حتی خفیف Covid-19 گاهی اوقات می تواند باعث توهم و دیگر مشکلات مغز

یک عکس از مغز انسان گرفته شده توسط یک پوزیترون اسکنر نیز نامیده می شود یک پت اسکن.تصویر: فرد Tanneau (گتی ایما

توسط DOSTEMANSALAM در 18 تیر 1399
A picture of a human brain taken by a positron emission tomography scanner, also called a PET scan.
یک عکس از مغز انسان گرفته شده توسط یک پوزیترون اسکنر نیز نامیده می شود یک پت اسکن.
تصویر: فرد Tanneau (گتی ایماژ)

پزشکان شروع به دیدن این نوع از جدی مغز مشکلاتی که دانشمندان قبلا هشدار داد که تبدیل شدن به شایع تر است به دلیل covid-19 بیماری همه گیر. یک مطالعه جدید منتشر شده یکشنبه جزئیات بیمارانی که گرفتار coronavirus و در ادامه به توسعه عوارض عصبی از جمله اختلال شناختی مشکل در حال حرکت یا راه رفتن و ترسناک توهم و هذیان. این علائم اتفاق افتاده و حتی در افراد با خفیف covid-19.

تبلیغات

در اوایل ماه آوریل این سال برخی از محققان هشدار در مورد یک پتانسیل موج بیماری عصبی ناشی از covid-19 عمدتا مبتنی بر آنچه آنها می دانستم که در مورد گذشته بیماری های همه گیر و دیگر عفونت های ویروسی مانند آنفولانزا. در آن زمان در حال حاضر وجود دارد جدا شده مورد گزارش از مردم با علائم عصبی آغاز شد که در طول و یا پس از آنها بیمار شد با covid-19. Mسنگ گزارش بیرون آمدن از آنجا و از جمله در کودکان که دچار نادر بیماری التهابی مرتبط با کوروناویروس.

تبلیغات

این آخرین مطالعه منتشر شده در مجله مغز به نظر می رسد برای ارائه گسترده ترین نگاه در عین حال در این عوارض در بزرگسالان که covid-19.

نویسندگان مطالعه موارد از 43 نفر با تایید و یا مشکوک covid-19 مراجعه کننده به بیمارستان بزرگ در انگلستان است که دارای تخصص در مشکلات عصبی. بیماران بین سنین 16 و 85 و در بازه زمانی شدت دیگر covid-19 علائم. خود علائم عصبی شامل هذیان (یک دوره شدید سردرگمی ذهنی است که اغلب می رسد به سرعت در حال) روان پریشی و سکته مغزی و تشنج و چهره یا اندام عضلانی, ضعف, در میان دیگران. در اسکن مغز وجود دارد شواهد و تورم و خونریزی و آسیب های دیگر به بخش های مختلف مغز است.

بسیاری از موارد نیز توسعه یک بیماری نادر شناخته شده به عنوان حاد دمیلینه encephalomyelitis یا ADEM. ADEM است که توسط مختصر اما قوی پشت سر هم از التهاب است که حملات بیرونی لایه میلین است که فیبرهای عصبی را احاطه کرده. در حالی که برخی از علائم عصبی را به نظر می رسد بیشتر در افراد مبتلا شدید تنفسی covid-19 شدت نیست پیش بینی شانس گرفتن ADEM در این موارد. Even نسبتا موارد خفیف covid-19 منجر به ترس و وحشت قسمت از بیماری عصبی.

در خصوص شگفت انگیز مثال 55 سال بوده است بستری در بیمارستان با بسیاری از علائم کلاسیک covid-19 از جمله تب مشکل در تنفس و از دست دادن بویایی. هنگامی که وجود دارد, او تنها حداقل اکسیژن مورد نیاز پشتیبانی و مرخص شد و سه روز بعد در ظاهر سلامت خوب است. روز بعد او گزارش داد که او آشفته و رفتار عجیب مانند قرار دادن و خارج کردن کت خود را بارها و بارها. زن پس از آن گزارش های بصری و شنوایی توهم از جمله دیدن شیر و میمون ها در خانه. او همچنین پارانویا و توسعه Capgras وهم است که در آن فرد احساس می کند مانند آنها عزیزان جایگزین شده اند یکسان غریبه که پیشرفت به تجاوز نسبت به خانواده و کارکنان بیمارستان.

تبلیغات

هر چند او سردرگمی را از بین برود او علائم روانی باقی مانده است. در زمان مطالعه, انتشار, پزشکان گزارش داد که وضعیت او شده بود بهبود بیش از سههفته دوره با کمک داروهای آنتی سایکوتیک.

علائم عصبی مربوط به عفونت های ویروسی تمایل به نادر در کل یکnd وجود دارد به نظر نمی رسد شواهد قوی در حال حاضر که coronavirus خود را به طور منظم با حمله به سیستم عصبی است که می تواند به ویژه نگران کننده است. اما در این زمینه به تازگی پدید آمده و همه گیر است که در حال حاضر میلیون ها نفر آلوده خواهد شد و به احتمال زیاد سلامت بسیاری از قبل از واکسن و یا بسیار موثر درمان در دسترس است که برگ های زیادی از قربانیان بالقوه خواهد شد که باید برای مقابله با این گاهی مادام العمر عوارض حتی اگر آنها تنها تجربه خفیف بیماری در غیر این صورت.

تبلیغات


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب