کنجکاوی در حال بررسی عجیبی رنگی سنگ آن را بر روی مریخ

کنجکاوی در حال گذراندن آخر هفته خود را به بررسی یک چیز عجیب و غریب در آن جدیدترین مته محل سکونت در مریخ به نام Breamish. مریخ نورد کشف غیر معمول سنگ نشان دادن برخی از رنگ های عجیب و غریب تا دانشمندان را با استفاده از رور شیمی ابزار برای یادگیری بیشتر در مورد این غیر منتظره شی.

بیش از سه روز آخر هفته برنامه ریزی برای رور را بررسی platy سنگ هدف — یک نوع سنگ آذرین است که تقسیم ورق مسطح. سنگ در سوال دیده می شود در تصویر زیر فقط بالا کنجکاوی بازو. پس از این کار رور خواهد بود با استفاده از تجزيه نمونه در مریخ (SAM) ابزار است که تجزیه و تحلیل مولکولهای آلی و گازهای هر دو از جو و از نمونه ها و سپس بازگشت به Breamish و دیگر سنگ ها به تجزیه و تحلیل آنها با استفاده از آن ابزار ChemCam که آتش لیزر در اهداف به تبخیر بخشی از آنها و تجزیه و تحلیل خود را ترکیب.

This image was taken by Left Navigation Camera onboard NASA's Mars rover Curiosity on Sol 2824.
این تصویر گرفته شده توسط ناوبری در سمت چپ دوربین پردازنده ناسا مریخ نورد کنجکاوی در سل 2824. NASA/JPL-Caltech

کنجکاوی در حال حاضر در یک تابستان “سفر جاده” را به عنوان آن را به تدریج صعود کوه تیز عظیم کوه بیرون آمدن از کف گودال گیل. مریخ نورد شده است در منطقه ای به نام رس-تحمل واحد نام به دلیل وجود خاک رس و مواد معدنی موجود در خاک است. در حال حاضر آن را در حال حرکت به سمت سولفات تحمل واحد که همانطور که از نام آن پیداست دارای سولفات مانند گچ و نمک فرنگی اصل در خاک است. این سولفات هستند از علاقه خاص به عنوان آنها اغلب به شکل زمانی که آب تبخیر می شود بنابراین حضور آنها می تواند سرنخ به تاریخ آب در مریخ.

دانشمندان می دانند که مریخ به حال یک بار آب بر روی سطح آن و حتی می تواند ارائه یک محیط قابل سکونت برای زندگی است. این احتمال که وجود دارد زندگی باستانی در مریخ شده است موضوع مطالعه شدید با rovers کار به بررسی این سوال برای دهه.

“کنجکاوی طراحی شده بود به فراتر از فرصت جستجو برای تاریخچه آب” ابیگیل Fraeman ناسا آزمایشگاه پیشرانش جت است که در خدمت به عنوان معاون دانشمند پروژه برای هر دو ماموریت در بیانیه ای گفت. “ما در حال کشف جهان باستان است که ارائه شده زندگی جای پایی برای طولانی تر از ما تحقق یابد.”

جستجو برای باستان زندگی خود ادامه خواهد داد با جدیدترین مریخ نورد پشتکار است که برای راه اندازی در چند هفته زمان است.

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>