این عارضه با شیوع گسترده، حتی در مواردی افراد نه چندان مسن را نیز درگیر عوارض خود میکند. اما با توجه به اینکه جامعه آماری این تحقیق تنها شامل افراد معدودی آن هم تنها از میان خانمها بوده است، در حال حاضر نمیتوان از این روش به عنوان روشی قطعی در تشخیص ابتلا به بیماری پوکی استخوان یاد کرد. افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ به طور معمول تراکم استخوان بیشتری دارند اما مطالعات نشان داده است که آنها در معرض خطر بیشتری برای شکستگی قرار دارند. این نوع داروها به طور معمول برای افرادی که تراکم استخوان بسیار کمی دارند ، دچار شکستگی شده اند یا پوکی استخوان ناشی از مصرف داروهای استروئیدی دارند ، اختصاص دارد.Teriparatide و abaloparatide نیاز به تزریق روزانه دارند. و هرچه استخوانهای شما متراکمتر باشد، به طور کلی قویتر است و احتمال شکستن آنها کمتر است.

تراکم استخوان باید چند باشد کوتاه شدن قد: افرادی که قد آنها تقریبا ۴ سانتی متر کوتاه تر شده است. در امریکا شیوع پوکی استخوان بطور فزاینده ای بیشتر شده است. مردان بین سنین 50 تا 69 سال که فاکتورهای خطر پوکی استخوان در آنها بالاست. تعصب با اشاره به اینکه در این تحقیق با استفاده از تراشههای ناخن دست و پا، اقدام به بررسی ابتلا یا عدم ابتلای فرد مورد آزمایش به بیماری پوکی استخوان شده است، افزود: این تحقیق بر اساس مقایسه بین نتایج حاصل از بررسی تراشههای ناخن دو گروه کنترل، شامل خانمهای ۲۰ تا ۳۰ سال و گروه بیمار، خانمهای ۴۰ تا ۶۰ سال که ابتلای آنها به پوکی استخوان قطعی بود، انجام گرفت. استفاده از تراشههای ناخن در تشخیص ابتلا به بیماری پوکی استخوان به عنوان جایگزینی برای تست سنجش تراکم استخوان (BMD) که روش معمول تشخیص این بیماری محسوب میشود، توسط محققان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی بررسی شد.

3. ممکن است بخواهید در رژیم غذایی خود از مکمل¬ها استفاده کنید. وی افزود: در تست سنجش تراکم استخوان (BMD) که در حال حاضر قطعیترین روش برای تشخیص پوکی استخوان است، علاوه بر هزینه بالا، فرد ملزم به دریافت اشعه ایکس است که خود میتواند موجب خطر و عارضه جسمی شود. همانند عضلات، استخوان ها نیز برای قوی ماندن نیاز به ورزش دارند. علاوه بر این، بهبود سبک زندگی نیز برای حفظ سلامت استخوانها ضروری است. تغذیه⬅️ رژیم غذایی غنی از کلسیم ویتامین D برای سلامت استخوانها مهم است. تجویز 1500 میلیگرم کلسیم در روز وقتی بیمار نمیتواند استروژن بگیرد بسیار مناسب است. قبل از مصرف مکمل ها با پزشک خود مشورت نمایید زیرا بسیاری از آن ها، بر روی داروهای تجویز شده تأثیر منفی دارند. بر همین اساس تحقیقی از سوی محققان واحد علوم و تحقیقات انجام شد که در آن اصل بر ارائه روشی غیرتهاجمی، کمهزینه و کمخطر برای تشخیص زودهنگام بیماری پوکی استخوان قرار داده شد.

معیار «دانسیتهی پائین موادمعدنی استخوان برای سن» برای کودکان، در سال2007 بهوسیلهی انجمن بینالمللی تراکمسنجی بالینی (ISCD )، بهصورت Z-score کمتر از ۲- برای کودکان تعریف شدهاست. وقتی به دلایلی نمی توان تراکم استخوان در ران و ستون فقرات را اندازه گیری کرد، برخی پزشکان پیشنهاد می دهند که از DEXA مرکزی برای بررسی استخوان شعاعی ساعد و بررسی تراکم استخوان های جانبی پاشنه پا یا سایر استخوان ها استفاده شود. یکی از دلایل مهم در شکست استخوان های بدن به ویژه لگن، مچ و یا مهره های ستون فقرات ابتلا به پوکی استخوان می باشد. تست سنجش تراکم استخوان، میزان مواد معدنی استخوان را تعیین می کند، و نتایج با حالت طبیعی در یک فرد جوان سنجیده و مقایسه می شود.

تراکم استخوان چگونه انجام میشود
اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از تعرفه تراکم استخوان 1400 دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

سایت ترجمه مقاله


آموزش سئو