زرشک پلو با مرغ و طرز تهیه

به طور کلی ، خوب است بدانید که آب زیاد زرشک پلو با مرغ لینک منبع در خورش مرغ باعث کاهش کیفیت خورش شما می شود. بنابراین توصیه می شود مقدار آب مرغ خود را کم کرده و گرما را ملایم نگه دارید تا در هنگام پخت و پاش زرشک پلو با مرغ آب زیادی از دست نرود.

چگونه زرشک را برشته کنیم؟

بهتر است زرشک را به مدت یک ساعت خیس کنید و از خشک آن استفاده نکنید. بعد از شستشو ، در یک ماهیتابه بریزید و با مقداری کره زرشک پلو با مرغ و یک یا دو قاشق شکر سرخ کنید. کوبیدن زرشک چندین نکته مهم دارد.

ابتدا لازم نیست که کره را ابتدا در ماهیتابه قرار دهید تا آن را ذوب کند ، زیرا ممکن است کره سوخت و رنگ تیره شود. به این ترتیب ، بعد از اینکه زرشک را به برنج اضافه می کنید ، خواهید دید که یک رنگ قهوه ای با زرشک وجود دارد که زرشک پلو با مرغ به دلیل سوزاندن کره ایجاد می شود. سپس کره و زرشک را در یک ماهیتابه بریزید و حرارت را متوسط ​​کنید و به آرامی هم بزنید تا بپزد.

ثانیاً ، نیازی نیست که زرشک را زیاد بپزید ، زرشک پلو با مرغ کباب کردن حدود 30 ثانیه تا 1 دقیقه برای زرشک کافی است ، و بو کردن زیاد آن باعث سوختن یا خشک شدن آن یا از بین رفتن رنگ زیبای آن می شود. نشانه دیگر اینکه زرشک بو داده است این است که به محض دیدن دانه های زرشک پف می شود ، از روی حرارت آن را بردارید زرشک پلو با مرغ تا بیشتر برشته نشود.

سوم ، ریختن شکر در زرشک آن را هم خوشمزه تر و هم براق تر می کند و در زعفران زرشک شما ظاهر بهتری دارد. اما اگر نمی خواهید از زرشک پلو با مرغ شکر استفاده کنید ، مشکلی پیش نمی آید.

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ و هویج

بعد از پخت ، زعفران را دم کرده و آن را به زرشک اضافه زرشک پلو با مرغ کرده و مقداری برنج سفید را اضافه کرده و مخلوط کنید تا ترکیبی از زعفران و زرشک زرشک داشته باشد و از آن برای ظرف استفاده کنید.

چگونه بادام خرد شده و پسته برنج را آماده کنیم؟

من از برش استفاده نکردم و استفاده زرشک پلو با مرغ از آنها ضروری نیست و فقط جنبه ای زیبا و شیک دارد. برای نرم کردن برش ها ، بهتر است از قبل آنها را در مقداری آب خیس کنید. هنگامی که زرشک را سرخ می کنید ، برش ها را تخلیه کرده و در مقداری کره سرخ کنید. درست مانند زرشک ، به محض اینکه کمی قصابی شود ، کافی زرشک پلو با مرغ است و نیازی به تهیه آن زیاد نیست. در آخر آنها را با همان برنج زعفران مخلوط کرده یا نگه دارید و از آن برای تزیین روی برنج استفاده کنید.

طرز تهیه سس مرغ مجلسی

چگونه زرشک pilaf را با مرغ سرو کنیم؟

زرشک پلو با مرغ

می توانید این غذا را از دو طریق زرشک پلو با مرغ سرو کنید.

برنج سفید را درون یک ظرف ریخته و مقداری برنج زعفران و زرشک را به سلیقه خود اضافه کرده و تکه های مرغ را در اطراف یا وسط ظرف روی برنج قرار می دهیم و سس مرغ را جداگانه سرو می کنیم.
روش دیگر این است که زرشک زرشک را در یک ظرف بگذارید و خورش زرشک پلو با مرغ مرغ را که شامل قطعات مرغ و سس است نیز در ظرف های خورش قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که سس مرغ از یک خلال کننده منتقل زرشک پلو با مرغ می شود تا سبزیجات در ظرف سرو نباشند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>