خرید رپورتاژ

Artist's depiction of orbiting black holes near a supermassive black hole
Caltech/R. صدمه دیده (IPAC)

سیاه چاله برخورد تمایل به تولید نور به طبیعت خود — شما ممکن است گرفتن امواج گرانشی اما این در مورد آن. دانشمندان ممکن است فقط یکی از آن موارد نادر که در آن برخورد قابل مشاهده بود. یک تیم با استفاده از آوریل 2019 داده ها از هر دو لیزر تداخل گرانشی-موج رصدخانه (LIGO) و در اروپا, برج سنبله آشکارساز کشف کرده است آنچه به نظر می رسد برای اولین بار شناخته شده به عنوان مثال از یک “مشعل نور” از ادغام دو سیاه چاله ها. اگر چنین کلیدی خواهد بود به احتمال زیاد خود را در تعامل با یک سوم بزرگتر همتای.

بسیاری از کهکشان ها را پرجرم درون آن باشد سیاه چاله ها در مرکز خود که لوله گاز دیسک می تواند کوچکتر ادغام سیاه چاله ها. وقتی اتفاق می افتد که به تازگی یکپارچه سیاه چاله می توان در جهت غیر معمول از طریق دیسک جرقه گاز واکنش روز یا چند هفته پس از امواج گرانشی به نظر می رسد. زمان شعله ور شدن صف کردن با این و آن و حتی به تدریج پژمرده در طی یک ماه است.

محققان به طور موثر حذف پديده به عنوان علل احتمالی مانند یک سیاه چاله “خوردن” یک ستاره ابرنواختر یا شعله ور شدن از سیاهچاله ابر پرجرم خود را.

این نیست اثبات مطلق حداقل هنوز رتبهدهی نشده است. Caltech شناسی متی گراهام بود سریع به هشدار می دهند که ستاره شناسان نمی تواند “به طور کامل رد” رویدادهای دیگر. اگر این نتیجه از برخورد هر چند آن را تایید تئوری های موجود و نشان دهنده نادر مستقیم نگاه اجمالی از سیاه چاله فعالیت است.

در این مقاله: علم, فضا, نجوم, سیاه, سوراخ های انجام caltech ligo, برج سنبله, اخبار, دنده فردا
همه محصولات توصیه شده توسط Engadget انتخاب شده توسط تیم تحریریه مستقل از شرکت مادر. برخی از داستان های ما شامل لینک های وابسته. اگر شما خرید چیزی را از طریق یکی از این لینک ها ممکن است ما کسب یک کمیسیون های وابسته.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

سایت ترجمه مقاله