یک خبرچین هشدار می دهد که بیماری عصبی گیج کننده بر تعداد فزاینده ای از بزرگسالان جوان تأثیر می گذارد


<span>عکس: Zoonar GmbH / Alamy</span>“src =” https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/e2n0gHmiVXKE7AXAuuOb1A–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTcwNTtoPTQyMw–/https://s.yimg.com/tQUdnGy. ~ B / aD02MDA7dz0xMDAwO2FwcGlkPXl0YWNoeW9u / https://media.zenfs.com/en/the_guardian_765/fceb39344fd0350becda78789dfdcbaa “- / YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTcwNTtoPTQyMw – / HTTPS: //s.yimg.com/uu/api/res/1.2/0ybJrM.dWy.ChUtnGyn1bQ- -~B/aD02MDA7dz00CMDAw / fceb39344fd0350becda78789dfdcbaa “/></div>
</div>
</div>
<p><figcaption class=عکس: Zoonar GmbH / Alamy

یک خبرچین در استان نیوبرانزویک کانادا هشدار داد که به نظر می رسد یک بیماری عصبی پیشرونده که بیش از دو سال است متخصصان را متحیر کرده است، بر تعداد فزاینده ای از جوانان تأثیر می گذارد و باعث کاهش سریع شناختی در میان برخی از مبتلایان می شود.

یکی از کارمندان شبکه بهداشت ویتالیته، یکی از دو مقام بهداشتی استان، در گفتگو با گاردین، گفت که موارد مشکوک در حال افزایش است و بزرگسالان جوان بدون محرک های سلامت قبلی فهرستی از علائم اضطرابی، از جمله کاهش وزن سریع، بی خوابی را ایجاد می کنند. توهمات و مشکل در تفکر و تحرک محدود.

تعداد رسمی پرونده‌های بررسی‌شده، 48، از زمانی که برای اولین بار در اوایل بهار 2021 اعلام شد، بدون تغییر باقی مانده است. اما بسیاری از منابع می‌گویند که این گروه در حال حاضر می‌تواند به 150 نفر برسد، با انبوه پرونده‌های مربوط به جوانان هنوز هم نیاز به ارزیابی بیشتر است.

این منبع گفت: “من واقعا نگران این موارد هستم زیرا به نظر می رسد که آنها بسیار سریع در حال توسعه هستند.” من نگران آنها هستم و به آنها توضیح بدهیم.»

در همان زمان، حداقل 9 مورد گزارش شده است که در آن دو نفر در تماس نزدیک – اما بدون پیوندهای ژنتیکی – علائمی را نشان می دهند که نشان می دهد ممکن است عوامل محیطی در آن دخیل باشند.

  • یک مورد مشکوک مربوط به مردی بود که علائم زوال عقل و آتاکسی داشت. همسرش که از او مراقبت می کند، ناگهان خواب خود را از دست داد و دچار از دست دادن عضلات، زوال عقل و توهم شد. الان حالش از خودش بدتره

  • زنی حدوداً 30 ساله به‌عنوان غیرکلامی، کاوشگر و آب‌ریزش بیش از حد توصیف شده است. مراقب او، دانشجوی پرستاری در 20 سالگی، اخیراً علائم زوال عصبی را نشان می دهد.

  • در مورد دیگری، یک مادر جوان به سرعت تقریباً 60 پوند از دست داد، دچار بی خوابی شد و شروع به توهم کرد. تصویربرداری از مغز علائم پیشرفته آتروفی را نشان می دهد.

این مقام Vitalité که خواست نامش فاش نشود، زیرا آنها مجاز به صحبت در جمع نیستند و از عواقب سخنرانی می ترسند، گفت که آنها تصمیم گرفتند به دلیل نگرانی های فزاینده در مورد سرعت وخیم شدن جوانان، آنجا را ترک کنند.

این مقام گفت: «این یک بیماری نیوبرانزویک نیست. احتمالاً ما منطقه‌ای هستیم که پرچم را برافراشته‌ایم، زیرا بیشتر روستایی هستیم و در منطقه‌ای هستیم که ممکن است مردم بیشتر در معرض عوامل محیطی باشند.»

متصل: یک اختلال مغزی مرموز پزشکان کانادایی را در گیج قرار می دهد

اما انتظار می‌رود که استان نیوبرانزویک در ژانویه اعلام کند که این گروه از موارد که برای اولین بار سال گذشته پس از افشای یادداشت رسانه‌ای منتشر شد، نتیجه تشخیص اشتباه بود که به اشتباه بیماری‌های نامرتبط را با هم گروه‌بندی کرد.

کلینیک ویژه برای اختلالات نورودژنراتیو که به آن کلینیک ذهن در مونکتون نیز می‌گویند، مرکز رسیدگی به مواردی است که توسط منطقه و همچنین استان‌های همجوار هدف قرار گرفته‌اند. موارد آینده معمولاً پزشکان را متحیر می‌کند و با مجموعه‌ای از تست‌های استاندارد عصبی که برای رد برخی شرایط استفاده می‌شوند، مخالفت می‌کنند.

با استفاده از دستورالعمل‌هایی برای توصیف مورد، که توسط تیمی از متخصصان مغز و اعصاب و اپیدمیولوژیست تهیه شده است، کلینیک تصمیم می‌گیرد که آیا بیماران نیاز به معاینه بیشتر دارند یا ممکن است بیماری یا بیماری داشته باشند. تعیین اینکه چه کسی بخشی از خوشه می شود ذهنی است، عمدتاً به این دلیل که مطالعه مغز بسیار دشوار است. امنیت اغلب تنها پس از مرگ بیمار و آزمایش کامل بافت مغز به دست می آید.

علیرغم جزئیات حیرت انگیز موارد اخیر، استان در تلاش است تا ترس ها را کاهش دهد. در ماه اکتبر، مقامات با این ادعا که قربانیان به جای ابتلا به یک بیماری عصبی رایج، به دلیل آسیب شناسی شناخته شده و نامرتبط جان خود را از دست دادند، گفتند که این هشت مورد مرگ ناشی از یک تشخیص اشتباه بوده است.

اما کارشناسان آشنا با این خوشه، بیشتر در مورد سن بیماران نگران هستند. بیماری های عصبی در جوانان نادر است.

یک دانشمند عمومی کانادایی گفت: «این واقعیت که ما طیف جوان‌تری از بیماران در اینجا داریم، یک استدلال قوی علیه آنچه به نظر می‌رسد موضع ترجیحی دولت نیوبرانزویک است – که موارد در این خوشه به اشتباه کنار هم قرار گرفته‌اند، است.» یک آژانس بهداشتی که در بیماری‌های تخریب‌کننده عصبی تخصص دارد، اما مجاز به صحبت کردن نیست.

در ماه اکتبر، استان همچنین گفت که یک گزارش اپیدمیولوژیک نشان می دهد که هیچ شواهد قابل توجهی از مواد غذایی، رفتار یا قرار گرفتن در معرض محیطی شناخته شده وجود ندارد که بتواند این بیماری را توضیح دهد.

پدر تیم بیتی، لوری، یک کارگر بازنشسته سخت افزار، در سال 2019 پس از شروع سردرگمی ذهنی در حوالی کریسمس که آغازی بر وخامت سریع آن بود، درگذشت.

بیتی می‌گوید وقتی فهمید که پدرش یکی از هشت نفری است که پاتولوژیست به‌طور بحث‌برانگیز اعلام کرده بود به اشتباه تشخیص داده شده بود، خانواده “شکست” خوردند و در عوض به دلیل آلزایمر درگذشت.

بیتی و خواهرش درخواست کرده‌اند که بقایای پدرشان از نظر نوروتوکسین‌ها، از جمله بتا-متیلامین-ال-آلانین (BMAA) آزمایش شود، که برخی می‌گویند ممکن است مقصر باشد.

