8 چیزی که در سال 2021 در مورد سرطان فهمیدیم، از آرایش و دئودورانت گرفته تا عادات نوشابه و الکل

[ad_1]

یک دانشمند نمونه های بیولوژیکی را در یک مخزن ذخیره نیتروژن مایع در موسسه تحقیقات سرطان در بریتانیا، کمبریج می ریزد.دن کیتوود / گتی ایماژ / تحقیقات سرطان انگلستان

  • سرطان با بیش از 1.8 میلیون مورد جدید در سال در ایالات متحده علت اصلی مرگ و میر است.

  • عوامل زیادی مانند ژنتیک در ایجاد سرطان نقش دارند و مشخص نیست که چه چیزی باعث ایجاد این موارد می شود.

  • محققان چندین عادات و اشیاء روزانه را با سرطان در سال 2021 مرتبط کرده اند و تحقیقات بیشتری را به دنبال دارد.

سالانه حدود 1.8 میلیون نفر در ایالات متحده به سرطان مبتلا می شوند. سالانه حدود 600000 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند که آن را به دومین عامل مرگ و میر در کشور پس از بیماری قلبی تبدیل می کند.

دانشمندان به طور کامل درک نمی کنند که سرطان چگونه کار می کند یا چه چیزی باعث ایجاد موارد فردی می شود. تعیین منشاء سرطان دشوار است زیرا عوامل زیادی از جمله ژنتیک، محیط، سبک زندگی و حتی کار شما در آن دخیل هستند.

تحقیقات امسال ارتباطی با سرطان در زندگی روزمره ما پیدا کرده است.

مواد شیمیایی شناخته شده ای که باعث سرطان می شوند به دلیل آلودگی صنعتی همچنان در مکان های غیرمنتظره از جمله وسایل خانه ظاهر می شوند. محققان همچنین شروع به درک بهتر اثرات سلامتی سایر سموم مانند آفت کش ها کرده اند. شواهد از این سال نشان می دهد که آفت کش ها برای دهه ها و نسل ها پس از قرار گرفتن در معرض سرطان با سرطان مرتبط بوده اند. و عادات سبک زندگی مانند آنچه می خوریم، می نوشیم و همچنین در خطر ابتلا به سرطان و زمان بروز آن نقش دارند.

اگرچه جالب است، اما شواهد مستقیماً نشان نمی‌دهند که چه چیزی باعث سرطان می‌شود، اما درک این همبستگی‌ها می‌تواند به دانشمندان کمک کند تا با سؤالات تحقیقاتی آینده برای بهبود دانش خود در مورد این بیماری و نحوه پیشگیری از آن دست یابند.

نوشیدن کم، حتی یک تا دو نوشیدنی الکلی در روز، می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد

آبجو

تحقیقات انجام شده در ماه جولای نشان می دهد که برای اینکه در معرض خطر ابتلا به سرطان مرتبط با الکل قرار بگیرید، نیازی به نوشیدن بیشتر ندارید – حتی دو نوشیدنی در روز می تواند شانس ابتلا به این بیماری را افزایش دهد.سالی آنسکومب / گتی ایماژ

در حالی که الکل مدت هاست به عنوان یک سرطان زا طبقه بندی شده است، تحقیقات همچنان از این نظریه حمایت می کند که ممکن است مقدار مطمئنی برای نوشیدن وجود نداشته باشد.

بر اساس مطالعه ای که در ماه جولای در The Lancet Oncology منتشر شد، نوشیدن معمولی، حتی در حد اعتدال، با خطر بالاتر ابتلا به سرطان مرتبط است.

محققان آژانس بین المللی تحقیقات سرطان دریافتند که در مجموع 741300 مورد جدید سرطان در سراسر جهان در سال گذشته مربوط به الکل بوده است.

این مطالعه نشان داد که نوشیدن تنها دو نوشیدنی الکلی در روز با 103000 مورد جدید سرطان در سال 2020 مرتبط است.

