کامپوزیت های دندانی و ایمپلنت می توانند تفاوت ایمپلنت منبع زیادی در لبخند شما ایجاد کنند (و در نتیجه اعتماد به نفس شما) ، اما بین این دو روش درمانی و اینکه چگونه می توانند برای شما مفید باشند تفاوت وجود دارد.

یک دندانپزشک خوب و حرفه ای تمام جنبه های هر دو نوع کار دندانپزشکی را به طور کامل توضیح می دهد. دندانپزشک همچنین به شما کمک می کند تا بر اساس سبک زندگی ایمپلنت و نیازهای شخصی خود ، انتخاب درستی داشته باشید. بیایید نگاهی به مزایای هر دو روش درمان ایمپلنت کامپوزیت و دندان و نحوه انجام آنها بیندازیم.

به طور خلاصه در مورد تفاوت بین ایمپلنت دندان و کامپوزیت دندان ، اگرچه هر دو کامپوزیت و ایمپلنت می توانند لبخند شما را زیباتر کنند ، اما این روش های درمانی برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. ایمپلنت های دندانی بیشتر یک روش درمانی برای درمان و جایگزینی دندان های از دست رفته است و در صورت وجود فاصله ایمپلنت دندان در فک استفاده می شود. از کامپوزیت دندان نمی توان به جای دندان از دست رفته استفاده کرد و از کامپوزیت در مواردی که دندان دارید استفاده می شود اما به هر دلیلی از ظاهر دندان خود راضی نیستید. و در نهایت به دندانها و لبخندهای زیبایی خواهید رسید. (بیشتر بخوانید)

عوارض کاشت فوری دندان
در اینجا برخی از خطرات و عوارض جانبی کاشت دندان در یک روز یا کاشت فوری ذکر شده است. به دلیل این عوارض است که برخی از متخصصان کاشت دندان از انجام فوراً کاشت برای بیماران ایمپلنت امتناع می ورزند.

ایمپلنت های فوری خطر نارسایی ایمپلنت دندان را افزایش می دهند
برای موفقیت ایمپلنت دندان ، ایمپلنت نباید حرکت کند. دندانپزشک باید ایمپلنت را به گونه ای قرار دهد که اطمینان حاصل کند که ایمپلنت دندان به هیچ وجه حرکت نمی کند. به همین دلیل گفته می شود که کاشت دندان باید بسیار با دقت و توسط یک متخصص باتجربه کاشت دندان انجام شود. در ایمپلنت های فوری ، احتمال ایمپلنت حرکت ایمپلنت وجود دارد ، بنابراین این روش احتمال خرابی ایمپلنت دندان را افزایش می دهد.

کاشت فوری برای همه امکان پذیر نیست
ایمپلنت باید به استخوان ذوب شود. بهترین کاندیداها برای کاشت فوری دندان ، بیمارانی هستند که دارای تراکم استخوان قوی و نسبتاً سالم هستند. کاشت فوری بدون استخوان سالم و مستحکم قابل انجام نیست ایمپلنت و بنابراین همه بیماران نمی توانند کاندیدای کاشت فوری دندان باشند. (بیشتر بخوانید)

فیلم دوبله شده از مراحل کامل کاشت و عوارض احتمالی آن
هدف از دوبله فارسی این فیلم توسط کلینیک سیب سفید این است که چگونه کاشت دندان به شما کمک می کند. پس از تماشای فیلم ، می توانید تصمیم بگیرید که آیا این روش درمانی مفید است یا خیر. چند دقیقه دیگر نحوه کار ایمپلنت را برای شما توضیح خواهیم داد. روش های جراحی و جایگزین های کاشت دندان نیز ذکر خواهد شد. ایمپلنت هیچ جراحی کاملا بدون خطر نیست. بنابراین ، ما می خواهیم خطرات احتمالی و همچنین نحوه مراقبت از ایمپلنت های خود را بلافاصله پس از جراحی بررسی کنیم. در ابتدا با توضیح نحوه کار ایمپلنت های دندانی شروع خواهیم کرد. فیلم کاشت دندان را اینجا ببینید.
پیوند استخوان و فیلم غشایی برای ایمپلنت های دندانی
هدف از دوبله این فیلم در کلینیک سیب سفید توبی توضیح دلایل ایمپلنت نیاز به پیوند استخوان یا غشا برای برخی از بیماران ایمپلنت دندان است. در این ویدئو مشخص است که در کدام درگاه غشایی و در این صورت پودر استخوان به تنهایی کافی است. این فیلم را اینجا ببینید.

کاشت برای افراد سیگاری
اگرچه سیگار کشیدن یک عامل خطر برای از بین بردن ایمپلنت است ایمپلنت ، اما منع مصرف مطلق ندارد. هنگامی که درمان کاشت ایمپلنت برنامه ریزی شده است ، ابتدا باید سابقه سیگار کشیدن داشته باشید و شامل مدت زمان ، شدت (گذشته و حال) و وضعیت فعلی سیگار کشیدن باشید. سیگاری هایی که تحت هر دو روش ایمپلنت جراحی و دندانی قرار می گیرند باید توسط دندانپزشکان ترغیب به ترک سیگار شوند و تأکید کنند که سیگار کشیدن می تواند عوارض ایمپلنت را افزایش دهد و میزان موفقیت این روش ها را کاهش دهد. پزشک باید تصمیم بگیرد که آیا در شرایط پرخطر درمان ایمپلنت را آغاز کند ، اما پس از تصمیم گیری ، رضایت آگاهانه بیمار قبل از شروع درمان ضروری ایمپلنت است.

سایت ترجمه مقاله