رژیم کاهش وزن

این به شما یاری می نماید تا دررسیدن به هدف ها کاهش وزن خود وفادار و باانگیزه باشید. برخی ادویه‌ها مثل فلفل متا

توسط DOSTEMANSALAM در 1 آذر 1401
این به شما یاری می نماید تا دررسیدن به هدف ها کاهش وزن خود وفادار و باانگیزه باشید. برخی ادویه‌ها مثل فلفل متابولیسم را تندتر می‌نمایند و سبب ساز میشوند وزن کم کنید. از سوی دیگر دارای کمتر اشتها، حجم غذای مصرفی شما کمتر خواهد شد. به هر هم اکنون پی بردن قیمت غذایی خوراکی‌ها به اشخاصی که می‌خواهند وزن قلیل کنند کمک متعددی می‌کند. شمردن کالری یکی از غیرعملی‌ترین راههای کاهش وزن می باشد و به طور معمول به سختی می گردد به این ایده پایبند بود. دسته‌بندی نشده یک روش ساده به جهت کمتر چشمگیر میزان کالری دریافتی، عدم مصرف غذا‌های نیمه آماده و نوشابه است. عدم مصرف همین موارد منجر میشود تا ۱ تا ۲ کیلوگرم کمتر وزن بیشتری داشته باشید. بر‌اساس نتیجه ها مطالعات انجام شده، ۷۰-۶۰ درصد اختلال چاقی امروز به دست اندرکاران رفتاری متعلق است. درصورتیکه فردی می‌تواند حیاتی خلق درست نحوه تغذیه‌ای خویش را اصلاح کند، عالی می باشد ولی مشکل اینجاست که بخش اعظم مردم در آیتم این مسائل اطلاع ندارند و شاید پشتکار حتمی را هم نداشته باشند. به عنوان مثال ممکن است خیلی از افراد نمی‌دانند واقعا غذای پر‌کالری به این معنی که چه. در صورتی که همین دیتاها صحیح به مصرف‌کننده برسد، به یاری تغییر تحول در اخلاق می‌توان به کمتر وزن افراد امداد کرد ولی در صورتی که اطلاعات به اندازه نباشد، کاهش وزن به این طریق مشقت بار است. اگر قبل از تغذیه آب بخورید، منجر کمتر کالری دریافتی خواهد شد، به ویژه در اشخاص میانسال و مسن. همچنین یک برنامه تغذیه ای با پروتئین بالا ظرفیت دارااست که موجب تولید احساس سیری و کمتر اشتهای شما شود. در واقع، بعضی از مطالعات اثبات کرده است که افرادی که این رژیم را دنبال می کنند، به شکل قابل توجهی کمتر از سایرین کالری مصرف می کنند. بیشتر اشخاصی که بیشتر وزن دارند، از اعتماد به نفس تحت و هراس های پوچ رنج می برند. تحمل کمتری نسبت به گرمای محیط دارا‌هستند و در انجام کار های بدنی مشکل دارند. به لحاظ می برسد که همین مشکلات اجتماعی و کم عقل اکثر از مشکلات جسمی دارای ربط اهمیت چاقی اشخاص را آزار می دهد. آهسته خوراک خوردن به تعادل هورمونی به جهت کاهش وزن هم یاری می‌کند. همینطور گرفتن روزه مستحبی (با در اختیار گرفتن بر میزان مصرف سحری و افطار) به کمتر وزن شما کمک می‌کند. چنانچه در یخچال فریزر نوشابه گازدار داشته بهترین مکمل های لاغری باشید، به احتمال بسیار دلتان می‌خواهد یک استکان نوشابه میل کنید. در علیه کمی گردو، میوه و سبزی، تخم‌مرغ آب‌پز و ماست بخرید. توجه کنید که برای کمتر وزن، اضطراری وجود ندارد به خودتان مصیبت بدهید. این عادت را تکرار نمایید و تاثیر شگفت انگیز آنرا در کمتر وزن ببینید. غذای روزانه اهمیت کلاهبرداری فرق می نماید که هر وعده حساب شده می باشد و خبری از لذت آشپزی نیست. زمانی که روز خویش را به درستی برنامه ریزی می کنید، در مرحله مشخصی (بالاتر) از کالری طعام می خورید.

۶. هیچ چیزی مثل خواب به اندازه و اثر گذار به کاهش وزن یاری نمیکند

این موضوع به همین استدلال هست که متأسفانه ، اهمیت کاهش وزن ، سرعت متابولیسم شما کمتر می یابد. کمتر مصرف کربوهیدرات ممکن هست کمک کند که وزن خود را هنگامی که درگیر استپ وزنی شدید مجدد در مسیر صحیح حرکت دهید. تحقیقات تایید کرده هست که رژیم های قلیل کربوهیدرات برای کمتر وزن دوچندان اثر گذار هستند. به جهت آنکه استپ وزن را بشکنیم خوبتر هست مصرف نمک و کربوهیدرات ها را کاهش دهیم. کافئین یک ادرارآور طبیعی و مبداء عالی آنتی اکسیدان ها است که سلول های شما را از جراحت نگهداری می کند. مطابق دستورالعملهای رژیمی برای آمریکایی ها، شما می توانید روزانه 400 میلی گرم قهوه مصرف داشته باشید.
  • هنگام خوراک تناول کردن تلویزیون را خاموش نمایید و موبایل خویش را کنار بگذارید و از آنچه می‌خورید لذت ببرید.
  • غذاهای بسته‌بندی‌شده، حتی درصورتیکه عاری از گوشت باشند، طبق معمول به‌شدت فرآوری ‌شده‌اند و حاوی نمک، چربی و قند افزوده‌شده هستند.
  • همانطور که میدانید کم‌کاری تیروئید کارایی گوارش را کند می‌کند.
  • از آنجا که نمک یک ماده نگهدارنده است، غذاهای بسته بندی شده و فرآوری شده اکثر اوقات از نظر سدیم بالاترین میزان را دارا‌هستند چیزی که بایستی زمان برنامه ریزی وعده های غذایی خویش در خاطر داشته باشید.
  • مصرف مقادیر مضاعف کربوهیدرات های تصفیه شده نیز کلیدی ارتقاء چربی بدن و ارتقاء وزن ملازم است.
در عوض، به عادات و انتخاب‌هایی که به‌واسطه اختلال به وجود آمده، نگاه کنید. فقط یک‌بار شما این تعهد را انجام دهید، شما می‌توانید برنامه اجرایی خویش را آغاز و توسعه دهید. ورزش کردن و فعالیت‌های بدنی سبب ساز می گردد که بافت ماهیچه‌ای داشته باشید و چربی‌ها در زمان خواب یا این که استراحت راحت‌تر سوزانده شوند و از تجمع آن‌ها در تن جلوگیری خواهد کرد. به جهت داشتن اندامی مناسب و ایده آل سفارش میشود غروب‌ها به قدم زدن بپردازید. همچنین چنانچه در فکر کاهش وزن پرسرعت هستید، خوبتر می باشد بدانید که تا چه جایی می‌توانید این روال طاقت فرسا را دنبال کنید؟ کاهش وزن سریع، دارای از دست رفتن آب بدن همپا است، خیر چربی انباشته بدن!

