قالیشویی تهران

قالیشویی تهران

تمیزی و تازه بودن فرش‌ها حساس متفاوتی در خانه ایجاد می‌کند. زمانی فرش‌های منزل تمیز هستند، احساس می‌کنید که کل وسایل و اثاثیه خانه تمیز هست و بوی لطف می‌دهد. به این ترتیب خیلی از خانم‌ها دوست دارا هستند که فرش‌های‌شان همیشه تمیز و خوشبو باشد. به غیر از شستشوی فرش روش‌های دیگری هم به جهت نگهداری از درخشش آنها وجود دارد. شما اصلی رعایت یک سری نکته ساده‌ای که در همین مقاله به آنان اشاره کرده‌ایم ؛می‌توانید از درخشش فرش منزل‌تان به مدت طولانی‌تری محافظت کنید.

شستن فرش ابریشمی

 فرش ابریشم یکی از گران‌ترین و زیباترین اشکال فرش میباشد که معمولاً شستن آن نسبت به بقیه انواع فرش، نیاز به توجه و توجه بیشتری دارد. فرش های دستباف ابریشمی از گران ترین انواع فرش ها هستند و بافت آن ها  اهمیت هست و چنانچه شخصی که اقدام به شستشوی همین فرش ها می نماید تخصص به اندازه در انجام این فعالیت نداشته باشد، ممکن هست بافت و رنگ فرش جراحت ببیند. این موضوع خیر صرفا ظواهر فرش را پایین تأثیر قرار می دهد، بلکه بها فرش را هم قلیل می کند. از این رو خوب تر است به جهت شستن فرش ابریشم حتماً از یک فرد باتجربه یا یک قالیشویی معتبر امداد بگیرید. در همین نوشته از وبلاگ قالیشویی ملکه می توانید با هر آن چیزی که لازم است در آیتم شستشوی فرش ابریشم بدانید، آشنا شوید.

چرا روش شستن فرش ابریشم اهمیت است؟

 به عبارتی طور که پیش تر هم به آن اشاره شد، فرش ابریشم یک عدد از گران ترین، زیباترین و دارای ترین گونه های فرش میباشد که برای بافت آن از نخ های ابریشمی که بها بالایی دارند، به کارگیری می شود. چنانچه این فرش ها به نحوه مناسب شستشو نشوند و یا این که حساس مواد شوینده نامناسب آن ها را بشویید، ظواهر فرش کدر می شود و امکان پخش شدن رنگ های آن نیز وجود دارد. همین مسئله ظواهر زیبا و براق فرش را خراب می کند و ارزش فرش را هم کم می کند. امروزه فرش های ابریشمی هم ماشینی هستند و هم دستی و برای شستشوی هر یک از آن ها حتمی میباشد از طرز قابل قبولی استفاده شود.

آیا امکان شستشوی فرش ابریشم در خانه وجود دارد؟

 شستن فرش ابریشم در خانه مقداری مشقت بار تر از شستن سایر فرش های است. به جهت از فی مابین بردن لکه های همین فرش و تمیز کردن کلی آن نمی توانید از هر ماده شوینده ای به کار گیری کنید. از طرف دیگر معمولاً تمیز کننده های شیمیایی نیز به جهت پاک نمودن لکه ها و چرک آلود روی فرش های ابریشمی مطلوب نمیباشند و موجب آسیب رساندن به بافت فرش می شوند. از این رو قبل از هر چیز خوب تر است بدانید که درصورتیکه هیچ تخصصی در شستن فرش های ابریشمی و با ارزش ندارید، همین عمل را در منزل انجام ندهید و در قالیشویی تهران این کار را انجام دهید. دقت به ماده شوینده، طرز شستشو و حتی دمای آب به جهت شستن فرش ابریشم کلیدی متعددی دارد.

