تفاوت ورق روغنی و گالوانیزه ، از کدام ورق استفاده کنیم؟- آی فولاد

پوشش گالوانیزه اساسی ساختار متالورژی منحصر به شخصی است که به آن مقاومت فوق العاده ای در برابر آسیب های مکانیکی در حمل و نقل، کارگزاری و سرویس می دهد و از دشواری خیلی مهربانی برخوردار است. لایه اتا در پوشش روی، مهم سختی کمی بوده و تماما شکل پذیر می باشد و پوشش را در برابر ضربه مقاوم می کند. لایه های آلیاژی زتا، دلتا و گاما نیز در واقع طاقت فرسا تر از فولاد مبنا هستند و در عاقبت مقاومت برجسته فولاد در برابر سایش و آسیب مکانیکی را گالوانیزه می کنند. در صورتی که شوره تولید شده در اختیار گرفتن نشود؛ حتی، می‌تواند تراز ورق را شکاف و آن را غیرقابل مصرف و به کار گیری کند. هیچ فلز دیگری به جز بر روی قابلیت گالوانیزه کردن محصولات فولادی را به ما نمی‌ دهد. شکل گیری کریستال ها بسته به شتاب سرد نمودن ورق و مقدار روی بکار رفته در مراحل گالوانیزاسیون گوناگون خواهد بود.
در صورتی که درصورتیکه ورق ‌های فولادی ضد زنگ دچار آسیب شوند، این آسیب به خویش ورق نیز وارد خواهد شد. ورق گالوانیزه، ورق فولادی می باشد که کلیدی عنصر بر روی پوشش داده شده تا علاوه بر این‌که مانع ورود رطوبت و اکسیژن به فولاد می شود؛ از آن ها در درمقابل عامل ها خورنده نیز حفظ می کند. نحوه های متمایز به جهت پروسه گالوانیزاسیون وجود داراست ولی متداول ترین آن استعمال از گالوانیزه گرم است. گهگاه تایم ها سری اقداماتی مانند کمتر وزن رول پیچ، بهبود خاصیت مکانیکی، سطح‌بندی ورق و برش سبک و سنگین ورق برای تکمیل عملیات نورد گرم نیز انجام می ‌شود.
با اعتنا به فواید ورق های گالوانیزه درخواست برای استفاده از همین ورق ها در صنایع گوناگون مضاعف می باشد به این خاطر بایستی بر روی این ورق ها خمکاری انجام شوند تا به صورت دلخواه تبدیل شوند. ساخت این محصولات فلزی از ۰.۲۰ تا ۴ میلی متر متغیر میباشد و عرض ورق گالوانیزه در بین ۱۰۰ تا ۱.۲۵ سانتی متر هم می باشد. خودرو به تیتر وسیله ای که روزانه به میزان متعددی انسان ها اصلی آن سروکار دارا هستند به حساب می آید به این برهان مهم داراست تا از مرغوبیت و استحکام بالائی برخوردار بوده تا حافظ جان بشر باشد. کاربرد آهن در صنعت های خودروسازی به گونه ای گسترده است که در همین مقاله به صورت اختصاصی به بررسی اشکال ورق های بدنه اتومبیل و کاربردهای آن خوا هیم پرداخت. در این نوشته عملکرد کردیم اساسی مفاهیم “ورق گالوانیزه چیست؟” ، کاربرد ورق گالوانیزه چیست و طریق تشخیص کیفیت آن نیز آشنا شویم ، امیدواریم این مقاله برایتان موثر بوده باشه و خرید آگاهانه و مفیدی داشته باشید. طول قدمت این فلز حتی در مشقت بار ترین وضعیت محیطی ، مناطق استوار یا این که مکانهایی که آفتاب ، باران یا برف زیادی دارا هستند ، به طور قابل توجهی بالا است.
محیطی که به خواسته انبارداری ورق‌های گالوانیزه گزینش می‌کنید بایستی مهم تهویه مطلوب باشد و هیچ رطوبتی در آن وجود نداشته باشد. برای شرایطی که قصد به کار گیری از فولاد یا این که سایر آهن آلات در آب (آب شیرین) را داریم، محصولات گالوانیزه می‌ توانند گزینه‌ های مهربانی برای ما به شمار روند. پس از اتمام پروسه گالوانیزه گرم که اصلی خروج قطعات از درون مذاب ملازم هست ، آنان را بلافاصله در آب و یا این که محلول دی کرومات سدیم غوطه ور می کنند. عملیات غوطه وری در محلول دی کرومات سدیم موجب خنک شدن قطعات می‌شود که به همین سبب به راحتی قابل انتقال بوده و سطح ها نسبت به واکنش های بعدی غیرفعال گردیده و درخشان خواهد شد. ترکیبات دیگری که سطح را کثیف مینماید و در همین مرحله زدوده نمی شود را در سطح بعدی ( اسید شوئی) میزدایند.

