فاصله محوری تویوتا یاریس کراس،2

همانطور که انتظار میرفت، پایینترین امتیاز مربوط به جاداری و بالاترین امتیاز مربوط به رنگ و تجهیزات آن است که از نظر کیفیت ساخت و قطعات داخلی و زیبایی طراحی داخلی و تجهیزات، مقام دوم و از نظر طراحی بیرونی، مقام اول را در بین رقبا به دست آورد. قدرت کل این خودرو 116 اسب بخار است که زیاد نیست ، اما نمی توانید انتظار بیشتری از یک خودروی متقاطع بین شهری داشته باشید. در توضیحات ویدیو گفته شده این مدل در حال گذراندن تست نهایی خودش است، که یعنی تاریخ عرضه آن به زودی مشخص خواهد شد. از ویژگیهای منحصر به فرد یاریس میتوان به استهلاک بسیار کم، دوام بالا، خودرویی بی دردسر و راحت اشاره کرد.همانند برادر بزرگترش یعنی کرولا، یاریس در سالهای مختلف در کشورهای مختلف با چهرههای مختلفی حضور پیدا کرد. در یاریس نسل دوم، کیلومتر شمار به جایی میان جلو داشبورد و کنسول میانی منتقل شده بود، که در این نسل خوشبختانه باز هم در جای همیشگی خود یعنی پشت فرمان دیده میشود. تویوتا یاریس ۱۵۰۰ سیسی در نسل سوم خود نیز بهعنوان یک خودروی ساده و کمآپشن به حساب میآید و همین موضوع بر روی کیفیت و احساس رضایت از رانندگی با آن تاثیرگذار خواهد بود.

پیشرانه این خود با حجم ۱.۵ لیتری در مقایسه با نسخه ۱.۳ لیتری از توان بیشتری برخوردار است که نکته مثبتی برای آن بهحساب میآید. نشریه اسپانیایی KM77 که به خاطر ارزیابی عملکرد خودروهای مختلف در تست گوزن شهرتی جهانی پیدا کرده، در جدیدترین بررسی خود به سراغ نسخه GR از تویوتا یاریس رفته است. البته که این شاخصه در نسخه سدان شرایط بهتری دارد. تویوتا یاریس هاچبک با توجه به ابعاد کوچکش در نسخه هاچبک، مانورپذیری بالایی در شهرهای شلوغ و پرترافیک دارد. با این حال خرید تویوتا یاریس مستلزم صرف هزینهای قابل توجه خواهد بود که همین عامل به دلیلی برای جایگزینی این خودرو با گزینههای دیگر در نظر مشتریان تبدیل خواهد شد. در واقع، از هر نظر که به یاریس توجه کنید، یک خودروی کوچک و جمعوجور است که رانندگی با آن در شهرهای شلوغ یک مزیت بزرگ است. طرحان برای کابین این خودرو نیز از متریال باکیفیتی استفاده کردند که از این بخش میتوان به قاب نرم صفحه آمپر و تریم رو دریها اشاره کرد.

درحالیکه در نسل گذشته صفحه کیلومترشمار در محل غیرمتعارفی و در قسمت میانی کنسول وسط قرار گرفته بود. به عنوان مثال دومین نسل از این خودرو که در بازار کشورمان نیز حضور داشت نمونه تدارک دیده شده برای بازار آسیا بود که چهره آن با نمونه مربوط به سایر بازارها تفاوت داشت. این خودرو در اصل و در سطح جهان با نام Demio شناخته می شود و تقریبا در تمامی بازار های جهانی مزدا به فروش می رسد . آخرین مدل موجود از تویوتا یاریس در بازار ایران نسخه فیس لیفت شده نسل سوم این ماشین است؛ که با کد XP-150 شناخته می شود. این دو از نظر طراحی تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند و از آنجایی که ایرتویا خودروهایش را از امارات وارد ایران می کند، مدل وارد شده به کشور از نوع ویرایش خاورمیانه است که بر پایه تویوتا VIOS شکل گرفته است. شرکت خودروسازی تویوتا (TOYOTA) یکی از بزرگ ترین شرکت های ژاپنی در زمینه ساخت اتومبیل می باشد که در این رشته بسیار پرآوازه است و در سراسر جهان و کشورهایی مانند آمریکا نیز که از لحاظ تولید خودرو دستی بر آتش دارند نیز دارای طرفداران بسیار متعددی است.

طراحی این کابین تغییرات مثبتی را در مقایسه با نسل گذشته به خود دیده است و موجب شده که در هنگام رانندگی با تویوتا یاریس حس و حال خوبی به راننده و سرنشینان منتقل شود. مرداد ماه سال جاری بود که جی.ام از تصمیم خود برای پایان دادن به چرخه تولید ون شورولت سیتی اکسپرس خبر داد، این خودرو عمر چندانی هم ندارد و از سال ۲۰۱۴ تولید میشد. صحبت از اعتبار و قدمت برند که میشود، نامونشان کرهایها در مقابل برندی باسابقه همچون تویوتا رنگ میبازد. از آنجا که این دو محفظه جداگانه هستند ، هزینه تولید چنین خودروهایی بیشتر است. این معضل در نسخههای هاچبک به دلیل فرم بدنه و وزن آن بیشتر احساس میشود. این دست خودروها با تمرکز بر مصرف حداقل سوخت با داشتن ابعادی بسیار کوچک، برای فضای تنگ و پرترافیک شهری و به ویژه برای تردد در مسافتهای کوتاه طراحی شدهاند. بهخصوص که در نسخه سدان فضای کابین جادار و مناسب است و صندوق بار بزرگی نیز در اختیار راننده و سرنشینان قرار میگیرد. اخبار اقتصادی- با اینحال یاریس کراس هنوز هم بهاندازهٔ کافی کوچک هست که پا در کفش C-HR نکند. کرولا جدید با 2 ظاهر مختلف عرضه میشود.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت تويوتا ياريس جي ار.

سایت ترجمه مقاله


آموزش سئو

ایندکسر