پیتر ناوارو، مشاور ترامپ، نحوه برنامه ریزی او و بنن برای خنثی کردن پیروزی بایدن در انتخابات را تشریح می کند

[ad_1] تصویری از The Daily Beast / Gettyیکی از مقامات سابق کاخ سفید ترامپ می گوید که او و استیو بنن، تحریک کن

توسط DOSTEMANSALAM در 7 دی 1400
[ad_1]
تصویری از The Daily Beast / Getty

تصویری از The Daily Beast / Getty

یکی از مقامات سابق کاخ سفید ترامپ می گوید که او و استیو بنن، تحریک کننده جناح راست، در واقع پشت آخرین تلاش های هماهنگ جمهوری خواهان متقلب در کنگره برای توقف تایید نتایج انتخابات 2020 و نگه داشتن رئیس جمهور دونالد ترامپ در قدرت هستند. طرحی به نام «پاکسازی خلیج سبز».

در یکی از خاطرات اخیر، پیتر ناوارو، مشاور تجاری دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا، توضیح داد که چگونه با بنن در ارتباط نزدیک خود با راه اندازی خلیج سبز پاک با کمک اعضای کنگره وفادار به آرمان بود.

اما هفته گذشته ناوارو در مصاحبه ای با The Daily Beast نقش خود در این عملیات و هماهنگی آنها با سیاستمدارانی مانند نماینده پارلمان، پل گوسار (R-AZ) و سناتور تد کروز (R-TX) را روشن کرد.

کیفرخواست مبهم 6 ژانویه بازرسان به دنبال ترامپ هستند

ما زمان زیادی را صرف جذب بیش از 100 نماینده کنگره از جمله برخی از سناتورها کرده‌ایم. کاملا شروع شد. ناوارو به دیلی بیست گفت: در ساعت 1 بعد از ظهر، گوسار و کروز دقیقاً همان کاری را انجام دادند که از آنها انتظار می رفت. "این یک طرح عالی بود. و همه اینها بر اساس آرامش و سکوت کاپیتول هیل بود. ما حتی به معترضان هم نیاز نداشتیم زیرا بیش از 100 نماینده کنگره در آن شرکت داشتند.»

این تعهد زمانی پدیدار شد که کنگره آرای کالج الکترال را در سال 2020 تأیید کرد و نشان داد که جو بایدن ترامپ را شکست داد. سناتور کروز اعتراض رسمی گسار، نماینده کنگره به شمارش آرای آریزونا را امضا کرد، تلاشی که ده‌ها تن دیگر وفادار به ترامپ از آن حمایت کردند.

مقامات کروز و گوسار به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند. هیچ نشانه علنی در مورد اینکه آیا کمیسیون 6 ژانویه از سناتور کروز یا نماینده گوسار درخواست شهادت یا اسناد کرده است وجود ندارد. اما این کمیته اخیراً شروع به جستجوی شواهد از اعضای دیگر کنگره که در تلاش مشترک برای حفظ ترامپ در کاخ سفید مشارکت داشتند، مانند جیم جردن (R-OH) و اسکات پری (R-PA) کرده است. ).

این مانور لحظه آخری هرگز فرصتی برای دست کشیدن از نتایج انتخابات نداشت، نکته ای که ناوارو به سرعت به آن اذعان کرد. اما آنها امیدوار بودند تا زمانی که ممکن است برای افزایش فشار عمومی بر مایک پنس، معاون رئیس جمهور وقت، تلاش کنند تا رأی را به شش ایالت مورد مناقشه بازگردانند، جایی که قانونگذاران تحت رهبری جمهوری خواهان می توانند تلاش کنند تا آنها را سرنگون کنند. و آنها می گویند افزایش فشار بر پنس مستلزم پوشش رسانه ای است. اگرچه اکثر سازمان های خبری معتبر از کنار گذاشتن تئوری های توطئه اثبات نشده در مورد تقلب گسترده در انتخابات امتناع کرده اند، این طرح امیدوار بود که روزنامه نگاران را مجبور به پوشش این اتهامات کند و یک تاخیر تاریخی در روند صدور گواهینامه ایجاد کند.

«پاکسازی گرین بی بسیار خوب فکر شده بود. او گفت: این برنامه به گونه‌ای طراحی شده بود که شنوایی‌های تلویزیونی 24 ساعته را برای ما فراهم کند. اما ما فکر می‌کردیم که می‌توانیم با پخش این موارد در تلویزیون، رسانه‌های شرکتی را دور بزنیم.

او روز پنجشنبه در مصاحبه ای گفت که نقش ناوارو در این ترفند تهیه مواد اولیه بود. این در قالب گزارش سه قسمتی کاخ سفید که او در هفته‌های اخیر در دولت ترامپ با عناوینی مانند مفهوم بی‌عیب و نقص و هنر دزدی گردآوری کرده بود، ارائه شد.

او به دیلی بیست گفت: "نقش من تهیه رسید برای حدود 100 نماینده کنگره بود که پرونده های خود را ارائه می کردند ... که می توانستند تا حدی به شواهدی که من جمع آوری کردم تکیه کنند." "برای ایجاد مبنای قانونی برای اقدامی که باید انجام شود." (در پایان، ایالت ها هیچ مدرکی دال بر تقلب در انتخابات بالاتر از حد معمول پیدا نکردند که بسیار ناچیز است.)

ناوارو در خاطرات خود توضیح می دهد که مرحله بعدی طرح به بنن بستگی دارد. در دوران ترامپ.

"نقش استیو بنن این بود که بفهمد چگونه از این اطلاعات - آنچه او "دریافت" نامید - برای خنثی کردن نتیجه انتخابات استفاده کند. به این ترتیب استیو ایده Green Bay Sweep را مطرح کرد.

«زیبایی سیاسی و حقوقی استراتژی این بود: طبق قانون، هم مجلس نمایندگان و هم سنا باید حداکثر دو ساعت بحث ایالتی را به هر چالش درخواستی اختصاص دهند. برای شش ایالت در میدان نبرد، این امر منجر به پخش بیست و چهار ساعت جلسات استماع از تلویزیون ملی در هر دو مجلس کنگره خواهد شد.

کتاب او همچنین اشاره می‌کند که بنن اولین کسی بود که هنگام بیدار شدن در سحرگاه 6 ژانویه با او ارتباط برقرار کرد و نوشت: "من در حال بررسی پیام‌هایم هستم و خوشحالم که استیو بنن کاملاً آماده است تا گرین‌بی ما را اجرا کند. روی کاپیتول هیل جارو بزنید. پخش را صدا کن بازی کن."

ناوارو به دیلی بیست گفت که خوشحال است که شخصی برنامه ریزی شده خود را برای صحبت با حامیان ترامپ در آن روز صبح در الیپس، پارکی در جنوب کاخ سفید که به عنوان مکان قبل از حمله خشونت آمیز به ساختمان کنگره ایالات متحده عمل می کند، لغو کرده است.

«برای من بهتر بود امروز صبح را روی Green Bay Sweep کار کنم. او در طول این مصاحبه گفت: «من فقط دارم بررسی می‌کنم که ببینم آیا همه چیز درست است یا نه، که نمایندگان کنگره حاضر هستند یا خیر. «صبح کاملاً نرمی برای من بود. من متقاعد شده بودم که همه چیز سر جای خودش است."

بعداً در همان روز، بنن در پادکست روزانه خود، War Room Pandemic، چندین اشاره به یک استراتژی با مضمون فوتبال داشت.

"بیا برویم، براندون" پدر به سمت بنن می دود، ادعا می کند "انتخابات 100% دزدیده شده اند"

بنن در این برنامه گفت: «ما در آستانه پیروزی هستیم. "این کاملا ساده است. بازی نامیده می شود. مایک پنس، بازی را شروع کن. فوتبال را بگیر نمایش را از کوارتربک بگیرید. شما نگهبانان در مقابل خود دارید. شما افراد بزرگ و قوی در مقابل خود دارید. فقط وظیفه خود را انجام دهید."

آماده شدن این ایده هفته ها طول کشید. اگرچه ناوارو به دیلی بیست گفت که به خاطر نمی آورد «برادر بنن» چه زمانی این طرح را ارائه کرد، اما گفت که این طرح در حال شکل گیری است زیرا چالش های حقوقی ترامپ «سرقت دزدی» را برای نتایج انتخابات در آریزونا، جورجیا، پنسیلوانیا و پنسیلوانیا آغاز کرده است. ویسکانسین شکست خورده است. خارج از. به لطف آنچه که ناوارو در کتاب خود به عنوان «شیطان‌های بسیار ضد سازنده» سیدنی پاول و شکایت‌های او علیه کراکن توصیف می‌کند، دادگاه‌ها از ترامپ حمایت نمی‌کنند. بنابراین در عوض از طریق قوه مقننه به طرحی بی سابقه رسیدند.

ناوارو فصل کتاب خود در مورد استراتژی را با ذکر این نکته آغاز می‌کند که چگونه «استفن کی‌. بنن، من و رئیس‌جمهور دونالد جان ترامپ» «سه نفر آخر در زمین خوب خدا بودیم که می‌خواهند شاهد وقوع خشونت در کاپیتول هیل باشند». برنامه های آنها را زیر پا می گذارند.

ناوارو در پاسخ به این سوال که آیا خود ترامپ در این استراتژی دخیل بوده است یا خیر، گفت: من هرگز مستقیماً در این مورد با او صحبت نکردم. اما او مطمئناً از این استراتژی پیروی می کرد. فقط به سخنرانی روز گذشته او گوش دهید. او از قانون و وضعیت مایک مطلع شد [Pence] او اختیار این کار را داشت.»

در واقع، جان ایستمن، مشاور حقوقی ترامپ، یادداشتی نوشت (برای اولین بار توسط روزنامه نگاران رابرت کاستا و باب وودوارد در کتابشان فاش شد. خطر) به تشریح چگونگی انجام کودتا توسط ترامپ. و ترامپ این طرح را در سخنرانی 6 ژانویه خود به صراحت بیان کرد و گفت: "امیدوارم مایک کار درست را انجام دهد. امیدوارم. امیدوارم اینطور باشد... تنها کاری که معاون رئیس جمهور پنس باید انجام دهد این است که او را به ایالت ها بازگرداند تا دوباره او را تأیید کند و ما رئیس جمهور خواهیم شد و شما خوشحال ترین مردم هستید.

وقتی پنس رأی را تأیید کرد، به همان چیزی تبدیل شد که در کتاب ناوارو به عنوان «مسئول ترین بروتوس... برای خیانت نهایی رئیس جمهور ترامپ» توصیف شده است.

اگرچه یک کمیته دو حزبی مجلس نمایندگان که در مورد خشونت 6 ژانویه تحقیق می کند، خواستار شهادت و ضبط صدا از ده ها تن از متحدان ترامپ و سازمان دهندگان تظاهرات شده است که گمان می رود در حمله به دموکراسی کشور دست داشته اند، ناوارو گفت که هنوز از آنها چیزی نشنیده است. کمیسیون به سؤالات ما در مورد اینکه آیا قصد دارد در کار ناوارو عمیق تر شود، پاسخی نداده است.

و در حالی که او پیام‌های متنی، تماس‌های تلفنی و یادداشت‌هایی دارد که می‌تواند نشان دهد که یک مقام فعال کاخ سفید چقدر فعالانه در تلاش برای حفظ ترامپ در قدرت شرکت داشته است، او می‌گوید که بازرسان چیزی پیدا نمی‌کنند که نشان دهد طرح پاکسازی گرین‌بی شامل خشونت است. . در عوض، ناوارو گفت، کمیته تحقیق متوجه خواهد شد که حمله مافیایی به ساختمان کنگره ایالات متحده در واقع برنامه های آنها را خنثی کرده است، زیرا پنس و سایر جمهوری خواهان را تشویق به ادامه صدور گواهینامه کرده است.

"آنها هیچ بخشی از من را نمی خواهند. من ترامپ و بنن را تبرئه می کنم.»

با این حال، کمیته در نبرد شدید با بنن است. استراتژیست ارشد سابق کاخ سفید ترامپ از شهادت یا تحویل اسناد خودداری کرده است و اکنون توسط وزارت دادگستری به دلیل توهین جنایی به کنگره تحت تعقیب است.

ناوارو گفت که با توجه به برداشتی که وقتی شخصاً در جلسه تمرینی آن روز صبح به دیدن آنها رفت، هنوز از خشونت مردم در تجمع ترامپ متعجب است.

"من به شما می گویم، مرد، خیلی آرام بود. خشم ندیدم هیچ یک. صفر، گفت.

بیشتر در The Daily Beast بخوانید.

آیا توصیه ای داری؟ از اینجا برای The Daily Beast ارسال کنید

داستان های برتر ما را هر روز در صندوق پستی خود دریافت کنید. اکنون درگیر شوید!

عضویت روزانه هیولا: Beast Inside عمیق‌تر به داستان‌هایی که برای شما مهم هستند نگاه می‌کند. اطلاعات بیشتر.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب