ترامپ به تازگی کنفرانس مطبوعاتی خود در 6 ژانویه را لغو کرده است. کارشناسان حقوقی گفتند که برگزاری این رویداد در مار-آ-لاگو "دیوانه" است.

[ad_1] دونالد ترامپ یک کنفرانس مطبوعاتی در مارآلاگو را چند روز قبل از جلسه دادگاه به اتهام تحریک حمله 6 ژانوی

توسط DOSTEMANSALAM در 15 دی 1400
[ad_1]
ترامپ مارآلاگو

دونالد ترامپ یک کنفرانس مطبوعاتی در مارآلاگو را چند روز قبل از جلسه دادگاه به اتهام تحریک حمله 6 ژانویه لغو کرد.جبین باتسفورد / واشنگتن پست از طریق گتی ایماژ

  • دونالد ترامپ کنفرانس مطبوعاتی به مناسبت اولین سالگرد حمله به کنگره را لغو کرد.

  • کارشناسان حقوقی می گویند اظهارات ترامپ می تواند حفره حقوقی عمیق تری را به خطر بیندازد.

  • ترامپ اکنون در 6 ژانویه و انتخابات 2020 در آریزونا در 15 ژانویه سخنرانی خواهد کرد.

دونالد ترامپ دوران پس از ریاست جمهوری خود را درگیر پرونده های قضایی و تحقیقاتی گذراند، گردبادی از کنترل قانونی که مرد محتاط تر را ساکت نگه می دارد.

اما در اولین سالگرد قیام 6 ژانویه، ترامپ می خواست دقیقا برعکس عمل کند و یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند تا اینکه این کار را انجام داد.

اواخر روز سه شنبه، ترامپ به طور ناگهانی یک رویداد برنامه ریزی شده در استراحتگاه مار-آ-لاگو خود در پالم بیچ فلوریدا را لغو کرد و "کمیته دموکرات ها را به تعصب کامل و عدم صداقت در 6 ژانویه، دو جمهوری خواه شکست خورده و رسانه های خبری جعلی" متهم کرد.

او نگفت که آیا وکلایش به او درباره این حادثه توصیه کرده اند یا خیر. با این حال، کارشناسان حقوقی به اینسایدر گفتند که استیضاح دوبار رئیس جمهور سابق خطر گرفتار شدن به مشکلات عمیق تری را به همراه داشت.

"این یک حرکت واقعا بی پروا است، زیرا می دانیم که ضربه ای نمی زند. رضوان قریشی، دادستان سابق دادستانی ایالات متحده در واشنگتن دی سی، که صدها پرونده جنایی ناشی از شورش کنگره را بررسی می کند، گفت: او وقتی در ملاء عام صحبت می کند بسیار بی پروا است.

اکنون ترامپ قصد دارد نظرات خود را در مورد 6 ژانویه و انتخابات 2020 در جریان تجمعی در 15 ژانویه در آریزونا به اشتراک بگذارد. اما لغو کنفرانس مطبوعاتی 6 ژانویه به این معنی است که ترامپ تنها چند روز قبل از جلسه دادگاه قاطع در مواردی که گفته می شود حامیان خود را تشویق به هجوم به کاپیتول کرده است، اظهارات عمومی نخواهد کرد.

هر گونه اظهار نظر در کنفرانس مطبوعاتی تقریباً به طور قطع جلسه استماع 10 ژانویه در واشنگتن دی سی را پیچیده خواهد کرد، دادگاهی فدرال که در آن یک قاضی باید استدلال های ترامپ در رد شکایت های قانونگذاران حزب دموکرات و پلیس کنگره را بشنود.

وکلای ترامپ می گویند که اظهارات او در جریان راهپیمایی Save America تقریبا یک سال پیش - که در آن گفته بود: "اگر با جهنم نجنگید، دیگر دولتی نخواهید داشت" - توسط "مصونیت مطلق" اعطا شده به روسای جمهور و رئیس جمهور محافظت می شود. از اصلاحیه اول.

دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان پاسخ دادند که «مجموعه‌ای از رویدادهایی که با دقت سازماندهی شده در طول راهپیمایی نجات آمریکا و هجوم به کاپیتول اتفاق افتاد یا تصادفی نبود، بلکه نتیجه قابل پیش‌بینی یک کمپین مداخله‌ای بود. تایید پیروزی جو بایدن رئیس جمهور فعلی در انتخابات. انتظار می‌رود قاضی آمیت مهتا، منصوب اوباما، استدلال‌هایی را درباره درخواست‌های ترامپ برای رد شکایت‌ها بشنود.

دیر  جان تون

سناتور جان تون گفت امیدوار است اظهارات ترامپ "مفید باشد، نه مضر".کوین دیچ / پول / خبرگزاری فرانسه

حرکت "بی پروا" و از نظر قانونی خطرناک

برنامه ریزی برای یک کنفرانس مطبوعاتی در مار-آ-لاگو از نظر سیاسی نادرست توصیف شد، با یکی از مشاوران سابق شواهدی مبنی بر دریافت "توصیه های وحشتناک" از اطرافیانش.

جمهوری خواهان هیل نیز برای این اظهارات آماده می شدند. ترامپ در بیانیه ای در 21 دسامبر که در ابتدا کنفرانس مطبوعاتی مار-آ-لاگو را اعلام کرد، کمیته مجلس نمایندگان را که در مورد حمله به کنگره تحقیق می کند، محکوم کرد و گفت که قصد دارد به انکار نتیجه انتخابات 2020 ادامه دهد.

