طوفان بدبختی در فیلیپین، بیماری همه گیر، شادی کریسمس را کاهش می دهد

[ad_1]

مانیل، فیلیپین (AP) – صدها هزار نفر در فیلیپین، بزرگترین کشور کاتولیک رومی در آسیا، روز شنبه کریسمس را بدون خانه، غذا و آب کافی، برق و تلفن همراه پس از طوفان قدرتمند که دست‌کم 375 نفر را گرفت، جشن گرفتند. هفته گذشته و بیشتر استان های جزیره مرکزی را ویران کرد.

در جاهای دیگر، نیوزلندی‌ها کریسمس را در اواسط تابستان با محدودیت‌های کمی جشن می‌گیرند، در یکی از معدود کشورهای جهان که عمدتاً توسط نسخه Omicron COVID-19 دست نخورده است.

استرالیا این تعطیلات را در میان موجی از موارد ابتلا به کووید-19 که بدتر از هر مرحله از همه‌گیری است، جشن می‌گیرد و ایالت‌ها را مجبور می‌کند تا دستورات ماسک و سایر اقدامات را بازگردانند.

و با اضافه کردن درد بیشتر به مسافران، خطوط هوایی در سراسر جهان صدها پرواز را لغو کردند زیرا نوع Omicron برنامه‌ها را به هم ریخته و کارکنان را کاهش داد.

طبق گزارش FlightAware، بیش از 3900 پرواز در روزهای جمعه و شنبه لغو شده است که نزدیک به نیمی از آنها توسط خطوط هوایی چین لغو شده است. حدود 30 درصد از پروازهای تحت تأثیر – بیش از 1100 – از ایالات متحده یا داخل ایالات متحده بودند. این هنوز بخش کوچکی از پروازهای جهانی است. FlightAware می گوید که بیش از 100000 ورودی را در 24 ساعت گذشته ردیابی کرده است.

قبل از وقوع طوفان پارادایس در 16 دسامبر، میلیون ها فیلیپینی پس از کاهش چشمگیر افزایش هشدار دهنده عفونت ها در سپتامبر، به مراکز خرید، پارک های عمومی و کلیساها بازگشتند.

فرماندار استان بوهول که به شدت آسیب دیده است، جایی که بیش از 100 نفر در طوفان جان خود را از دست دادند و حدود 150000 خانه آسیب دیده یا ویران شده است، روز شنبه از آژانس های امدادی خارجی خواست تا علاوه بر کمک های دولتی فیلیپین، به تامین سرپناه های موقت و سیستم های تصفیه آب کمک کنند.

«من باور نمی کنم که امروز روحیه کریسمس در بین مردم ما وجود ندارد. آنها کاتولیک های محافظه کار هستند. اما واضح است که بسیار خاموش است. یاپ به آسوشیتدپرس گفت: “ترس زیادی وجود دارد، هیچ هدیه ای وجود ندارد، هیچ شامی در شب کریسمس وجود ندارد، امروز چنین چیزی وجود ندارد.”

یاپ گفت که خوشحال است که بسیاری از فیلیپینی‌ها می‌توانند کریسمس را با خیال راحت‌تر پس از کاهش پرونده COVID-19 جشن بگیرند، اما او گفت: “لطفا ما را فراموش نکنید.”

در مانیل که تحت تأثیر طوفان قرار نگرفت، کاتولیک‌های فیلیپینی از بازگشت به کلیساهای کریسمس آسوده شدند، اگرچه تنها تعداد کمی اجازه ورود به آن را داشتند و نمازگزاران مجبور بودند ماسک بزنند و در فاصله ایمن از یکدیگر قرار بگیرند.

قوانین سختگیرانه فاصله گذاری اجتماعی در کره جنوبی به قوت خود باقی است و کلیساها را ملزم می کند که فقط به تعداد محدودی از نمازگزاران – 70 درصد ظرفیت صندلی آنها – اجازه دهند و افراد حاضر باید به طور کامل واکسینه شوند.

در کلیسای یویدو فول انجیل در سئول، بزرگترین کلیسای پروتستان کشور، هزاران عبادت کننده نقابدار در حین پخش این مراسم به صورت آنلاین سرود خواندند و دعا کردند. بسیاری از کلیساها در سراسر کشور خدمات شخصی و آنلاین ارائه می دهند.

کره جنوبی از زمانی که به طور قابل توجهی محدودیت های خود را بر روی ویروس در اوایل نوامبر کاهش داد، به عنوان بخشی از تلاش ها برای بازگشت به حالت عادی قبل از همه گیری، با عفونت ها و مرگ و میرهای رو به رشد مبارزه می کند. در نهایت، این کشور مجبور شد سخت‌ترین دستورالعمل‌های فاصله‌گذاری خود را بازگرداند، مانند محدودیت چهار نفر برای اجتماعات و ساعت ۲۱:۰۰ برای رستوران‌ها و کافه‌ها.

جشن‌های کریسمس در بیشتر مناطق هند با تزیینات بیشتر از جمعیت برگزار شد، زیرا مردم نگران موج جدیدی از نوع Omicron بودند که به طور بالقوه کشور را در هفته‌های آینده فرا خواهد گرفت.

