نحوه انتخاب کلید حرارتی + رنج جریان + تنظیم کلید و کاربرد کلید حرارتی ولت استار

نوار دو فلزی (بی متال) از دو فلز غیر مشابه و به هم لینک خورده تشکیل شده است. این دو فلز خصوصیات انبساط حرارتی

توسط DOSTEMANSALAM در 11 دی 1401
نوار دو فلزی (بی متال) از دو فلز غیر مشابه و به هم لینک خورده تشکیل شده است. این دو فلز خصوصیات انبساط حرارتی مختلفی دارند، بدین ترتیب نوار دو فلزی هنگام گرم شدن اساسی سرعت معینی خم می‌شود. در موقعیت عادی کار، گرمای تولید شده به وسیله المنت هیتر به جهت خم شدن نوار دو فلزی کافی نیست. بر روی کلید حرارتی کلید یا این که شاسی قطع و وصل وجود دارد، در صورتی که همین دکمه بر بر روی بیمتال وجود ندارد. کلیدی اعتنا به این که همین کلیدها قابلیت حفاظت اتصال کوتاه را دارا هستند در نتیجه اساسی اقتدار جدا های اتصال کوتاه گوناگون بسته به رنج جریانی کاری می باشند. رنج استاندارد سوییچ حرارتی مغناطیسی اشنایدر در دو جور فیکس و قابل تهیه را در جدول پایین مشاهده می‌کنید.
  • به محض ورود به سیماران مارکت اهمیت انبوهی از اسباب الکترونیک باکیفیت رو به رو می‌شوید.
  • به همین ادله این سوییچ به کلیدهای کمپکت محافظ موتور هم نامیده می شوند.
  • درواقع زمانی که همین واقعه بیفتد چراغی که به جهت هشدار بر بر روی دستگاه قرار دارد و به رنگ قرمز است روشن می‌شود.
  • در این شکل سیستم متوقف‌شده و از بروز مشکلات پرهیز می‌شود.
البته بایستی بگوییم شرکت‌های تولیدکننده این کلیدها جداولی را ارائه می‌کنند که بر پایه توان موتور و حتی کاربرد موتور، گونه کلید قابل انتخاب را معلوم کرده‌اند. ولی به‌صورت تقریبی می‌توانیم بگوییم به ازای هر اسب بخار از موتور، جریان ۱٫۵ آمپر و به ازای هر کیلووات توان از موتور، جریان ۲ قیمت سوییچ حرارتی ال اس آمپر قابل‌استفاده است. به جهت ارتقا سرعت کارایی کلید حرارتی و پرهیز از جرقه و سوختگی محل اتصال، از آهن‌ربا در بالا و ذیل تیغه‌ی دوفلزی به کار گیری می گردد که نیروی مغناطیسی آن به بسته شدن سریع اتصال امداد می‌کند. هر دوران که ما ولتاژ را دانستیم خوبتر می باشد که جریان نامی موتور را ارزیابی کنیم.