کاهش وزن سریع با تغییر و تحول دادن سفارشات غذایی

آپنه خواب به خصوص در افراد چاق که بسیار طعام می خورند نیز از عوارض چاقی است. همین افراد هنگام خواب شبانه به استدلال مسدود شدن رویه های هوایی در ریه ها، به جهت مدت کوتاهی نفس خویش را متوقف می نمایند و در ارتفاع شب مکرر از خواب بیدار می شوند. در کشورهای غربی، افراد به طور متوسط ​​بین 9 تا 11 ساعت در روز می نشینند. هر چند ممکن هست فکر کنید که این فعالیت ضرری ندارد، البته نشستن و حرکت نکردن فراوان مضر است. کسانی که در طول روز ساعت‌ها طولانی می نشینند، به طور معمول چاق تر از کسانی میباشند که فعالیت بیشتری دارند. برای انتخاب میزان متابولیسم پایه، درنظرگرفتن فاکتورهای سن، فرآورده و مقدار عمل روزانه فراوان مهم دارد. بهترین روزگار به جهت انجام حرکات سرعتی سپس از بیدارشدن از خواب و قبل از خوردن صبحانه است. چنانچه دستکم ۳ الی ۴ توشه در هفته ورزش نمی‌کنید، خوب تر می باشد همین حال وقتی را برای این‌کار اختصاص دهید. مؤلف این نوشته اهمیت مطالعه بر بر روی جوانان نشان داد که فواید و مزایای ورزش‌های انفجاری کلیدی تمرینات کاردیو برابری می‌کند. همچنین سیب علاوه‌بر داشتن فیبر بالا، کالری کمی دارااست و به‌همین‌خاطر میان‌وعده‌ای مضاعف اثر گذار و خوشمزه است.

افسردگی و کمتر وزن ناگهانی

نتیجه تحقیقات انجام شده اثبات کرده می باشد که استعمال از پیاله کوچکتر به شما یاری می کند کمتر خوراک بخورید، زیرا همین می تواند میزان وعده شما را تغییر‌و تحول دهد. همین نوشیدنی ها به گونه های متمایز از پاراگراف افزایش خطر چاقی و تندرست ضعیف وجود دارند. همچنین باید اعتنا داشت که مغز شما کالری های مایع را به همان روشی که کالری جامد را جذب می کند، ثبت نمی کند.

۲- پرهیز از مصرف نوشیدنی‌های حاوی کالری

همچنین به شما کمک می کند تا جمع و اقتدار عضلانی را اضافه یا محافظت کنید. کاهش کالری دریافتی ممکن است مهمترین برهان در گزینه کمتر وزن باشد. در عوض ، کمتر سریع وزن باعث کاهش تراز انسولین و دفع کربوهیدرات های ذخیره شده دارای اسمو رسم به گلیکوژن می شود که حدود سه برابر وزن خود را در آب نگه می دارد. مجله به دست آوردن و عمل کاهش مرحله انسولین سبب ساز می شود همگی های شما سدیم اضافی بریزند ، که منجر به کاهش احتباس آب می شود . اکثری از ترمیم ها و بنا هایی که تن برای خود انجام می دهد وقتی می باشد که در خواب هستیم، پس تناول کردن غذا قبل از خوابیدن مواد مغذی مورد نیاز برای انجام عمل را به تن می رساند.

داغ‌ترین مقالات هفته

چاقی ضربان قلب را ارتقا می دهد و توان رگ ها به جهت حرکت خون را کمتر می دهد که همه همین مورد ها باعث ارتقا فشار خون می شود. فشار خون بالا در اشخاص چاق اثرات مضری شبیه افراد با وزن طبیعی داراست و باید به اعتنا کنترل شود. در این بخش از مقاله به چه صورت ۴۰ کیلو وزن قلیل کنیم بعضا از دارای ترین عادات و خلق و خوی خطا و چاق کننده را معرفی کردیم. درحال حاضر بایست بدانید که اثرات چاقی چیست و چه کاری می بایست برای مقابله یا این که معالجه آن انجام داد. دیر غذا میل کردن ممکن میباشد مشکلی نداشته باشد، ولی تغییر تحول زمان خوراک می تواند برای تن مضر باشد. به جهت کمتر وزن مدام حتمی وجود ندارد که رژیم طاقت فرسا بگیرید، ولی حیاتی رعایت تعدادی مرحله و شکاف برخی عادت ها می توانید وزن ناچیز کنید.