مقامات مقررات منع آمد و شد شبانه و محدودیت‌هایی را برای تجمع بیش از پنج نفر در شهرهای بزرگ مانند دهلی نو و بمبئی برقرار کرده‌اند. مردم در مراسم نیمه شب در بمبئی و جاهای دیگر شرکت کردند، اما به تعداد کمتر.

مسیحیان کمی بیش از 2 درصد از جمعیت تقریباً 1.4 میلیاردی هند را تشکیل می دهند.

در نیوزیلند، جایی که 95 درصد بزرگسالان حداقل یک دوز از واکسن را دریافت کرده‌اند، که آن را به یکی از واکسینه‌ترین جمعیت‌ها در جهان تبدیل می‌کند، تنها موارد omicron شناسایی شده به‌طور ایمن در مرز نگهداری می‌شود.

از آنجایی که این بیماری همه گیر در دو سال گذشته در سراسر جهان گسترش یافته است، نیوزلند از انزوای خود به نفع خود استفاده می کند. کنترل مرزی بدترین ویروس را حفظ کرد. تا کریسمس امسال، نیوزلند 50 مورد مرگ را در جمعیت 5.5 میلیون نفری ثبت کرده بود.

اما این موفقیت بهایی دارد. در این فصل تعطیلات در برخی از میزها صندلی‌های خالی وجود داشت زیرا برخی از نیوزلندی‌هایی که در خارج از کشور زندگی می‌کردند و کار می‌کردند به دلیل محدودیت‌هایی که در برنامه انزوا و قرنطینه مدیریت شده در کشور وجود داشت، نمی‌توانستند به خانه بازگردند.

میزهای ناهار خوری سنتی شمال زمستان – بوقلمون و همه مخلفات – رایج هستند. اما کیوی ها نیز به شیوه ای ضد پود جشن می گیرند، با باربیکیو در سواحل احاطه شده توسط درخت محلی هوتوکاوا، که فقط در کریسمس شکوفا می شود.

در پایگاه اسکاتلندی نیویورک در قطب جنوب، برخی از نیوزیلندی ها از کریسمس سفید لذت بردند. در تابستان در قاره یخ زده، خورشید هرگز زیر افق غروب نمی کند و در 24 ساعت روشنایی روز دما حدود 0 درجه سانتیگراد (32 درجه فارنهایت) است.

حدود 200 نفر در طول فصل تابستان از پایگاه عبور می کنند – دانشمندان، کارکنان پشتیبانی و کارکنان دفاعی که خدمات ارتباطی و سایر خدمات را ارائه می دهند. این آمار امسال به دلیل همه‌گیری پایین‌تر است و همه پرسنلی که به این قاره سفر می‌کنند باید قبل از ترک، ایزوله شده و برای COVID-19 آزمایش شوند.

اکثر کشورهای جزیره‌ای اقیانوس آرام، که سیستم‌های بهداشتی آن‌ها ممکن است تحت تأثیر شیوع کووید-19 قرار گرفته باشد، تا حد زیادی توانسته‌اند از طریق کنترل‌های مرزی سخت و واکسیناسیون بالا، ویروس را حفظ کنند.

فیجی شیوع مداوم دارد و نزدیک به 700 قربانی دارد. حدود 92٪ از جمعیت بزرگسال قبلاً به طور کامل واکسینه شده اند، 97.7٪ حداقل یک دوز دریافت کرده اند، و بسیاری از ملت عمیقاً مذهبی کریسمس را در مراسم سنتی کلیسا و گردهمایی های خانوادگی جشن می گیرند.

جیمز فونگ وزیر بهداشت در پیامی کریسمس از مردم فیجی خواست که “لطفا عاقلانه جشن بگیرند”.

در استان دورافتاده ماکواتا، ساکنان چهار روستا یک هدیه ویژه کریسمس دریافت کردند: برای اولین بار برق به روستاهای آنها وصل شد.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا در پیام کریسمس خود به قربانیان کووید-19 اشاره کرد.

موریسون گفت: «این همه‌گیری همچنان به ما ضربه می‌زند. “نوع omicron جدیدترین چالشی است که ما با آن روبرو هستیم. اما با هم، همیشه با هم و تنها با هم، ما به شکستن ادامه می دهیم.»

نوع omicron در برخی ایالت ها رایج است و تخمین زده می شود که بیش از 70٪ از همه موارد جدید در کوئینزلند را تشکیل دهد.

گرمای تابستان ممکن است در برخی مکان‌ها تعطیلات کریسمس را در فضای باز دلسرد کرده باشد. پیش بینی می شد دمای هوا در پرث، استرالیای غربی، روز شنبه به 42 درجه سانتیگراد برسد که گرم ترین کریسمس از زمان شروع ضبط بیش از یک قرن پیش است.

در شب کریسمس، یک راننده دانش آموز در منطقه شمالی با کامیونی که حاوی بیش از 10000 دلار ژامبون کریسمس بود فرار کرد که در زمان پیدا شدن خالی بود.

کارآگاه پلیس مارک بلند گفت: «این رفتار را فقط می توان به عنوان گرینچ توصیف کرد.

___

خبرنگاران آسوشیتدپرس، جیم گومز، آرون فاویلا و جوال کالوپیتان در مانیل، فیلیپین؛ هیونگ جین کیم در سئول، کره جنوبی؛ آشوک شارما در دهلی نو؛ و استیو مک موران از سیدنی در این گزارش مشارکت داشتند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort kusadasi escort