یک مطالعه غلظت بالایی از BMAA را در خرچنگ دریایی نشان داد، صنعتی که اقتصاد بسیاری از جوامع ساحلی نیوبرانزویک را هدایت می کند. مقاومت آشکار استان در برابر آزمایش عوامل محیطی مفروض منجر به این گمانه‌زنی در میان خانواده‌ها شده است که تلاش‌ها برای حذف وجود یک خوشه ممکن است با انگیزه تصمیم‌گیری سیاسی باشد.

بیتی گفت: “اگر گروهی از مردم می خواستند نظریه پردازان توطئه را پرورش دهند، پس دولت ما کار بزرگی در ترویج آن انجام داده است.” آنها فقط سعی می کنند داستانی برای مردم بسازند که امیدوارند ما آن را برداریم و از آنجا دور شویم.” من فقط آن را درک نمی کنم.”

اسنادی که از طریق درخواست آزادی اطلاعات به دست آمده و توسط گاردین دیده شده است نشان می دهد که دانشمندان سازمان بهداشت عمومی کشور BMAA را یک علت احتمالی می دانند، اما باید استان دستور آزمایش بدهد.

من نمی دانم چرا استان علم و نگاه را انجام نداده است. آنها جسد پدرم را دارند. بیتی گفت: «ما به آنها اجازه کامل دادیم تا سم شناسی انجام دهند و کاری را که باید انجام دهند، انجام دهند. هنوز چیزی در نظر گرفته نشده است.»

با این حال، کارشناسان هشدار می دهند که آزمایش خود نیز دشوارتر از آن چیزی است که عموم مردم تصور می کنند.

در حالی که برخی از آزمایش های پزشکی می توانند نتایج سریع و قطعی ارائه دهند، انواع دیگر آزمایش ها به کار بسیار بیشتری نیاز دارند.

دانشمند فدرال که هم با این خوشه و هم با فرآیند آزمایش آشنایی دارد، گفت: «آنچه مردم درباره آن صحبت می‌کنند واقعاً یک تحقیق تحقیقاتی تمام عیار است، زیرا در این صورت ما دقیقاً به دنبال چه چیزی هستیم.» “در حال حاضر، ما هیچ راهی برای تفسیر داده های ساده ای که می توانید هنگام آزمایش بافت مغز یک فرد برای یک سم خاص به دست آورید، نداریم. به عنوان مثال، سطوح “بالا” نوروتوکسین در مقایسه با بقیه افراد جامعه چقدر است؟ و چه زمانی باعث نگرانی می شود؟”

این دانشمند گفت که تیم ها آماده شروع مطالعه هستند، اما “نیوبرانزویک به صراحت به ما گفت که به این کار ادامه ندهیم.”

کسانی که با این خوشه آشنا هستند در حال آماده شدن برای گزارش ژانویه هستند که توسط کمیته نظارت استانی نوشته شده است، که مشخص می کند آیا 48 مورد واقعاً از یک بیماری عصبی رنج می برند یا نتیجه تشخیص اشتباه متخصصان مغز و اعصاب است.

در بحبوحه تنش های فزاینده بین کارشناسان و دولت استانی، یک منبع آگاه به کلینیک ذهن می گوید که فرصت های شغلی خالی در این کلینیک – مددکار اجتماعی، مدیر و روانشناس اعصاب – اخیرا موقتی بوده است، بودجه دیگر تکرار نخواهد شد و کلینیک تغییر خواهد کرد. به یک کلینیک آلزایمر و یک کلینیک سالمندان. دوروتی شپرد، وزیر بهداشت، روز اول دسامبر به خبرنگاران گفت که گمانه زنی ها مبنی بر بسته شدن این کلینیک صحت ندارد.

ما مدام به بیماران می گوییم که کشور پشت سر آنهاست و آزمایش هایی انجام خواهد شد تا بتوانیم این را بفهمیم. کارمند Vitalité گفت: ما به آنها می گوییم که به ته این موضوع خواهیم رسید تا بتوانیم به آنها کمک کنیم. «به همین دلیل است. اما آنها به ما نیاز دارند.”


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

سایت ترجمه مقاله


آموزش سئو

ایندکسر