پس از تغییر در قوانین امارات متحده عربی، نوزادان نامشروع همچنان در سایه هستند

[ad_1]

شارجه، امارات متحده عربی (AP) – بیش از ده ها زن مجرد سال گذشته در یک سلول زندان در جنوب دبی جمع شدند و به جرم زایمان محبوس شدند، هنگامی که یک نگهبان وارد شد و آنها را آزاد کرد.

این حادثه که توسط یکی از زنان توصیف شد، یکی از اولین نشانه‌های عینی بود که نشان می‌داد امارات متحده عربی در بازنگری در قانون مجازات اسلامی خود، رابطه جنسی قبل از ازدواج را جرم‌زدایی کرده است.

اما یک سال بعد، این مادران مجرد همچنان در گمنامی به دام می‌افتند و برای دریافت شناسنامه برای نوزادانی که در سایه به دنیا می‌آیند تلاش می‌کنند.

قانون جدیدی که دو هفته بعد اجرایی می شود، هنوز به زنان مجرد راه روشنی برای دریافت شناسنامه برای نوزادانشان ارائه نمی دهد. این در حالی است که قانون، زنانی را که فاقد چنین مدارکی هستند، جرم انگاری می کند.

اگرچه پس از قانونی شدن رابطه جنسی پیش از ازدواج توسط امارات در نوامبر 2020، مادران مجرد دیگر با زندان مواجه نیستند، اما اکنون با پیچ و خم بوروکراسی روبرو هستند.

دریافت شناسنامه برای نوزادانشان فرآیند گرانی است که فقیرترین مردم کشور – کارگران خارجی که دفاتر را تمیز می کنند، غذا سرو می کنند و از فرزندان مادران دیگر مراقبت می کنند – نمی توانند از عهده آن برآیند. تعداد مهاجران از مردم محلی در امارات تقریباً نه به یک است.

استار، یکی از کسانی که در دسامبر 2020 با دختر 3 ماهه خود از زندان مرکزی شارجه آزاد شد، گفت: «ما بسیار پر از امید بودیم. سپس مشکلی پیش آمد که فکر نمی‌کردم توان مقابله با آن را داشته باشم.»

استار به دلیل ترس از انتقام فقط نام کوچک خود را بر زبان آورد. او و شش زن مجرد دیگر که بیشتر آنها فیلیپینی هستند، در مقابل آسوشیتدپرس از نبردهای دادگاه خود تعریف کردند.

قبل از تغییر قانون در سال گذشته، چندین نفر در بیمارستان ها زایمان کردند که مقامات بهداشتی آنها را از صدور شناسنامه رد کردند و با پلیس تماس گرفتند. دیگران ترسیده و تنها به آپارتمان های مشترک خود بازنشسته شدند تا بچه هایشان را به دنیا بیاورند.

در امارات، بیمارستان ها فقط برای والدین متاهل گواهی تولد صادر می کنند. بدون گواهی، کودکان نمی توانند مراقبت های پزشکی دریافت کنند، به مدرسه بروند یا سفر کنند. مادران آنها که در جریان تعقیب کیفری طبق قانون قدیمی شغل و محل سکونت خود را از دست داده اند، همچنان در بن بست باقی مانده اند. تعداد کودکان بدون مدرک در امارات مشخص نیست.

وکلای دادگستری می گویند که این موانع ناشی از تفکر مداوم محافظه کارانه و عدم هماهنگی دولت است.

حتی برخی از زنان آرزوی مجازات قبلی، معمولاً یک سال بازداشت و تبعید را دارند. اگرچه وحشتناک بود، اما حداقل تضمینی برای پرواز به خانه و مدارک هویتی فرزندانشان بود.

هانی، مادر 25 ساله می گوید: «از زمانی که قانون تغییر کرد، کار سخت تر شد. او با اشاره به اینکه سقط جنین نیز ممنوع است، افزود: «تو را به زندان نمی برند و نمی خواهند زایمان کنی». “ما گیر کرده ایم.”

دیرار بلهول الفالاسی، یکی از اعضای شورای مشورتی ملی فدرال امارات می گوید که جرم زدایی در سال گذشته تأثیر داشته است.

او به AP گفت: «پیش از این چیزی در دست نداشتم تا آنچه را که دارند قانونی کنم. اما اکنون قانونی وجود دارد که با آن می توانیم به آنها کمک کنیم.»

بر اساس قانون جدیدی که از 2 ژانویه اجرایی می شود، والدینی که فرزندان خود را مستند نمی کنند با حداقل دو سال زندان مواجه می شوند. از مقامات بهداشتی که برای مادران مجرد گواهی تولد صادر می کنند اشاره ای نشده است. این قانون والدین را موظف می کند که برای اثبات هویت فرزندان خود ازدواج کنند یا مدارک سفر و سایر اسناد مسافرتی را دریافت کنند، بدون اینکه نحوه آن مشخص شود.

این باعث وحشت مادران مجردی شده است که از مجازات بیشتر می ترسند.

