ستاره شناسان واقع شده اند یک سیاره و ستاره که بیشتر شبیه به زمین و خورشید از هر جفت یافت می شود قبل از. واقع در حدود 3000 سال نوری ستاره کپلر-160 و آن در مدار سیاره KOI-456.04 هستند به اندازه کافی نزدیک به هم وجود دارد که حتی می تواند آب مایع در سطح این سیاره.

این کشف شده بود توسط محققان موسسه ماکس پلانک برای سیستم های خورشیدی تحقیق (نمایندگان مجلس) در آلمان بررسی یک ستاره برای اولین بار مشاهده شده توسط ناسا کپلر تلسکوپ فضایی. تحقیقات انجام شده در سال 2010 پیشنهاد کرد که کپلر-160 می توانست دو سیارات فراخورشیدی در حال چرخش در اطراف آن است. در حال حاضر محققان بر این باورند که این ستاره در واقع میزبان سه و یا حتی چهار سیارات فراخورشیدی از جمله زمین KOI-456.04.

Exoplanets
یک هنرمند تصویر از یک زمین مانند exoplanet. NASA/JPL-Caltech/T. پیل

اکثر سیارات فراخورشیدی کشف شده تا کنون بزرگتر از زمین در حدود چهار برابر این اندازه و یا حدود همان اندازه نپتون و آنها به طور معمول مدار نسبتا نزدیک به ستاره های خود را. اما گهگاه ستاره شناسان نقطه یک برنامه به طور بالقوه سیاره سنگی در اطراف به اندازه زمین است. این اغلب در مدار کوتوله سرخ ستاره, اما, که تنها به ضعف تابش ساخت سیاره غیرقابل سکونت.

چه چیزی باعث KOI-456.04 ویژه است که نه تنها واقعیت آن است که قابل اندازه زمین در کمتر از دو برابر اندازه آن, اما همچنین که آن ستاره شبیه به خورشید ما است و آن را در مدار تقریبا یکسان فاصله به زمین می کند. این به این معنی آن را به طور بالقوه می تواند دمای مناسب برای آب مایع بر روی سطح آن.

حتی اگر KOI-456.04 شد به میزبان آب مایع اصلا طرح در حال حرکت وجود دارد فقط رتبهدهی نشده است. عوامل دیگر به habitability مانند این که آیا این سیاره دارای جو است که می تواند تاثیر عمیقی بر روی سطح آن بسیار پایین است. اما پتانسیل این سیاره است که هنوز هم قابل ملاحظه است.

“سطح شرایط KOI-456.04 می تواند شبیه به کسانی که شناخته شده بر روی زمین ارائه شده اتمسفر آن است که نه بیش از حد عظیم و غیر-زمین-مانند” نمایندگان مجلس نوشت: در بیانیه ای. “مقدار نور دریافت شده از میزبان خود ستاره است که حدود 93 درصد از نور خورشید دریافت شده بر روی زمین است. اگر KOI-456.04 است و عمدتا بی اثر جو با خفیف مانند زمين اثر گلخانه ای و سپس سطح آن دمای هوا خواهد بود +5 درجه سانتیگراد به طور متوسط است که در حدود ده درجه پایین تر از زمین ميانگين درجه حرارت جهانی است.”

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

سایت ترجمه مقاله