بهترین روش برای شستشوی فرش ابریشم در خانه

 به جهت شستن فرش ابریشم در آغاز می بایست مطمئن شوید که فرش شما رنگ پس می دهد یا خیر. طبق معمول شستن فرش هایی که رنگ می دهند، بسیار دشوار خیس هست و کوچک ترین بی توجهی در فرایند شستشو موجب خراب شدن رنگ فرش می شود. به جهت تست رنگ می توانید یک پارچه سفید نمناک را در گوشه ای از فرش که دید کمتری دارد، بکشید. چنانچه فرش شما رنگ می دهد، خوبتر میباشد که بی خیال شستن آن در منزل شوید و آن را به اولی قالیشویی تهران که نزدیک به شما است، بسپارید. البته اگر فرش رنگ نمی دهد می توانید مهم مقداری اعتنا آن را در منزل بشویید. به جهت این عمل می بایست فرایند ذیل را دنبال کنید. نخست فرش را کلیدی جارو برقی تمیز نمایید تا هر جور گرد و خاک از بر روی فرش پاک شود. به جهت همین فعالیت می توانید حتی فرش را داخل تراس آویزان کنید و به آرامی آن را تکان بدهید تا گرد و غبار از درون فرش بیرون شود. مرحله دوم شستن فرش ابریشم انتخاب شوینده مناسب است. برای این عمل می بایست شوینده ای را گزینش کنید که اهمیت رنگ و الیاف فرش شما مطابقت داشته باشد. از آن جایی که به جهت درست نمودن فرش های ابریشمی و دستباف از رنگ های طبیعی به کار گیری می شود، به این ترتیب بایستی حتماً زا شوینده های ملایم و خنثی استعمال نمایید تا به رنگ آن آسیب وارد نکند. به جهت شستن فرش ابریشم نباید از آب داغ به کار گیری کنید. بنابراین دمای آب را نیز روی موقعیت ولرم تهیه و تنظیم کنید. به کارگیری از برس های زبر و ضخیم نیز به جهت شستن فرش ابریشم در منزل مطلوب نیست. بنابراین خوب تر میباشد برای همین عمل از یک ابر یا اسفنج نرم به کارگیری کنید. در نهایت سپس از شستن فرش آن را آبکشی نمایید و اذن دهید آب طولانی تر از فرش خارج شود. در همین تراز توجه کنید که رنگ فرش پخش نشود و ریشه ها فرش خراب نشود. خوبتر میباشد فرش را لوله نکنید و در آغاز پاره ای آن را باز قرار بدهید تا آب مازاد بیرون شود. آن گاه زمانی که دیگر آب مازاد از فرش خارج نمی شود، می توانید آن را آویزان نمایید تا خشک شود.

شستن فرش ابریشم در قالیشویی

در کنار تمامی نکاتی که در مورد روش شستن فرش ابریشم در خانه ابلاغ شد، باید بدانید که شستن همین فرش در خانه طبق معمول برد آمیز نخواهد بود و می تواند به فرش شما جراحت وارد کند. از همین رو آشنا اصلی بهترین قالیشویی تهران می تواند به شما یاری کند تا به راحتی شستشوی فرش و قالی ابریشم خود را به این کمپانی ها واگذار کنید. معمولاً در قالیشویی به جهت شستن این فرش ها نخست یک کارشناس کالا و بافت فرش را بررسی می کند. بعد از آن در شکل نیاز به ترمیم و لکه زدایی فرایند آن اساسی دقت کل و اهمیت به کار گیری از مواد و تجهیزات مطلوب انجام می شود. آنگاه فرش ها بدون ماده شیمیایی و کلیدی به کار گیری از لکه برهای طبیعی و مطلوب تمیز می شوند. کسانی که پروسه شستشوی فرش ابریشم را در بهترین قالیشویی تهران انجام می دهند، دوره های آموزشی شستشوی اشکال فرش را پشت سر گذاشته اند و از این رو بدون این‌که فرش شما آسیب ببیند آن را می شویند و به شما تحویل می دهند.

سایت ترجمه مقاله


آموزش سئو