اما همچنان ارزش کاهش مصرف الکل را دارد، زیرا شواهد نشان می‌دهد که بیش از دو نوشیدنی الکلی در روز حتی خطرناک‌تر است. طبق این مطالعه، مشروبات الکلی سنگین – شش یا بیشتر نوشیدنی در روز – بزرگترین مقصر است که تقریباً نیمی از موارد سرطان مرتبط با الکل در سال 2020 را تشکیل می دهد.

برخی از دسته‌های ضدآفتاب به یک ماده سرطان‌زا آلوده بودند

کرم ضد آفتاب ساحلی بانوان

در سال 2021، برخی از دسته‌های ضدآفتاب به یک ماده شیمیایی سرطان‌زا آلوده شدند، اما این مشکل دائمی برای برندها یا محصولات خاص نیست.گتی ایماژ

کرم ضد آفتاب اغلب به عنوان یک استراتژی برای کاهش سرطان پوست ناشی از اشعه ماوراء بنفش خورشید توصیه می شود.

اما امسال، Valisure، یک آزمایشگاه مستقل آزمایش، خواستار خروج 40 دسته کرم ضد آفتاب پس از مثبت شدن آزمایش بنزن، یک ماده شیمیایی صنعتی سرطان‌زا، از قفسه‌های فروشگاه‌ها شد.

بنزن از سال 1977 به عنوان عامل افزایش خطر ابتلا به سرطان شناخته شده است، زمانی که یک مطالعه نشان داد کارگرانی که در معرض آن قرار داشتند، 9 برابر بیشتر در معرض ابتلا به سرطان خون بودند.

محصولات ضد آفتاب ممکن است در طول تولید به طور ناخواسته با بنزن آلوده شده باشند، زیرا این ماده شیمیایی به عنوان یک حلال صنعتی استفاده می شود. به گفته کارشناسان، اگرچه مقدار ماده شیمیایی موجود در ضد آفتاب کم است، اما هیچ قرار گرفتن در معرض آن بی خطر نیست.

محققانی که کرم ضد آفتاب را آزمایش کردند، گفتند که احتمالاً این مشکل مربوط به دسته‌های خاص است نه برندهای خاص یا خود محصولات، بنابراین به طور کامل به ضد آفتاب قسم نخورید.

بنزن سرطان زا نیز در برخی دئودورانت ها یافت شده است

دئودورانت زیر بغل

آزمایش دسته‌هایی از دئودورانت‌ها از هشت برند مختلف برای بنزن، یک ماده شیمیایی صنعتی مرتبط با سرطان خون، مثبت بوده است. بوتان مورد استفاده برای پاشش محصول از جعبه احتمالا منبع آلودگی بوده است.UniversalImagesGroup / Getty

بنزن، یک ماده شیمیایی صنعتی مرتبط با سرطان خون مانند لوسمی، نیز در دوجین دسته اسپری دئودورانت یافت شد.

آزمایشگاه آزمایش Valisure از سازمان غذا و دارو خواست تا محصولات را از قفسه‌ها حذف کند، که باعث شد شرکت Procter & Gamble به‌طور داوطلبانه 18 نوع دئودورانت از جمله Old Spice و Secret را حذف کند.

بر اساس تحقیقات Valisure، دئودورانت های مورد بحث تا 9 برابر حد مجاز بنزن توصیه شده FDA دارند.

محصولات هفت برند دیگر نیز تست بنزن مثبت شدند، اما شرکت ها اقدام فوری انجام ندادند.

در بیانیه ای از Procter & Gamble آمده است که بنزن جزء محصولات نیست، اما احتمالاً یک عارضه جانبی تولید محصولات است.

این شرکت گفت رد بنزن در مواد مورد استفاده برای اسپری دئودورانت از جعبه پیدا شده است. محققان می گویند بوتان، سوخت رایج در اسپری های آئروسل، محتمل ترین منبع آلودگی بنزن است.

عادت به نوشابه با خطر بیشتر سرطان روده بزرگ در زنان جوان مرتبط است

شات نوشابه

تحقیقات نشان می دهد که مصرف چند نوشابه گازدار در روز می تواند زنان را بیشتر در معرض ابتلا به سرطان روده بزرگ قبل از سن 50 سالگی قرار دهد.EyeEm / Getty

بر اساس مطالعه 6 می که در مجله Gut منتشر شد، نوشیدن روزانه نوشابه می تواند به افزایش سرطان روده بزرگ در افراد جوان کمک کند.