رژیم لاغری سی روزه چه غذاهایی را بایستی بخورید؟

شاید متوجه نشوید ولی این لقمه ‌های اضافی و گاه و بیگاه، موجب می ‌شود در روز 60 کالری اضافه وارد بدن شما شود. پس پیش از این که به تعارف اطرافیان به جهت خوردن خوراکی 8 مکمل منحصر لاغری پاسخ مثبت دهید به این فکر نمایید که به چه ترازو گرسنه هستید. جهت پایین داخل شدن وزن، به جای حذف کردن خوراکی‌ های گزینه علاقه‌ خود، همت نمایید حجم آن‌ ها را کمتر دهید. فرآیند پالایش چیزی جز کربوهیدراتهای که به راحتی هضم نمی شوند ، می تواند خطر پرخوری و بیماری را ارتقاء دهد. منابع حیاتی مواد غذایی کربوهیدراتهای تصفیه شده شامل آرد سپید ، نان سپید ، برنج سفید ، سدیم ، شیرینی ، ماکارونی ، غلات صبحانه و شکر است. حساس همین کار اکثریت قند اضافه شده ، چربی بیش تر شده و مواد غذایی فرآوری شده را از دربین می برید. بلکه می‌توانید تنها رژیم غذایی خودرا اصلی مقداری ماهی سالمون، تخم مرغ، دانه هاي خوراکی، روغن زیتون، فلفل هاي تند و چای سبز متنوع خیس از قبل کنید. کلیه ی میدانیم کـه آب مایه حیات اسـت و انسان نیز طبق معمولً همه روزه فقط تعدادی بار و بـه یه خرده مشخص آب می‌نوشد. البته شاید ندانید کـه نوشیدن آب در زمانه هاي یگانه تا چـه اندازه می تواند بـه کاهش وزن شـما کمک کند. نوشیدن یک یا دو اخبار صنف ها و کسبه لیوان آب درحدود ۳۰ ساعت قبل از هر وعده غذایی دوچندان حساس بوده و تاثیر متعددی در کمتر وزن شـما خواهد داشت. رژیم غذایی DASH، برنامه کمتر وزن و لاغری نیست، البته می توان حساس کم تغییراتی، آن را به برنامه کاهنده حجم چربی تن تبدیل کرد. صبحانه گیاهخواران برای هر فردی که تمایل به محدود نمودن مصرف گوشت یا ایجاد تنوع در برنامه غذایی خود داشته باشد، گزینه مناسبی است.

آب مضاعف بنوشید

کاهش وزن سرعت بالا مضاعف خطر آفرین هست و به تن درستی شما جراحت خواهد رساند ، فریب تبلیغات را نخورید قرص ها یا پودرهای لاغری در رخ کاهش دادن بسیار وزن شما عارضه ها زیادی را به جهت شما به همراه داراست . در همین مقاله از واحد کالری به کار گیری شده می باشد که اصلی واحد کیلو کالری معادل میباشد . اینها عارضه ها اهمیت میباشند که ممکن میباشد به جهت شما طاقت فرسا باشد که به یک برنامه غذایی سلامت پایبند باشید. کاهش وزن و وصال به وزن متعادل، راه و روش رسیدن به تندرست در بسیاری از افراد می‌باشد و از بسیاری از بیماری‌ها نظیر ارتقا فشار خون، چربی و دیابت دوری می‌کند.

راه های کاهش وزن

خود را به‌طور آراسته وزن نمایید و ترقی خویش را پیگیری نمایید تا مطمئن گردید که هدف ها شما موفقیت‌آمیز هستند. از دست دادن ۱ تا ۲ پوند در هفته هدفی منطقی است، اگر چه شما می‌توانید رژیم ورزشی را به برنامه خویش بیش تر کنید، اگر چه طولانی تر کردن برنامه‌های ورزشی کاهش وزن می‌تواند شتاب آن را قلیل کند. چنانچه میزان کالری‌های خویش را دنبال می‌کنید تلاش نمایید حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری نسبت به مصرف روانه ساده کمتر مصرف کنید. به‌جای تمرکز روی رژیم غذایی یک کانال گسترده‌تر را اجرا کنید.
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن