شیر کمپرسور چه کاری انجام می دهد؟

شیر روتولاک چیست برای تاسیسات با ریسک پایین بازگشت روغن، مانند تاسیسات دارای اواپراتورهای متعدد و یا کندانسور

توسط DOSTEMANSALAM در 6 تیر 1400

شیر روتولاک چیست

برای تاسیسات با ریسک پایین بازگشت روغن، مانند تاسیسات دارای اواپراتورهای متعدد و یا کندانسورهای متعدد، تعبیه­ی یک جداکننده­ی روغن، توصیه می­گردد.

درپوشهای تخلیه و مکش، برای جلوگیری از ورود هوا و رطوبت به کمپرسور، دقیقا باید بهنگام اتصال کمپرسور به تاسیسات برداشته­ شود. استفاده از شیر روتولاک این امکان را فراهم میکند که بدون نیاز به تخلیه مبرد کل سیستم، تنها مبرد موجود در کمپرسور را در هنگام تعمیرات تخلیه کرد. وقتی که تمامی قسمت­ها سرجایشان قرار گرفتند و اجزای مورد نیاز جوش شدند، آنگاه درپوش­های کمپرسور برداشته شده

و کمپرسور با کمترین تماس با هوای محیط، به سیستم متصل شود. این شیرها در مواقع سرویس کمپرسور و شارژ گاز مبرد از اجزای ضروری سیستم به شمار میآیند. شیر روتولاک دارای دو سایز است این جمله بدین معناست که بر روی شیر روتولاک دو قسمت وجود دارد یک قسمت که به بدنه کمپرسور و یا منبع رسیور جوش می خورد و یا برخی موارد که پیچ می شود و یک قسمت که از آن به عنوان سایز روتولاک یاد می شود

. شیر روتولاک در زمان سرویس ها و یل در زمان بازدیدهای فصلی عملکرد خود را نشان می دهد چرا که با وجود شیر روتولاک به راحتی می توان حرکت مبرد ( گاز فریون ) را در کمپرسور و منبع رسیور کنترل کرد .

 

شیر کمپرسور فریونی

شیر روتولاک که نام دیگرش شیر کمپرسور می باشد است بر روی کمپرسور و یا منبع رسیور نصب می شود . شیر روتولاک که با نام شیر کمپرسور نیز شناخته میشود، یکی از انواع شیرهای سرویس است که بر روی کمپرسور و یا ریسیور نصب میشود. ثبتنام کنید ساخت حساب کاربری خوش آمدید برای استفاده از امکانات عضو شوید

نام کاربری شما ایمیل شما رمز عبور تایید رمز عبور ثبتنام حریم خصوصی قبلاً عضو شدهاید؟ کمک بگیرید حریم خصوصی عضو نیستید؟ شرکت فریگو پوینت(frigo point)روسیه تولید کننده قطعات مربوط به سیستم های برودتی (چیلر,سردخانه, سیستم های سرمایشی,یخچال های صنعتی و فروشگاهی)تولید کننده ی شیر روتولاک ها نیز میباشد.شرکت پرگاس آلتین تجارت نماینده انحصاری این شرکت در ایران آماده ارائه ی محصولات شرکت فریگو پوینت روسیه در ایران میباشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تولید کننده ی شیر روتولاک ها نیز میباشد.شرکت پرگاس آلتین تجارت نماینده انحصاری این شرکت در ایران آماده ارائه ی محصولات شرکت فریگو پوینت روسیه در ایران میباشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. تولید کننده ی شیر روتولاک ها نیز میباشد. این شیرها تا فشار 45 بار قابل استفاده بوده و با اکثر مبردهای رایج سازگار میباشد.

این شیرها تا فشار 45 بار قابل استعمال بوده و با اکثر مبردهای رایج سازگار میباشد. شیر روتولاک که با اسم شیر کمپرسور فریونی نیز شناخته می گردد، یکی اشکال شیرهای خدمت میباشد که بر روی کمپرسور و یا این که ریسیور نصب می شود.

وظیفه اصلی شیر روتولاک این است که از هدر رفت مبرد ( گاز فریون ) در زمان خرابی کمپرسور جلوگیری کند که این کار باعث منافع بسیاری هم به جهت اقتصادی و هم به جهت زیست محیطی می شود به همین دلیل حتما به شما دوستان توصیه می کنیم تا در زمان طراحی و ساخت هرگونه سیکل تبرید تراکمی

( چیلرهای تراکمی و سردخانه های فریونی ) حتما از شیر روتولاک استفاده کنید . های پرشر سوییچ باید با توجه به کاربرد و شرایط محیطی روی مقادیر پایین­تر بهصورت دستی تنظیم شده تا از کارکردن دستگاه در محدوده­ی فشار بالا جلوگیری بعمل آید. ساده­ترین راه کاهش صدا کمپرسور، استفاده از عایق آکوستیک است که بعنوان ملزومات

 

قیمت شیر روتولاک

کمپرسورمنیروپ تولید و عرضه می­گردد. شیرهای روتولاک محرمانه awa جنس دنالاین ایتالیا بوده و با رعایت استانداردهای پباده سازی و تولید مثلا استاندارد ISO 9001 بسیار کیفیت خوب و با دوام میباشند. برای هر محفظه فشرده سازی حداقل یک شیر مکش و یک شیر تخلیه وجود دارد.

 

در دماهای پایین محیطی، دما و فشار کندانسور کاهش یافته و ممکن است مایع کافی برای ورود به اواپراتور وجود نداشته باشد. این موضوع منجر به خاموش شدن کمپرسور توسط لو پرشر سوئیچ (کلید فشارِ پایین)میشود. کلید ایمنی برای استاپ کمپرسور درصورتی که فشار سمت "های" از حد مجاز، که در جدول زیر آمده است، بیشتر باشمورد نیاز است.

این قطعه بر روی خط مکش، تخلیه و یا رسیور نصب شده و زمان تعمیر و یا شارژ مبرد از آن استفاده میشود. به این ترتیب این شیر شرایطی را برای تکنسین فراهم میکند تا بدون نیاز به تخلیه ی مبرد کل سیستم تبرید بتوانیم فقط مبرد کمپرسور را تخلیه و تعویض کنیم. به کارگیری از شیرهای روتولاک این قابلیت را مهیا مینماید که فارغ از نیاز به تخلیه مبرد تمام سیستم، صرفا مبردموجود در کمپرسور را در هنگام تعمیرات تخلیه کرد. شیر روتولاک توسط برندهای معتبر جهانی همچون آلکو دانفوس GMC و همچنین برخی برندها از کشورهای ترکیه و چین تولید می شود . آنها صرفاً به حفظ تحمل درست تولید ، چه در ساخت و چه پس از تعمیر بستگی دارند. این عمل باید از زمان برداشتن درپوش­های کمپرسور آغاز گردد و تا زمان پایان جوشکاری ادامه یابد.

آخرین مطالب