شرایط تحصیل در مجارستان و آشنایی با مقاطع تحصیلی آن

تحصیل در مجارستان می تواند برای دانشجویان یک روش بسیار مناسب جهت اخذ اقامت این کشور محسوب شود. علاوه بر هزینه های پایین زندگی در مجارستان، هزینه های تحصیل در این کشور نیز پایین بوده و تحصیل در آن دارای مزایای بسیاری است. در این مقاله به بررسی مقاطع تحصیلی در مجارستان و شرایط تحصیل در دانشگاههای این کشور می پردازیم.

مقاطع مختلف تحصیلی در مجارستان

یکی از اصلی ترین شرایط ورود به دانشگاه در مجارستان داشتن مدرک دیپلم است همچنین در مجارستان تجصیل تا سن 18 سالگی اجباری است. شروع تحصیل در دانشگاه های مجارستان در ماه های سپتامبر و ژانویه بوده و به مدت دو ترم در سال می باشد. برای تحصیل در دوره های کارشناسی و پیش دانشگاهی باید یک ماه قبل از آغاز ترم تحصیلی ثبت انجام شود. همچنین ثبت برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز سه ماه قبل از شروع ترم تحصیلی صورت می گیرد.

1.تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مجارستان

 

یکی از شرایط متقاضیان تحصیل در مجارستان دارا بودن مدرک دیپلم است. این متقاضیان می توانند برای دوره کارشناسی در یکی از دانشگاه های مجارستان ثبت نام کنند که بهترین روش تحصیل در مجارستان می باشد. زیرا این دانشجویان اجازه دارند در کنار تحصیل در هفته حدود 20 ساعت به کار دیگری مشغول شوند. بنابراین می توانند هزینه های تحصیلو زندگی خود را به راحتی تامین نمایند. مدت زمان لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدود یک تا دو سال طول می کشد. همانند دوره کارشناسی این دانشجویان نیز می توانند برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل خود در هفته به مدت 20 در جایی استخدام شده و مشغول به کار شوند.

2.تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه های مجارستان

تحصیل در مقطع دکترای دانشگا های مجارستان حدود 3 سال است و در این مدت دانشجو می تواند 30 ساعت در هفته را کار کند تا بتواند هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان را تامین کند.
در مقطع دکترای دانشگاه های مجارستان ترکیبی ابتکاری از آموزش های آکادمیک دقیق و تحقیقات علمی سنتی با طیف وسیعی از برنامه های زبان انگلیسی ارائه می شود. این گونه تحصیل می تواند قابلیت های مهمی را در دانشجو ایجاد کند و مهارت او را در رشته تحصیلی به میزان زیادی افزایش دهد. به همین دلیل دانشجویان زیادی از سراسر جهان تمایل دارند در دانشگاه های این کشور در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند.

تحصیل در مجارستان چه مزایایی دارد؟

1.کشور مجارستان عضو کشورهای شینگن است و همین امر سبب می شود دانشجویان در زمان تحصیلات خود بتوانند بدون ویزا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مسافرت کنند.

2.برای ادامه تحصیل در مجارستان تسلط به زبان انگلیسی کافی است و یادگیری زبان های دیگر نیازی نیست.

 1. هزینه ی زندگی و تحصیل در مجارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر می باشد.

4.دانشجویان در دانشگاه های مجارستان از امکانات بسیار عالی برخوردار می شوند.

 1. مدارک دانشجویانی که در دانشگاه های مجارستان تحصیل می کنند مورد تایید در تمام دنیا است.

6.افراد دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نیز می توانند از طریق تحصیل در مجارستان ویزای اقامتی و تحصیلی این کشور را دریافت کنند.

6.افرادی که فاقد مدرک مهارت زبان انگلیسی هستند باید یک دوره یک ساله آموزش زبان را در دانشگاه های مجارستان بگذرانند و سپس برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه مربوطه شوند.

اسناد و مدارک مورد نیاز برای  دریافت ویزای تحصیل در مجارستان

اگر می خواهید بیش تر از 90 روز در مجارستان ساکن شوید باید 15 روز بعد از ورود به کشور مجارستان باید برای دریافت ویزای اقامت بلند مدت دانشجویی اقدام نمایید. همچنین باید مدارک زیر را آماده کرده و تحویل مراجعه مربوطه دهید.

 • مدرک پرداخت شهریه و هزینه های تحصیل در مجارستان
 • نامه معتبر پذیرش از یکی از دانشگاه های مجارستان
 • گذرنامه معتبر
 • رونوشت صفحه عکس دار گذرنامه
 • عکس گذرنامه
 • مدرک بیمه سلامت
 • مدرک آدرس یا محل سکونت در مجارستان
 • گواهی تمکن مالی در قالب تضمین یا اقرارنامه بانکی
 • فرم درخواست ویزا
 • پاکت نامه دارای تمبر به آدرس متقاضی

برای دریافت اقامت از طریق تحصیل در مجارستان باید پذیرش یکی از دانشگاه های مجارستان را بدست آورید. برای دریافت ویزای تحصیل باید به کنسولگری مجارستان در کشور مبدا مراجعه کرده و مدارک و اطالعات لازم در این زمینه را کسب کنید.

 

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram takipçi satın alhtml nullednulled themesbuy instagram followersbuy stripe account1xbetDpf Arıza ÇözümüMobil Ödeme bozdurma