منتشر شده در هفته گذشته در علم پیشرفت. با استفاده از قندیل به عنوان چکش این مدبر Paleoindians رنده دور در سنگ آهک برای به دست آوردن دسترسی به قیمتی خاک سرخ طبیعی زمین رنگدانه. این اولین بار است که کشف یک پارینه سنگی معدن خاک سرخ در Yucatán شبه جزیره و یا در هر نقطه دیگری در آمریکا با توجه به پژوهش است.

سن یابی کربن پرتوزا مکان معدن به میان 12,000 10,000 سال پیش. در آن غارهای واقع در آنچه که در حال حاضر دولت مکزیک از Quintana Roo خشک شد و دورتر داخلی. غارهای شد مستغرق در حدود 8000 7000 سال پیش و در حال حاضر تنها در دسترس برای غواصان است که وارد از طریق دهانه های شناخته شده به عنوان cenotes. در سال 2017 محلی غار غواصی تیم تماس گرفته باستان شناسان پس از لغزش بر روی سایت به نام La Mina (به معنی “معدن” در اسپانیایی).

تبلیغات

قرمز اخرایی—مخلوطی از اکسید آهن و شن و ماسه و خاک رس—یک منبع با ارزش در طول زمان ماقبل تاریخ. به عنوان یک رنگدانه سرخ شد استفاده می شود تا غار و سنگ نقاشی و تزئینات بدن اما آن را در خدمت بسیاری از دیگر اهداف است.

غوطه غارها در Quintana Roo ثابت کرده اند حیاتی برای باستان شناسان. این مجموعه غار سیستم را به همراه داشت برخی از قدیمی ترین فسیل انسان یافت می شود در هر نقطه در آمریکا از جمله “Naia” یک اسکلت مورخ بین 12000 13000 سال ، در مجموع 10 اسکلت انسان پیدا شده است در این مستغرق غارها از جمله 9,900 ساله اسکلت شرح داده شده در اوایل این سال است.

تحقیقات جدید همكاري با دانشگاه مک مستر geoarchaeologist ادوارد راینهارت, مارس توضیح اوایل شیفتگی با این غارها و به همین دلیل بسیاری از Paleoindians جرات به سرمایه گذاری بسیار عمیق در داخل.

تبلیغات

A diver taking samples.

یک غواص در نظر گرفتن نمونه.
تصویر: CINDAQ

راینهارت, یک کارشناس cave diver, تا به حال به مراقب باشید در حالی که کاوش در غار به عنوان باریکترین مناطق فقط 28 اینچ عرض (70 سانتی متر). باور نکردنی, پارینه سنگی کارگران معدن خاک سرخ به خوبی کار می کرد به غار تاریک منطقه در بعضی از نقاط به عنوان دور به عنوان 2,130 پا (650 متر) از یک منبع نور طبیعی.

تبلیغات

باستان شناسان کشف خاک سرخ استخراج چاله ها و چکش ابزار ساخته شده از طاقدیس. آنها همچنین دریافتند انبوهی از سنگ به نام کنز که کارگران معدن استفاده می شود به عنوان ناوبری, نشانگر درون تودرتو غار سیستم. تجزیه و تحلیل زغال چوب موجود در چاله آتش را نشان می دهد آن را از درختان بسته بندی شده با رزین که شده خواهد بود ایده آل برای ساخت مشعل.

معدن فعال بوده و برای 2000 سال از حدود 12000 10000 سال پیش. این به احتمال زیاد یک بین نسلی فعالیت های که در آن معدن مهارت بودند از نسلی به نسل دیگر با توجه به پژوهش است.

تبلیغات

A stalactite fashioned into a hammer.

یک چکنده از مد افتاده به یک چکش.
تصویر: CINDAQ

معدن شد و در نهایت رها شده در حدود 2000 سال قبل از غارها پر از آب است.

تبلیغات

هدف از قرمز اخرایی نمی تواند تشخیص از شواهد. متاسفانه شرایط گرم و مرطوب بر روی سطح باید از بین برود بسیاری از شواهد باستان شناسی. شواهد جاهای دیگر یافت می شود نشان می دهد تعدادی از امکانات از جمله آماده رنگ کرم های ضد آفتاب, پزشکی, دافع حشرات (خاک سرخ حاوی آرسنیک), برنزه پنهان در میان دیگر استفاده می کند. Tاو قرمز اخرایی استفاده شده است می تواند در مجالس ترحیم و مراسم و یا استفاده به عنوان رنگ جنگ.

“پیچیدگی و میزان فعالیت نشان دادن آمادگی برای سرمایه گذاری در مناطق تاریک از غارها به چشم انداز و جمع آوری آنچه آشکارا بسیار با ارزش منابع معدنی” نوشته نویسنده است.

تبلیغات

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de