25 سال پس از بازگشت Yellowstone را گرگ هستند مورد مطالعه قرار گرفته اما اشتباه پسران خوب

پسر خوب هفتهپسر خوب هفتهاین هفته ما به دنبال در بهترین پسران و دختران در عرصه تکنولوژی, علم و داستان های علمی تخیلی.

بیست و پنج سال پیش حیات وحش مدیران در پارک ملی یلوستون عهده یکی از مهم ترین اقدامات در, مدرن, آمریکا, حفاظت, زمانی که آنها به راه انداخته 14 گرگ به پارک.

تبلیغات

این برنامه به معرفی گرگ به یلوستون در سال 1995 از سال دیده می شود wolf بسته فن در سراسر یکی از بزرگترین اکوسیستم دست نخورده در کمتر از 48. Reintroducing یک apex predator که انسان محو در اوایل قرن تا به حال عواقب هر دو در نظر گرفته شده و ناخواسته است. آن بود—و همچنان می شود—به طور گسترده بحث برانگیز بلکه 100% درست است. اکوسیستم را شکوفا تحت یک تازه یافت تعادل; گردشگران آمده اند به گرفتن یک نگاه اجمالی از حیوانات دیگر در بر داشت در بسیاری از کشورهای دیگر و دانشمندان تا به حال شانس به رعایت یک تجربه بی سابقه در rewilding.

“ما یاد گرفته ایم از آنها گفت:” پارک ملی یلوستون زیست شناس داگ اسمیت. “همه از طبیعت شایسته است از ما مراقبت و توجه و گرگ گل سرسبد گونه است که انسان تحت سلطه جهانی تقریبا در. احترام به آنها و اجازه می دهد آنها را به وجود دارد برای ما بسیار مهم است و همچنین برای آنها. “


گرگ یکی از سازگار ترین موجودات روی زمین هستند. محدوده خود را هنگامی که شامل تمام اروپا اکثریت آمریکای شمالی و آسیا و حتی بخش هایی از خاورمیانه است. آنها می توانید انجام دهید در برخی از داغترین, سردترین, مرطوب و خشک ترین مکان روی زمین. توانایی خود را برای پیدا کردن یک تو رفتگی در دیوار و پر کردن آن اغلب آنها را قرار می دهد در نقش یک گونه کیستون خود وجود (یا عدم وجود) دیکته سرنوشت دیگر حیوانات و حتی گیاهان در بسیاری از مکان ها در سراسر جهان است.

با وجود آن—و یا شاید به دلیل آن—انسان ها شده اند به نوعی به گرگ. در جهان غرب بوده ایم مشروط به ترس آنها از دوران کودکی از طریق افسانه ها از کوچک قرمز سواری هود به Three Little Pigs. آنها به ضرب گلوله کشته شده است مسموم و مجبور از سنتی خود را از محدوده است که بشریت پس از آن در بسیاری از موارد بیش از تبدیل به محصولات کشاورزی یا دام است.

یلوستون می ایستد به عنوان تا حدودی عجیب و غریب در مورد. پارک کنار گذاشته شد در سال 1872 و تحت خدمات پارک های ملی زمانی که آژانس شد ایجاد شده و در سال 1916 به (تأکید اضافه شده) “حفظ مناظر و طبیعی و تاریخی و اشیاء و حیات وحش آن و ارائه برای لذت بردن از همان در چنین شیوه ای و با چنین بدان معنی است که آنها را ترک خواهد کرد unimpaired برای لذت بردن از نسل های آینده است.” به جز این به نظر می رسد برای گرگ. دولت آمریکا جنگ علیه toothsome کانین خروشان در داخل پارک مرز تا زمانی که آنها اساسا از بین برود در سال 1926.

که اجازه الک جمعیت منفجر و دامداران به بیش از زمین در خارج از پارک بدون نگرانی از گاه به گاه گرگ شکار در گاو. و آن را انداخت کل اکوسیستم خارج از ضربت سخت زدن. الک بیش از مرور برخی از گیاهان مانند بید به عنوان جمعیت بالندگی و آنها دیگر مجبور به ترس گرگ بسته. که منجر به اثرات مرغ نغمه سرا و زیستگاه بیش از حد.

در تلاش برای حق اشتباه دانشمندان تخم یک برنامه به معرفی گرگ. آن زمان سال برای ساخت این طرح و جلب حمایت برای آن است. علامت بویس یک بوم شناس در دانشگاه آلبرتا در حال مطالعه گوزن در این منطقه در 1970s. پارک نزدیک او در اواسط 1980s به مدل چه چیزی می تواند اتفاق می افتد به گله که پرسه می زدند این منطقه اگر گرگ بودند دوباره به راه افتادند.