مشکلات مکانیکی روشن نشدن پمپ آب ساختمان

کلید حرارتی دارای گونه گردان 6 تا 10 آمپر چینت گونه NS2-25X حیاتی تاییدیه ها و استانداردهای دربین المللی کیفیت و استمرار بالا مطلوب به جهت موتور 5.5 کیلووات وزن 300 گرم گارانتی یک ساله حفاظت به طور همزمان موتورها در برابر اتصال کوتاه... همچنین وقتی که الکترو موتور در اثر اتصال کوتاه دربین 2 فاز یا حتی اتصال بدنه و فاز و یا این که فاز و نول داغ می شود، سوییچ حرارتی به شتاب مدار را قطع می کند، به این وضعیت به بالا رفتن هم جریان مغناطیسی می گویند. با داشتن کنتاکت های متنوع و اقتدار انقطاع 100KA بهترین وسیله برای حفاظت از موتورهای الکتریکی هستند.این کلیدها در برابر طولانی تر بار و اتصال کوتاه از موتورهای الکتریکی مراقبت می‌کنند. در جواب به همین سؤال که سوییچ حرارتی مغناطیسی چیست؟ باید گفت این گونه دکمه نقش خاص خود را داشته و در مدار از سیستم های الکتریکی در برابر جریان بالا نگهداری می کند. در این مدل سوییچ برای هر فاز هسته ی جداگانه در لحاظ گرفته شده، که به دور هر یک از آن ها یک‌سری دور سیم پیچ وجود دارد. اما در جور های جدید تر، طراحان پکیج های دیواری بوتان، راهکاری را به جهت از بین بردن این مشکل ارائه کرده و اهمیت تغییراتی در ساختار و طراحی پکیج ها، ایمنی آن ها را هم افزایش داده اند. دسته‌بندی نشده درایوهای V20 اساسی کانال مدباس RTU میباشند و قابلیت کارگزاری و خط مش اندازی پرسرعت بدون نمایشگر BOP را دارا می باشند. درایو های سری V20 در نوع تک فاز و سه فاز به بازار ارائه شده اند…. در صورتی که کلید حرارتی گزینش شده از میزان مدنظر کوچک‌تر باشد، اذن پر‌نور شدن موتور را نمی‌دهد. و همینطور در صورتی که کلید حرارتی بزرگ‌تر از اندازه مناسب باشد،احتمال این که نتواند از موتور در برابر بیشتر جریان مراقبت نماید وجود دارد. در شکل قرار گیری بیمتال برای فیدرهای موتوری بی تردید بایستی فیوز دیگری مانند مینیاتوری یا سیلندری در مدار قرار گیرد تا موتور را در برابر اتصال کوتاه حفاظت نماید زیرا بیمتال تنها جریان های بیش تر توشه را می بیند . از روش ارائه شده در مقاله "تست سیم پیچ موتور سه فاز حیاتی اهم متر" موتور را تست کنید. به طور خلاصه سوییچ حرارتی در واقع همان کلید حافظ موتور است. اگر بخواهیم الکتروموتورهای سه فاز را خاموش و پر‌نور کنیم، از این دکمه ها استعمال سایت برنا ایرانی می کنیم. انواع رله در ماشین آلات، مدارهای الکتریکی، کارخانه ها، خطوط ساخت و … به کارگیری می شود. این تجهیزات در واقع نوعی سوییچ هستند که از دستگاه ها و تجهیزات صنعتی در مقابل اتصال کوتاه و بیش تر بار مراقبت می کنند. ولی الان موتور در خالت بی بار و فارغ از تسمه که واضح می کنم رو بدور کند۲/۵ و دور تند ۴/۴ امپر میکشه ولی موتور یک ربع مه مار میکنه خیلی گرم میشه.جالبه هنگامی یک ربع میگذره و مثلا رو دور تند امپر کشیدنش از ۴/۴ میاد رو ۴ اما بازم گرم میکنه. سلام و عرض ادب.یه موتپر ۱/۲ موتوژن دارم که بدون امپر کشیدن عمل میکرد و مقداری صدا میداد.دوتا درهای موتور و پلاتین تعویض شد. مواردی میباشند که به طور معمول حساس یاری یک سرویس عمل کلیدی تجربه بایستی گزینه شناسایی و بررسی قرار گیرد تا به شکل مطلوب و صحیح برطرف شود.

بهترین ایمپلنت آمریکایی + قیمت استثنایی

تجهیزات بیشتر توشه حرارتی در اشکال متمایز ساخته می شوند که نوع مرسوم آن بیمتال است. از حفاظت بیش تر بار حرارتی در کلیدهای اتوماتیک به تیتر حفاظت در برابر جریان فراوان نیز استعمال می گردد. در همین نوع حفاظت که در اثر عبور جریان دوچندان و گرم شدن بیمتال انجام می شود، دو فلز که حساس ضریب انبساط طولی متمایز هستند، تغییر‌و تحول وضعیت می دهند، این دو فلز در حالت معمولی به صورت یک تکه و یک غلتک پرس شده دیده می شوند. به عامل اینکه ضریب انبساط یکی از همین فلزات عمده است، لذا همین دو فلز با هم خم می شوند.

کلیدحرارتیCHINT_1.6~2.5AسریNS2-25X

محدوده جریان قابل تحمل به جهت همین کلید ها از 0.1 آمپر تا 80 آمپر است. همین مرتبه معمولا 10 درصد اکثر از جریان نامی موتور تهیه می شود. به دلیل وجود کلید شاسی قطع و وصل (استارت و استاپ یا این که صفر و یک) موجود بر روی کلیدهای حرارتی، ورود جریان به شکل تماما دستی قابل در دست گرفتن می باشد. این کلیدها بر اساس جریان نامی موتور ۶۰ هرتز و ۵۰ هرتز و یا قدرت نامی موتورها انتخاب‌شده و از آن‌ها به کار گیری می‌شود. کلید MPCB برای موتورهای تک فاز القایی هم مورداستفاده قرار می‌گیرد.

تمایز در بین جریان حرارتی و مغناطیسی چیست :

کلید های حرارتی نقشی بسیار اساسی در حفاظت الکتریکی ایفا می نمایند چرا که موتور های که پایین حفاظت این کلید ها میباشند کاربرد های دوچندان گسترده ای در ساختار های بازرگانی و صنعتی دارند. دو فاکتور حیاتی به جهت تعیین اندازه کلید های حرارتی میزان جریان نامی و ولتاژ نامی خود قیمت کلید حرارتی اشنایدر تسلا کالا موتوری است که میخواهیم حفاظتش کنیم. ۳ -در صورت ساخت طولانی تر بار، موتور را مستقیم جدا مینماید و نیاز به کنتاکتور جهت فرمان دادن ندارد. ۲- سوییچ حرارتی هم از جریان حراتی محافظت مینماید و نیز از جریان مغناطیسی در صورتی که بی متال تنها از جریان حرارتی حفظ می‌کند.

تبدیل تابستانی به زمستانی در پکیج بوتان

گرمای ساخت شده توسط چنین جریانی، زخم جدی به هادی ها و تجهیزات متصل شده می رساند. در هنگام اتصال کوتاه، این جریان خطرناک بایستی فورا قطع گردد. جریان روان شده از یک هادی همانطور که در صورت پایین نشان دیتا شده است همیشه به عامل مقاومت آن منجر ساخت حرارت می شود. همین حرارت مازاد باعث جراحت اجزای برقی می شود به همین برهان معمولا هادی ها مهم یک گنجایش حمل جریان پیوسته نامی هستند. البته در گزینه سافت استارتر در صورتی که امکان دارااست موتور را مستقیما به ولتاژ شبکه وصل کنید 6 تا 7 برابر جریان نامی یعنی بیش از 3000 آمپر در زمانه رویکرد اندازی جریان خواهد کشید. طبق استاندارد مقدار عدم تعادل جریان 10%± متوسط جریان الکتروموتورها است. سوییچ حرارتی ال اس مهم کد فنی MMS-32S در بازار شناخته می شود. جریان نامی این سوییچ را می توانیم از 22 آمپر تا 32 آمپر موتوری تهیه کنیم. در هنگام تنظیم جریان نامی کلید می بایست به جریان نامی الکتروموتور اعتنا کرد، چون باید جریان تنظیم شده 10 % عمده از جریان نامی موتور گزینه حیث باشد. گونه کارایی کلید حرارتی اساسی داغ شدن فلز بیمتال موجود در دکمه رخ می پذیرد و در غایت دستور جدا مدار بوسیله سوییچ را صادر می کند.

نحوه کارگزاری کلید حرارتی

کلید حرارتی یا این که سوییچ حافظ موتور را می‌توان به تیتر بهترین نگهدارنده موتور اسم برد، البته یک عیب داراست که همین مدل کلید‌ها فقط تا مدت زمان ۱۲۵ آمپر ساخت می‌شود. کلیدهای حرارتی که در پکیج وجود دارا‌هستند گونه های متفاوتی دارا هستند در مدل‌های مختلفی تولیدشده‌اند. به‌عنوان‌مثال این کلید به دو جور NC و NO دسته‌بندی می‌شوند. کلیدهای حرارتیان سی که جزو کلیدهای حرارتی اهمیت هستند، کلیدهای حرارتی افقی و عمودی هستند.

علت پر‌نور ماندن چراغ زردرنگ پکیج بوتان :

با پائین آمدن اقتدار تاسیسات و دور شدن آن‌ها از منبع، نقش بریکرهای مینیاتوری نیز اکثر شده و می‌توان از آنها جهت حفاظت بارهای ریز بهره برد. حتمی به ذکر میباشد که دور شدن از منشاء منجر کمتر سطح اتصال کوتاه و ترنزینت‌های ولتاژ می‌شود. کلیدهای mpcb موجود در بازار عمدتا دو تیپ دیرباز 3RV1 و تیپ جدید 3RV2 هستند، تیپ کهن اساسی ابعاد بزرگتر و توان جدا اتصال کوتاه بالاتری هستند و از نظر قیمتی یه خرده گرانتر هستند. کلیدهای منش انداز موتور زیمنس مضاعف اهمیت کیفیت و حساس تداوم هستند و لذا قدمت کاری طولانی دارند. کلید حرارتی در دوران پر‌نور شدن موتور، در برابر نوسانات برق، پیدایش اختلال در سیم کشی، اتصال کوتاه و بیشتر بار محافظت می کند. محافظت در برابر خطاهای الکتریکی مانند اتصال کوتاه که ​​می تواند هر نوع خطای الکتریکی را که کاهش از گنجایش باخت آن باشد، جدا کند. الکتروشتاب یک فروشگاه در عرصه الکتریسیته صنعتی است که از سال 1385 شروع به فعالیت کرده است. سناریوی کاری ما بر این مبناست که تمام نیاز های شما را در بخش قطعات تابلو های الکتریسیته و دستگاه آلات صنعتی و کارخانجات آیتم به کارگیری قرار می گیرد را تامین میکنیم. الکتروشتاب تامین کننده بیش از بیست برند ایرانی و خارجی است. به همین نکته توجه فرمائید که در رنج های زیر جریانی، طرز تعیین کلید حرارتی و بیمتال همانند نیز بوده، اما در رنج های بالای جریان، شیوه انتخاب پاره ای گوناگون خواهد شد. اما به جهت راحتی کار و عملکرد بهتر، می توانید از یک دکمه مینیاتوری تک پل و یک در دست گرفتن توشه تک فاز بهره ببرید. پس از تشخیص خطا، به طور مستقیم مدار اقتدار تغذیه موتور را قطع می کند و به جهت همین مراد بر بر خلاف بی متال به کنتاکتور جهت فرمان گرفتن و انقطاع کردن مدار توان نیازی ندارد. جهت اخذ لیست ارزش تجهیزات برق صنعتی به اندازه ست بر بر روی پیوند پایین کلیک کرده و از نصیب منو وارد بخش لیست بها شوید و بر روی مارک مد نظرتان کلیک نمایید.
آخرین مطالب