Illustration for article titled DJI Claims the Mavic Air 2 Is Its Smartest Drone Yet, But Its Definitely Not Its Lightest

عکس: DJI

دو سال پس از Mavic هوا wowed ما را با هواپیماهای بدون سرنشین بسیار کوچک می تواند آن را هل در یک (بسیار بزرگ) جیب DJI است که با Mavic درجه 2 و این بار با اندازه مشابه است وزن سنگین تر است اما هواپیماهای بدون سرنشین برای تلفن های موبایل زیادی دقیق است.

تبلیغات

در حالی که حفظ یک شبیه تاشو طراحی می های قبلی Mavic هواپیماهای بدون سرنشیناین Mavic هوا 2 DJI معرفی جدید خود را پیشرفته خلبان کمک سیستم 3.0 باید بهتر قادر به تشخیص آینده اشیاء پس از آن می تواند به طور خودکار هدایت روشن است. نه تنها این کمک به جلوگیری از سقوط اما در ترکیب با DJI را GEO geofencing سیستم هواپیماهای بدون سرنشین باید به طور خودکار می دانم که برای جلوگیری از نقاط حساس مانند فرودگاه ها و پایگاه های نظامی.

در بالای همه این Mavic Air 2 نیز از ویژگی های DJI را در هوا حس فناوری که با این نسخهها کار با FAA Automatic Dependent Surveillance-Broadcast پروتکل برای انتقال سیگنال از نزدیک هواپیما برای اطمینان از هواپیماهای بدون سرنشین نمی شود هر mid-air برخورد.

تبلیغات

Illustration for article titled DJI Claims the Mavic Air 2 Is Its Smartest Drone Yet, But Its Definitely Not Its Lightest

عکس: DJI

که گفت:, Mavic Air 2 را نشانهای نیست فقط برای ایمنی. که بسیار خسته کننده خواهد بود. DJI نیز شامل تعدادی از جدید و پیشرفته ضبط حالت به شما کمک کند ضبط ممکن است بهترین فیلم. فعال پیگیری 3.0 ویژگی های یک پرواز جدید در مسیر الگوریتم است که باعث می شود آن را آسان تر برای هواپیماهای بدون سرنشین به دنبال یک موضوع انتخاب شده در حالی که اجتناب از موانع و قفل را بر روی این موضوع هر بار که هواپیماهای بدون سرنشین را نزد خطوط مسدود کنید.

پس از آن وجود نقطه از علاقه 3.0 حالت که با استفاده از پیش برنامه ریزی شده اطلاعات برای کمک به شما برای تنظیم خودکار مسیرهای پرواز در اطراف نشانه های معروف و مکان های. اما آنچه که ممکن است مفید ترین پیشرفت های جدید ویژه 2.0 حالت DJI آوردن بیش از آن pro-grade الهام بخش هواپیماهای بدون سرنشین که قادر به قفل بر روی یک موضوع خاص بنابراین شما می توانید تمرکز بر روی کارهای مهم تر مانند در واقع پرواز هواپیماهای بدون سرنشین و آهنگسازی شات خود را.

By putting the smartphone holder on top, the Mavic Air 2's new controller should be easier and more intuitive to use.

با قرار دادن گوشی های هوشمند دارنده در بالا Mavic Air 2 را کنترل جدید باید ساده تر و بصری برای استفاده است.
عکس: DJI

تبلیغات

وقتی که می آید به تصویربرداری Mavic Air 2 نیز همراه با یک بزرگتر 1/2 اینچ سنسور با پشتیبانی از هر دو 12-MP و 48-MP هنوز هم عکاسی HDR عکس ها و ویدئو slow-mo در تا 240 فریم در ثانیه در رزولوشن 1080p و 4K ویدئو در 60 فریم در ثانیه با 120 مگابیت در ثانیه میزان ارسال بیت دومی که برای اولین بار در هر Mavic هواپیماهای بدون سرنشین.

با وجود Mavic درجه 2 بودن 140 گرم سنگین تر از سلف خود در 570 گرم آن زمان پرواز نیز بدست افزایش به 34 ساعت در یک شارژ. و با 10 کیلومتری محدوده که شامل یک ویدئوی full HD خوراک با تشکر DJI را Ocusync 3.0 این Mavic درجه 2 باید بهتر مجهز به امکان استفاده از آن دیگر زمان پرواز بدون از دست دادن اتصال.

تبلیغات

یکی دیگر از کوچک اما مهم تغییر است که DJI نیز دوباره طراحی Mavic درجه 2 کنترل به طوری که گوشی خود را (که شما با استفاده از به عنوان یک منظره یاب) در حال حاضر نشسته در بالا به جای حلق آویز پایین در نسخه های قبلی. همراه با به روز رسانی پرواز برنامه Mavic هوا 2 جدید راه اندازی کنترل باید بیشتر بصری و آسان تر به استفاده از بیش از حد.

Illustration for article titled DJI Claims the Mavic Air 2 Is Its Smartest Drone Yet, But Its Definitely Not Its Lightest

عکس: DJI

تبلیغات

این Mavic درجه 2 در دسترس برای قبل از سفارش از امروز شروع با رسمی فروش در ایالات متحده انتظار می رود کشتی زمانی در اواسط ماه مه. این Mavic درجه 2 در دسترس خواهد بود در دو کیت های مختلف: استاندارد $800 کیت که شامل هواپیماهای بدون سرنشین و کنترل باتری و لازم سیم و کابل و یا $1,000 پرواز بیشتر کیت که حمالت بر روی یک شانه کیسه, کیسه فیلترهای ND شارژ hub و در مجموع سه باتری در بالای بسته بندی استاندارد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

سایت ترجمه مقاله


آموزش سئو