“واکنش اولیه من بود فقط سرد, تخت, ‘هیچ’,” او گفت:. “من می دانستم که یک سیب زمینی داغ و بدون توجه به آنچه من وجود دارد رفتن به یک مقدار زیادی از افرادی که مخالف با آن است.”

بویس در نهایت کوتاه آمد هر چند که دولت فدرال ارائه شده به اندازه کافی پول به سردرد به ارزش آن است. مدل خود را نشان داد الک جمعیت خواهد رها کردن در هر نقطه از 10% به 30% اما این ورزش شکار هنوز هم “سازگار با گرگ بهبود است.” که تضعیف این ایده که گرگ خواهد outcompete شکارچیان انسان برای الک یکی از بحث های اصلی از کسانی که مخالف گرگ دوباره. بویس نیز برنامه ریزی کاربر پسند نسخه از خود و ارسال یک دسته از فلاپی دیسک برای مدارس و دانشگاه ها به عنوان یک آموزشی (و شاید روابط عمومی) ابزار. متاسفانه او هنوز هم باید یک کپی برای ارسال Earther.

در قدرت از بویس مدل سازی و دیگر کار از چندین محموله از گرگ وحشی آورده بودند به پارک در سال 1995 از آلبرتا. این گروه برای اولین بار منتشر شد و در مارس سال 1995 و گروه دیگری در آورده بود و از چپ به پرسه زدن در 1996. پس از آن هر چند موفقیت اولیه بسته پایان دادن به از سرگیری مرحله که قرار بود به پنج سال گذشته.

بنابراین شروع یک آزمایش است که در گذشته امیدوارم تا زمانی که ما انجام می دهیم. دسترسی به این پارک می توان برای محققان به تماشای گرگ در حالی که به طور همزمان اجازه می دهد حیوانات به پرسه زدن 2.2 میلیون تا حد زیادی بدون وقفه هکتار است که یک ترکیب منحصر به فرد یافت هیچ جای دیگری در این سیاره است. بودجه فدرال دانشمندان با یک دستور به حفظ زبانه ها در این پارک همچنین ارائه منحصر به فرد زمانی جنبه به پژوهش است.

Doug Smith carrying a wolf during the reintroduction years.

داگ اسمیت حمل یک گرگ در طول سال دوباره.
عکس: دایان Renkin/NPS

“هشتاد درصد از حیات وحش مطالعات سه تا پنج سال” اسمیت گفت. “به معنای واقعی کلمه که فقط خراش سطح از آنجا که شما ممکن است فقط یک مرحله از چرخه یا حیوانات ممکن است انجام کاری متفاوت به دلیل برخی از شرایط منحصر به فرد. شما فقط گرفتن آن لحظه در زمان. شما رو به رفتن را از طریق یو پی اس و فراز زندگی سخت زمستان های آسان زمستان های خشکسالی و انسان اختلال است که شاخه های یک بسته. شما رو برای دریافت کنید که کل منو از امکانات. آن را به شما می دهد بینش. من فکر می کنم 25 سال چیزی است که فقط یک شروع است.”

بنابراین آنچه را که دانشمندان آموخته در 25 سال ؟ درست به keystones گونه نقش در بیشتر یلو اکوسیستم گرگ ایجاد آنچه بوم تماس با رشدی آبشار. در واقع هنگامی که آنها از سر گرفته و نقش خود را به عنوان یک غالب درنده اثرات موج از طریق اکوسیستم. گرگ زدم الک جمعیت بید فنر عقب و beavers در سود برده که منجر به بیش از حد حوضچه که به نوبه خود به ایجاد زیستگاه برای دیگر حیوانات آبزی.

بویس مدل بزرگی از طریق 10 سال اول. آن فرایندهای تصادفی—اساسا تصادفی اشاره—در آن جرات آن را نگه داشته درست است. اما هرج و مرج در دنیای واقعی و در نهایت رشد این مدل از هیچ راهی وجود دارد به حساب برای هر متغیر است. گوزن جمعیت ادامه داد: به شیب رفتن از 19,000 سر قبل از گرگ دوباره به نادر از 4000 نفر در سال 2012. جمعیت در حال حاضر به نظر می رسد ثبات در حدود 8000 الک کمی پایین تر از Boyce اولیه مدل سازی پیش بینی شده اما هنوز هم سالم است. یک 2018 کاغذ از Boyce ویژگی های برخی از بزرگتر-از-پیش بینی کاهش به خرس گریزلی و خانمها بالغ کشتن گوزن از انتظار است. گاومیش کوهان دار امریکایی—معمولا بیش از حد مهیب یک موجودی برای گرگ به شکار—نیز نقل مکان کرد و به برخی از فضاهای خالی توسط الک به احتمال زیاد پیشبرد کاهش الک شماره.