  • ورق های گالوانیزه در اندازه، اشکال و ابعاد متمایز تولید می شوند.
  • مقاومت بالا در برابر عامل ها مخرب طبیعی یک عدد دیگر از مزیت هایی می باشد که منجر شده تا به کارگیری از ورق گالوانیزه کلیه گیر شود.
  • اما در مواردی همین رخداد خواهد به زمین خورد که همانگونه که تیتر کردیم به عامل عدم گالوانیزاسیون و آبکاری در شرایط استاندارد بوده است.

بسته به ساختار اتمی این دو فلز، یک فلز به آنُد و دیگری به کاتُد تبدیل می‌شود. مذاب روی اهمیت سطح فولادی که در مراحل گذشته تماما تمیزشده هست ، واکنش داده و لایه های از آلیاژ روی، آهن را که پیوند حاذق حساس مرحله فولاد برقرار کرده را تشکیل میدهد. پوشش گالوانیزه در ۲ الی ۳ دقیقه ابتدایی ورود به حمام مذاب تشکیل می‌گردد که در هر اکنون به ضخامت فولاد بستگی دارد.

انواع فرمینگ ورق گالوانیزه

به دسته ای که همیشه اهمیت نارضایتی مصرف کنندگان این فرآورده مواجه بودیم و آنها را ملزم به صرف هزینه های مجدد یا چندباره به جهت تعمیر یا این که تعویض دستگاه های ساخته شده اساسی ورق فولادی می کرد. اما حساس ورود ورق گالوانیزه به صنعت و به کارگیری از همین جنس این دغدغه مصرف کنندگان پایان یافت به این ترتیب ورق آهنی که طبق با استاندارد آبکاری و گالوانیزه شده باشد نباید خورده شود و یا به اصطلاح زنگ بزند. البته در مواقعی همین رخداد خواهد به زمین خورد که همانگونه که تیتر کردیم به عامل عدم گالوانیزاسیون و آبکاری در وضعیت استاندارد بوده است. در دیگر موردها ممکن می باشد مذاب روی آیتم کاربرد خالص نبوده باشد و داخل آن ناخالصی هایی وجود داشته باشد.
ورق گالوانیزه تا مدت شش ماه سوای نقص‌ قابل نگهداری میباشد لذا در صورتی که ورقهای گالوانیزه بخش اعظم از این مدت در انبار نگهداری می شوند خوبتر هست محل انبارش آن ها را بررسی و چک کامل داشته باشید. پس از همین واکنش و حیاتی انجام اکسایش بر سطح یک جسم آهنی، آند رخ می‌گیرد. در بخش دیگری از همین تراز که آب و اکسیژن حضور دارند، کاتد تشکیل می‌شود.
دسته‌بندی نشده
قالب ورق های سفال کلیدی فرم پالرمو که به طور معمول همین طرح یا این که فرم بر روی ورق هایی که ضخامت نیم میلیمتر دارا هستند اجرا شده و گام ها در تولید همین ورق ها ۲۵ سانتی متر تعیین می شود. قالبهای ذوزنقه ای که با استفاده از آن ها در عملیات فرمینگ ورق هایی پر اسم و رسم به ورق عرشه فولادی تولید می شود. همان طور که پیش خیس ذکر شد به جهت انجام عمل فرمينگ ورق گالوانيزه از قبلی تا کنون از دستگاه ها و طرز های متمایز به کارگیری می شده که کلیدی گذشت روزگار و دارای استعمال از تکنولوژی های نوین اهمیت بازده بالاتری انجام می پذیرد.

سوالات متداول درباره ی ورق گالوانیزه گرم

این کارخانه علاوه بر تامین ۱۵درصد بازار ایران به کشورهای خارجی هم صادرات دارااست و به دو شکل رول و برش خورده به بازار عرضه می ­شود. همانطور که در بالا اشاره کردیم جدول اشتال نام کتابچه ای می باشد که مهندسی آلمانی آن را نوشته و امروزه برای مهندسان سراسر دنیا گنجینه مفیدی به حساب می آید. در مکتوب جداولی از مقاطع متفاوتی نظیر نبشی، ناودانی، میلگرد و … آمده است. از آسان ترین جدول ­های این کتاب جدول مربوط به ورق­ های گالوانیزه می باشد، زیرا فقط دو پارامتر ضخامت و عرض ورق گالوانیزه در آن حیث شده است.