محققان دریافتند زنانی که روزانه چندین وعده نوشابه یا سایر نوشیدنی های شیرین می نوشند، دو برابر بیشتر از همسالان خود که کمتر از یک نوشابه در هفته می نوشند، در معرض ابتلا به سرطان قبل از 50 سالگی قرار دارند.

شواهد نشان می‌دهد که این خطر از نوجوانی شروع می‌شود و هر وعده روزانه نوشیدنی‌های شیرین بین سنین 13 تا 18 سال باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ قبل از 50 سالگی می‌شود.

به طور کلی، این مطالعه نشان داد که میزان سرطان کولورکتال در افراد جوان نسبتا پایین است. تنها 109 مورد در بین 95464 شرکت کننده در پیگیری 24 ساله شناسایی شد.

اما میزان بروز در میان افراد جوان در حال افزایش است و میانگین سنی تشخیص سرطان روده بزرگ از ۷۲ به ۶۶ سال در سال‌های اخیر کاهش یافته است. محققان مطمئن نیستند چرا، اما این نظریه را مطرح می‌کنند که رژیم‌های غذایی ناسالم در این امر نقش دارند.

مواد آرایشی مانند ریمل ضد آب و کرم پودر برای “مواد شیمیایی برای همیشه” آزمایش مثبت شده اند.

ریمل زدن

اکثر مارپیچ‌های ضدآب تست شده دارای سطوح بالایی از فلوراید هستند که نشان‌دهنده وجود مواد شیمیایی PFAS مرتبط با سرطان‌های خاص و مشکلات غده تیروئید و سیستم ایمنی است.Tight Karisik / EyeEm از طریق Getty Images

آزمایش طیف گسترده ای از محصولات آرایشی بهداشتی امسال برای مواد شیمیایی سرطان زا برای همیشه مثبت بوده است، از جمله ریمل ضد آب، رژ لب مایع و کرم پودر.

محققان 231 نمونه از محصولات آرایشی و بهداشتی را آزمایش کردند و دریافتند که تقریباً نیمی از آنها دارای سطوح بالایی از فلوراید هستند که نشان دهنده وجود مواد per- و polyfluoroalkyl است.

این گروه از مواد شیمیایی که به اختصار PFAS نامیده می‌شود، در طول زمان در محیط و بدن انسان باقی می‌مانند و انباشته می‌شوند و خطراتی برای سلامتی ایجاد می‌کنند. قرار گرفتن در معرض انواع رایج PFAS با چندین سرطان و همچنین مشکلات غده تیروئید و سیستم ایمنی مرتبط است.

محققان دریافتند محصولات ضد آب یا بادوام به احتمال زیاد حاوی PFAS هستند.

اکثر محصولات حاوی PFAS به این عنوان برچسب گذاری نشده بودند، و این امر باعث شد تا محققان خواستار نظارت جدی تر دولت شوند. علیرغم اینکه نزدیکی آنها به بدن انسان می تواند منجر به قرار گرفتن در معرض خطر مواد شیمیایی شود، مواد آرایشی کمتر از صنایع غذایی و دارویی تنظیم شده است.

رابطه جنسی دهانی در سنین پایین تر با خطر بالاتر ابتلا به HPV و سرطان های مرتبط مرتبط است

اندام تناسلی

سرطان دهان و گلو می تواند از HPV، شایع ترین بیماری مقاربتی در ایالات متحده ایجاد شود. رابطه جنسی دهانی می تواند عفونت را گسترش دهد.کریستال کوک / Business Insider

تحقیقات جدید نشان می دهد سن شروع رابطه جنسی دهانی و تعداد شریک جنسی ممکن است از عوامل ایجاد سرطان مرتبط با بیماری های مقاربتی باشد.

HPV، شایع ترین بیماری مقاربتی در ایالات متحده، علت اصلی سرطان دهان و گلو است و محققان دریافته اند که برخی از تجربیات جنسی در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

مطالعه‌ای که در Cancer منتشر شده نشان می‌دهد افرادی که گزارش می‌دهند در سنین پایین‌تر رابطه دهانی دارند و به طور کلی شرکای جنسی بیشتری دارند، نسبت به همسالان خود که در اواخر زندگی شریک جنسی کمتری داشتند و رابطه جنسی دهانی کمتری داشتند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان دهان و گلو هستند.

این مطالعه نشان داد که مشارکت بیشتر در بوسه های فرانسوی و رابطه جنسی واژینال نیز با خطر بالاتر HPV و سرطان های مرتبط مرتبط است.

این مطالعه محدود است، زیرا عمدتاً بر شرکت‌کنندگان دگرجنس‌گرا متمرکز است که 50 تا 69 سال سن دارند و در طول مطالعه ازدواج کرده یا با یک شریک زندگی می‌کنند.

آفت کش ها می توانند اثر نسلی بر عوامل خطر سرطان داشته باشند

مردی در حال سمپاشی مزرعه با محصولات آفت کش

DDT، یک آفت‌کش مرتبط با خطرات سلامتی، می‌تواند برای فرزندان افرادی که در معرض آن هستند نیز مشکلاتی ایجاد کند.fmajor / گتی ایماژ

طبق یک مطالعه در سال 2021، زنانی که پدربزرگ و مادربزرگشان در معرض آفت کش های سمی قرار گرفته اند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه هستند.

DDT یا دی کلرو-دی فنیل-تری کلرواتان یک ماده شیمیایی است که در سال 1972 پس از شواهد نشان داد که خطرات برای سلامت انسان و محیط زیست بیشتر از مزایای کنترل آفات است، ممنوع شد.

چندین دهه بعد، محققان دریافتند که خطرات سلامتی را می توان از طریق نسل ها منتقل کرد. طبق مطالعه‌ای که در دانشگاه کالیفرنیا، دیویس انجام شد، فرزندان زنانی که در زمان محبوبیت DDT باردار بودند، دو تا سه برابر بیشتر در معرض چاقی بودند.

زنان 20 و 30 ساله ای که مادربزرگ هایشان در معرض DDT قرار گرفته اند نیز احتمالاً زودتر از سن 11 سالگی شروع به قاعدگی می کنند. قاعدگی زودرس می تواند یک عامل خطر برای بیماری های بعدی مانند سرطان سینه، دیابت و فشار خون بالا باشد.

گوشت یا انگل آلوده آب با سرطان های نادر مغز مرتبط است

توکسوپلاسما گوندی

توکسوپلاسما گوندی، یک انگل تک سلولی که توسط غذا و آب آلوده منتشر می شود، با یک تومور تهاجمی مغزی نادر مرتبط است.BSIP / Getty Images

یک مطالعه در سال 2021 نشان داد که خوردن گوشت خام یا نیم پز ممکن است با خطر ابتلا به یک نوع نادر سرطان مغز از طریق عفونت انگلی مرتبط باشد.

محققان انجمن سرطان آمریکا دریافتند که توکسوپلاسما گوندی، یک انگل تک سلولی که در گوشت و آب آلوده یافت می شود، با شکل تهاجمی سرطان مغز مرتبط است. سرطان نادر که به نام گلیوما شناخته می شود، مسئول 80 درصد تومورهای بدخیم مغزی است.

بر اساس تحقیقات، این انگل ها می توانند بین 20 تا 50 درصد از جمعیت جهان را تحت تاثیر قرار دهند. آنها اغلب در میزبان انسان شناسایی نمی شوند، اما گاهی اوقات باعث ایجاد کیست در مغز می شوند. به گفته محققان، تورم حاصل می تواند منجر به گلیوما شود.

اما گلیوما هنوز بسیار نادر است و T. gondii هنوز به طور مستقیم با سرطان مرتبط نیست، بنابراین تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

مقاله اصلی اینسایدر را بخوانید

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter kusadasi escort