اما پویایی جمعیت تنها یکی از شگفتی است. اسمیت گفت: قادر به مشاهده پیوندهای اجتماعی بین گرگ بسته و افراد در جزئیات مانند تمام شده است اما بی سابقه و هنوز هم بسیار فعال حوزه پژوهش. وی با اشاره به تاثیر از گرگ شکار است که مجاز در پارک است اما در این سرزمین که آن را احاطه کرده است.

“[این فکر بود] شما می توانید آنها را بکشند در نرخ بالا و آنها را به مقابله با آن,” او گفت:. “آنها, اما, که از یک جمعیت نبوده است. که نه از نظر اجتماعی. آنها بسیار اجتماعی است. اگر شما کشتن اشتباه گرگ می توان آن را بسیار بی ثبات کردن به خانواده ،

پس از آن وجود دارد انسان طرف است. نشانه هایی که گرگ منفی تأثیر گوزن شکارچیان تیره است به عنوان مدیریت حیات وحش سازمان تنظیم تعداد مجوز به آنها موضوع را از سال به سال. در وایومینگ برای مثال دولت کاهش تعداد الک مجوز تنها برای دیدن این جمعیت بالون در سال 2018 که به نوبه خود منجر به آژانس برای تمدید فصل شکار برای الک.

اما گردشگری دلار از گرگ مراقب آورده اند در میلیون است. یک تجزیه و تحلیل های منتشر شده 10 سال پس از گرگ آورده بودند به پارک گفت: آنها مسئول $35.5 میلیون افزایش به اقتصاد محلی. مشغول به کار به عنوان یک حیات وحش راهنمای جکسون, Wyoming در زمان مطالعه و آمد من می تواند گواهی دادن به این واقعیت است که مردم به سعی کنید و گرفتن یک نگاه اجمالی از گرگ. در تابستان Lamar دره یلو—که سابق پارک رنجر از معدن همکار به عنوان “اساسا National Geographic مستند”—بسته بندی شده با گردشگران با دوربین دوچشمی و spotting به دنبال نشانه هایی از رزیدنت گرگ بسته loping در امتداد کف دره یا در کوه ها بالا.

که گفت آن را رک و پوست کنده کمی چپ دست برای قرار دادن یک علامت دلار در طبیعت بازگرداند. مطمئن شوید که آن را ممکن است کمک به ایجاد پرونده به کنگره و یا صاحبان کسب و کار محلی و یا دامداران که جبران هنگامی که گرگ کشتن گاو خود را. اما آن denigrates ارزش واقعی از آنچه اتفاق می افتد در Lamar دره و در سراسر بیشتر یلو اکوسیستم است که امتداد فراتر از پارک مرزهای.

تعادل بازگشته است و اگر ما توجه آن را به ما آموزش می تواند یک درس با ارزش در مورد نه فقط چگونه به زندگی با گرگ ها اما چگونه به تجدید نظر در روش زندگی ما با جهان طبیعی.

“ما در حال رفتن به سمت یک تعادل جدید,” بویس گفت. “ما در حال یادگیری چگونه به همزیستی با گوشتخواران بزرگ. شاید من ابدی خوش.”

اسمیت گفت: گرگ ها می تواند در نهایت به ما کمک میکند تا مدیریت بزرگترین انسان حمله به طبیعت در قالب بحران آب و هوا. آنها به عنوان آماده سازی برای مطالعه گرگ برای 25 سال آینده اسمیت و دیگر محققان در حال مشتاق دیدن چگونه شکارچیان را مدیریت شکار در گرم شدن جهان. در Yellowstone منطقه آب و هوا پیش بینی شده است برای تبدیل شدن به بی ثبات تر. چون گرگ سازگار اسمیت گفت: این کاملا ممکن است آنها قادر خواهید بود برای سوار کردن خفیف زمستان با مخلوط گاه به گاه, سرد, انفجار و اساسا به عنوان یک “بافر” در الک جمعیت پس از آن هرگز رونق یا رکود باقی می ماند اما درست در برابر تغییر پایه.

در این گوشه از جهان, حداقل, آن را فقط ممکن است که طبیعت موجب صرفه جویی در خود را از ما بدترین تصمیم به آلوده جو است. ما می توانند یاد بگیرند که بسیاری از آن است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>