سال گذشته، زمانی که وکلا تلاش کردند قوانین قانونی غیرشفاف را درک کنند، زنانی مانند استار در سراسر کشور از زندان آزاد شدند. شرایط در مؤسسات متفاوت بود و در برخی مادران از فرزندان خود جدا می شدند.

استار گفت که دخترش در حین بازداشت ربوده شد. او گفت که 15 زن حمام می کردند، فقط برنج و نان می خوردند و هر روز به مدت 30 دقیقه در هوای تازه رها می شدند. زنان دیگر بازجویی های پلیس در مورد سابقه جنسی خود را بسیار تحقیر آمیز توصیف کردند.

اما پس از آزادی این زنان، آنها هنوز نتوانستند یک چیزی را که بیشتر می خواستند به دست آورند: اسناد هویتی.

مایا، مادری 36 ساله، در نوامبر 2020 وقتی شنید که این امر به او کمک می‌کند تا برای فرزند یک ساله‌اش گواهی تولد بگیرد، تبدیل به یک چهره معتبر شد. پس از چندین هفته عذاب آور در اداره پلیس القصیص در دبی، مقامات از تغییر قانون مطلع شدند و او را آزاد کردند. اما آنها هرگز به دخترش وضعیت قانونی اعطا نکردند و او را مجبور کردند که در جستجوی خود از یک سازمان دولتی به آژانس دولتی دیگر کمانه بزند.

لیودمیلا یامالووا، شریک مدیریت LYLAW، شرکتی که پرونده‌های مادران مجرد را به عهده می‌گیرد، گفت: «از این تغییرات بنیادی عظیم استقبال می‌شود، اما هنوز چیزهای زیادی باید جبران شود.

وی با اشاره به نهادهای بهداشتی و انتظامی افزود: مردم از لحاظ عاطفی و روانی آمادگی پذیرش قانون را به عنوان یک واقعیت ندارند.

زنان به تربیت مخفیانه کودکان بدون مدرک ادامه می دهند. نورایدا گاماما که از مستندسازی دختر 3 ساله خود ناامید شده بود، درب آپارتمان خود در شارجه را با تابلوهایی که به 22 نفر از هم اتاقی هایش هشدار می داد قبل از پاسخ دادن به جاسوسی که کارمند دولتی نیست، بررسی کنند، گچ زد.

بسیاری از آنها که با ویزای منقضی شده زندگی می کنند و برای تغذیه نوزادان کم درآمد تلاش می کنند، نمی توانند هزینه های دادگاه و هزینه های وکالت را بپردازند. باز کردن پرونده برای صدور گواهی تولد به طور مستقل در دادگاه خانواده دبی بیش از 350 دلار هزینه دارد.

آن، 36 ساله، به صورت پاره وقت در چندین شغل کار می کند و چندین ساعت در شب می خوابد تا به دختر 2 ساله بی شناسنامه خود غذا بدهد. او از عذاب تولدش روی زمین در یک اتاق اجاره ای در دبی صحبت کرد. آنه گفت: «تنها چیزی که می‌خواهم این است که نامی برای او بگذارم تا او را به فیلیپین برگردانم، جایی که بتواند زندگی بهتری داشته باشد.

با این حال، تعداد فزاینده ای از زنان با موفقیت های متفاوت شکایت می کنند. یکی از کارمندان دادگاه دبی گفت که این سیستم روزانه بیش از 50 “پرونده نوزاد” را رسیدگی می کند.

وقتی هانی دو سال پیش متوجه شد که فرزند دوست پسرش را باردار است، به کنسولگری فیلیپین مراجعه کرد تا او را به خانه بفرستد. اما در حالی که منتظر کمک بود، که هرگز نیامد، نوزاد نایا در آپارتمان کوچکش به دنیا آمد.

هانی که پس از فرار از دست کارفرمایان بدسرپرستی که پاسپورتش را مصادره کرده بودند، وضعیت قانونی نداشت، به شدت می خواهد دبی را ترک کند. اما مقامات نمی توانند او را تا زمانی که نایا مدارک دریافت کند، به کشورشان بازگردانند.

“این یک کابوس است. بدون پول، بدون ویزا، بدون اجاره، بدون برنامه،” هانی گفت.

برای تسریع در بازگشت، مادر 47 ساله هانی به عنوان خدمتکار به قطر نقل مکان کرد و ماه گذشته پول مورد نیاز برای باز کردن پرونده در دبی را جمع آوری کرد. او هنوز در انتظار اولین جلسه استماع خود است و در تلاش است تا از دوست پسر سابقش تأییدیه کتبی پدری دریافت کند.

این روند مستلزم آن است که یک مادر مجرد مجموعه ای از اسناد شخصی را ارائه کند، آزمایش DNA انجام دهد و در برابر قاضی شهادت دهد. در صورت تایید قاضی، مادر می تواند برای فرزندش شناسنامه درخواست کند.

برخی مانند استار استقامت کردند و موفق شدند.

استار از خانه خانواده اش در شهر داوائو، فیلیپین، گفت: “این نوع شادی برای دانستن اینکه دختر شما دیگر غیرقانونی نیست، عالی است.” انگار برای اولین بار است که نفس می کشم.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort kusadasi escort