* پنج آیتم از مزایای ورق گالوانیزه

قبل از خرید ورق فولادی حتما در آیتم اشکال آنان اطلاعات مناسبی بدست آورید تا بهترین نوع ورق فولادی را متناسب کلیدی عمل خویش خریداری کنید. ورق روغنی نیز جزء آن نوع از ورق های فولادی است که ظواهر مهربانی داراست و به این علت هم طبق معمول در کارهایی که نیاز به ظاهر خوشگل دارا هستند از ورق روغنی استعمال می شود. همین نوع ورق در صنعت های مانند ساختمان سازی، بدنه خودرو، اثاثیه خانگی، تولید اشکال قفسه و پانل ها کاربرد دارد. بزرگترین مزیت ورق روغنی مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی و خوردگی است. سوله های مانند فولاد مبارکه، هفت الماس ، فولاد غرب، فولاد درخشان و … ایجاد کننده ورق های روغنی به حساب می آیند. صنعت ورق سازی امروزه به علت تقاضای زیاد یکی از از مالامال رونق ترین صنعت های می باشد.
این محصولات همینطور کلیدی اصطکاک پایینی بوده و با تراز لیز می باشند. از طرف دیگر کاربرد ورق های گالوانیزه در پروژه های ساخت و ساز تجاری است. این محصولات به جهت تولید گونه های پله ها و نردبان و دودکش ها و غیره هم به کارگیری می شوند.
عیب این طریق همین می باشد که مصرف بیش از حد آب و تولید پسماند­های اسیدی می­تواند به محفظه زیست آسیب برساند. همین محیط‌ها نسبت به شهرک‌های صنعتی اساسی خواص خوردگی بیشتری هستند. جوامع گوناگون مسکونی که در خارج از حیطه شهری قرار گرفته‌اند، در همین جور از محیط‌ها قرار می‌گیرند. 4- از کلرید آمونیوم روی برای جلوگیری از اکسیداسیون به کارگیری شده و روی ورق فولادی اعمال می‌شود.
پوشش روی نیز به طور معمول در ضخامتی بین 1.5 تا 3 میلی متر بر روی ورق‌های روغنی قرار میگیرد که باعث بیش‌تر شدن ضخامت ورق‌های گالوانیزه نسبت به روغنی می‌شود. هر کدام از ورق‌های روغنی و گالوانیزه اصلی ویژگی‌های خاصی میباشند که منجر تفاوت در کاربردهایشان می‌شود. قیمت ورق آلومینیوم همین ویژگی‌ها هم شامل موردها ظاهری و نیز شامل مورد ها ساختاری می‌شوند. بخش مهمی از تفاوت ورق روغنی و گالوانیزه از نظر ویژگی‌ها، به ادله متعدد بودن نحوه ایجاد آنان به وجود می‌آید. در ادامه به ویژگی‌های با هر یک از همین ورق‌ها را بیان خوا هیم کرد.

مواردی که در زمان خرید ورق گالوانیزه باید مورد توجه قرار دهیم:

با اعتنا به کاربرداین ورق ضخامت های ۱.۵ میل تا ۱۵ میل در بازار به رخ رول یا این که کلاف ارائه می شود. علت نامگذاری همین ورقه ها به خاطر طرز ی تولیدشان می باشد که به نحوه نورد گرم ساخت می شوند. این ورق که از جمله معروف-ترین و حیاتی ترین ورق های بازار به شمار می رود، به یاری شاخصی به اسم ST کیفیت سنجی می شود.

پروفیل چیست؟ چگونگی ایجاد پروفیل و کاربرد پروفیل در صنعت

محصولات گالوانیزه کروماته را به جهت مقاومت در برابر خوردگی در محفظه های فراوان نا مطلوب می قدرت رنگ آمیزی نمود. آماده‌سازی ورق‌های گالوانیزه به جهت هر سازه‌ای روزگار کوتاهی اضطراری داراست و سریع‌تر از بقیه فلزات انجام می‌شود. ورق‌های گالوانیزه‏ در محیط‌هایی که تماما خورنده هستند هم در میان ۲۰ تا ۳۰ سال عمر می‌کنند. همچنین خواص فیزیکی محصولات کششی زیاد عمیق هم کشش و انعطاف پذیری فراوان عالی، امکان خمش خوب و استحکام کاهش جهت ساخت قطعات صنعتی حساس جاذبه مضاعف فراوان است. جدول وزنی ورق گالوانیزه طبق استاندارد اشتال که برگرفته از نام مهندس آلمانی، مارتا اشتاندر برگر، می باشد.

کاربرد ورق گالوانیزه در صنعت های گوناگون

همچنین مرغوبیت ورق گالوانیزه نیز در بها ورق گالوانیزه تاثیر گذار است. به طور کلی هزینه نگهداری و تعمیرات ورق گالوانیزه نسبت به ورق های دیگر و متریال های دیگر مضاعف کمتر می باشد. به این ترتیب حیاتی خرید کردن ورق گالوانیزه 0.6 میل و به کار بردن آن در صنعت خود می توانید هزینه های جانبی همچون تعمیر و نگهداری را به دست کم برسانید. این ورق ها همینطور هزینه ایجاد کمتری نیز دارا هستند و این قیاس در برابر بقیه ورق هایی صورت می گیرد که آن ها هم در برابر خوردگی مقاوم هستند. بنابراین می توان ورق گالوانیزه را جزو قلیل خرج ترین و ناچیز هزینه ترین گونه های ورق های صنعتی و تجاری دانست.

تمیز نمودن ورق آهن

کیفیت ورق گالوانیزه تولیدی در همین شرکت با اعتنا به به کارگیری از ورق سرد فولاد مبارکه (ورق های فول هارد) به تیتر ماده اول به جهت فرآیند گالوانیزه و همینطور به کار گیری از تجهیزات پیشرفته و نوین بالا می باشد. به طور معمول ورق گالوانیزه گرم را در میان ۵ تا ۱۵دقیقه در حکام قلیایی داغ قرار می‌دهند ولی این زمانه ممکن هست اساسی افزایش مرحله ورق افزایش پیدا کند. نسبت به سایر گونه های ورق ها این نوع ورق هزینه نگهداری بسیار کمتری دارد. جدای از هزینه انبارداری، به صورت معمول کاربران به جهت نگهداری از سایر گونه های ورق ها نیاز به تمهیدات خاصی دارند تا در دوران انبار اداری اهمیت مشکل و خوردگی روبرو نشوند. این متاع به استدلال میزان مرغوب بودن بسیار بالا و مقاومت بالایی که دارد، نیاز چندانی به شرایط یگانه محافظت نخواهد داشت.
چنانچه شوره سپید روی کالا گالوانیزه شدید نباشد، فقط کلیدی قرار دادن ورق‌های گالوانیزه در برابر جریان هوا و در محیط خشک از در بین خواهند رفت. اما شوره‌های شدیدتر بایستی قبل از این که جهت خشک شدن در معرض هوا قرار بگیرند، بوسیله محلول‌ها و ابزار به نقل از خبرگذاری قابل قبولی حذف شوند؛ در ادامه با این محلول‌ها آشنا خواهیم شد. مورد قضیه شوره هنگامی حادثه می‌افتد که ورق گالوانیزه به طراوت ایجاد شده باشد؛ در این زمانه فلز روی هنوز فعالیت شیمیایی بالایی داشته و تمایل زیادی به ترکیب شدن حساس OH محیط دارد. در مرحله ی آخر آزمایشاتی برای اطمینان حاصل نمودن از مرغوبیت ورق گالوانیزه رخ می گیرد. گالوانیزه به طور معمول به عنوان یک استاندارد انجام می شود و دست‌کم ضخامت پوشش اعمال می شود. قلیل هزینه – گالوانیزه در هزینه های اول پایین خیس از اکثری دیگر از پوشش های نگهدارنده به طور معمول برای فولاد مشخص و معلوم شده است. این ورق ها برعکس ورق های آهنی که کدر میباشند ، اساسی تراز براق و سیقلی و شفاف می باشند .

برترین کشورهای ایجاد کننده ورق گالوانیزه در جهان

خرید ورق گالوانیزه به دلیل کاربرد این محصول در صنعت های متعدد فراوان حائز اساسی است. اکثری از افراد به منظور ارتقاء ارتفاع قدمت محصولات خود از ورق های گالوانیزه به کار گیری می کنند. همین محصول در عمده صنایع آیتم استفاده قرار می گیرد، به همین خاطر کاهش کسی پیدا می شود که از اساسی خرید کردن ورق گالوانیزه، نداند. کشور‌های آلمان، ترکیه، جمهوری اسلامی ایران و آمریکا هم از برترین کشورهای ساخت کننده ورق گالوانیزه در دنیا محسوب می شوند. در قاره اروپا نیز به ترتیب کشورهای آلمان، ایتالیا، لهستان، اسپانیا، ترکیه، انگلستان و فرانسه بزرگترین کشورها در جهت تولید ورق گالوانیزه محسوب می شوند که به شکل مجموع تقریبا 7 میلیون تن ورق گالوانیزه در سال ایجاد می کنند. در همین نوشتار حیاتی استفاده از آمار موجود، برگزیدگان کشورهای ساخت کننده ورق گالوانیزه، معرفی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesbuy stripe account