سناتور جان تون از داکوتای جنوبی، دومین جمهوری خواه سنا، اوایل روز سه شنبه به خبرنگاران در ساختمان کنگره گفت: "ما امیدواریم نظرات او مفید باشد، نه مضر."

کارشناسان حقوقی می‌گویند کنفرانس مطبوعاتی و تمایل ترامپ به اظهارات صریح، علاوه بر بد سلیقه‌ی سیاسی، رئیس‌جمهور سابق را در معرض خطر حفر حفره حقوقی عمیق‌تری قرار می‌دهد در حالی که با تحقیقات جنایی و کنگره مواجه است.

قریشی، که اکنون یکی از شرکای شرکت حقوقی رید اسمیت است، گفت که هر یک از اظهارات ترامپ می تواند علیه او مورد استفاده قرار گیرد و به طور بالقوه نقش مشاوران و همکارانی را که در حال حاضر با کنترل رفتار خود در 6 ژانویه در انباشته شدن پول مواجه هستند، روشن کند. حمله به کاپیتول

قریشی افزود: «او باید مراقب باشد زیرا می‌تواند خود را متهم کند یا حداقل به دادستان‌ها و مجریان قانون اجازه دهد تا از مشتقات اظهارات او برای بررسی بیشتر نقش‌هایی که ممکن است افراد نزدیک به او بازی کرده‌اند، استفاده کنند.»

«از نظر سیاسی، این کار توصیه نمی شود. اما ثانیا، این به سادگی یک منبع اضافی برای آزمایش رفتار او در آن روز خواهد بود."

دفتر ترامپ بلافاصله به سوالاتی درباره اینکه چرا او این رویداد را لغو کرد یا اینکه آیا قصد دارد به سوالات مطبوعات پاسخ دهد، پاسخ نداد.

لیز چنی

لیز چنی، نماینده پارلمان اروپا به طور خاص در مورد علاقه کمیته در 6 ژانویه به جرم جنایی ترامپ صحبت کرد.Olivier Doulieri / استخر از طریق AP

"فایده ای ندارد" از نظر قانونی برای برگزاری رویدادهای عمومی

کمیته ای از مجلس نمایندگان تحقیقات تهاجمی را در مورد حمله 6 ژانویه آغاز کرده است، تا حدی با انگیزه این انتظار که جمهوری خواهان در صورت کسب اکثریت در انتخابات میان دوره ای امسال، تحقیقات را متوقف کنند. این هیئت دو وکیل سابق آمریکایی را به عنوان بازرسان اصلی استخدام کرده است و در چند ماه گذشته هزاران فایل ضبط شده دریافت کرده و از بسیاری از مقامات سابق دولت و دیگر نزدیکان ترامپ بازجویی کرده است.

در هفته‌های اخیر، این گروه از 6 ژانویه به طور فزاینده‌ای درباره گناه جنایی احتمالی ترامپ سخن گفته است. همانطور که کمیسیون در ماه دسامبر اقداماتی را برای بازداشت مارک میدوز، رئیس سابق کارکنان کاخ سفید انجام داد، به نظر می‌رسد لیز چنی، سخنگوی وایومینگ، مستقیماً به قانون کیفری اشاره کرده است که برای پیگرد قانونی صدها متهم درگیر در این حمله استفاده شده است. 6 ژانویه: «ممانعت فاسد در دادرسی رسمی».

چنی، بالاترین مقام، گفت: "آیا شهادت آقای میدوز به یک موضوع کلیدی در برابر این کمیته می پردازد: آیا دونالد ترامپ، از طریق اقدام یا عدم اقدام، تلاش کرده است تا روند رسمی شمارش آرای کنگره را مختل کند یا مانع شود؟" .

وزارت دادگستری بیش از 700 عضو متهم گروه اوباش طرفدار ترامپ را که در 6 ژانویه ساختمان کنگره را تصرف کردند، متهم کرده است. در ماه نوامبر، دادستان ها اتهامات تحقیر کنگره را علیه استیو بنن، متحد ترامپ به دلیل نافرمانی وی از کمیته مجلس نمایندگان در 6 ژانویه مطرح کردند، اما منتقدان وزارت دادگستری از مریک گارلند، دادستان کل، ناامیدی خود را از عدم اطاعت از کمیته مجلس نمایندگان اعلام کردند. مراحل قابل مشاهده برای تحقیق درباره ترامپ در حالی که دادستان های محلی نیویورک و آتلانتا تحقیقاتی را در مورد رئیس جمهور سابق و تجارت او آغاز کرده اند.

«او در چندین مکان مختلف تحت بازجویی است. هر وکیلی که در این شرایط موکل داشته باشد، او را از هرگونه اظهارنظر عمومی منصرف می کند. راندال الیسون، استاد حقوق دانشگاه جورج واشنگتن و دادستان سابق فساد، می‌گوید: «این بی فایده است و تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که با چیزی که می‌گویید اوضاع را برای خود بدتر کنید. اما به نظر می رسد ترامپ نمی تواند از چنین توصیه هایی پیروی کند، حتی اگر انجام دهد.

در همین حال، ترامپ از خود در برابر دعاوی مدنی دفاع کرده است که او را به تحریک خشونت متهم می کند که باعث خسارت حدود 1.5 میلیون دلاری به ساختمان کنگره، زخمی شدن بیش از 100 افسر پلیس و کشته شدن پنج نفر شده است. آخرین مورد از این موارد روز سه‌شنبه مربوط به مارکوس مور، کهنه سرباز ۱۰ ساله نیروی پلیس کنگره است که بر اساس بیش از ۱۵۰ سال قانون کوکلاکس کلان از ترامپ شکایت کرده است.

مقاله اصلی را در Business Insider بخوانید


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب