تعریف اقتصاد بازرگانی اقتصاد تجارت چیست؟

اقتصاد بازرگانی زمینه ای از اقتصاد کاربردی است که مسائل مالی ، سازمانی ، مربوط به بازار و مسائل زیست محیطی را که شرکتها با آن روبرو هستند مطالعه می کنند. نظریه اقتصادی و روشهای کمی اساس ارزیابی را در مورد عوامل مؤثر در شرکتها از جمله سازمان تجارت ، مدیریت ، گسترش و استراتژی تشکیل می دهند. مطالعات ممکن است شامل چگونگی و چرا گسترش شرکتها ، تأثیر کارآفرینان ، تعامل بین شرکتها و نقش دولتها در تنظیم باشد.

پیشگویی های کلیدی بازاریابی و تبلیغات
تئوری اقتصادی و روش های کمی اساس ارزیابی های خرد اقتصادی از عوامل مؤثر بر شرکت ها را تشکیل می دهند.
اقتصاد تجارت شامل موضوعاتی از جمله مفهوم کمبود ، عوامل محصول ، توزیع و مصرف است.
اقتصاد مدیریتی یکی از نتایج مهم اقتصاد تجاری است.
انجمن ملی اقتصاد تجارت (NABE) یک انجمن حرفه ای برای اقتصاددانان تجارت در ایالات متحده است.
درک اقتصاد تجارت
اقتصاد ، به طور گسترده ، به مطالعه مؤلفه ها و کارکردهای یک بازار یا اقتصاد خاص مانند عرضه و تقاضا و تأثیر مفهوم کمبود اشاره دارد. در یک اقتصاد ، عوامل تولید ، روش های توزیع و مصرف موضوعات مهمی برای مطالعه هستند. اقتصاد كسب و كار بر عناصر و عوامل موجود در فعاليت هاي كسب و كار و چگونگي ارتباط آنها با اقتصاد به طور كلي متمركز است.

زمینه اقتصاد تجارت به اصول اقتصادی ، استراتژی ها ، شیوه های استاندارد تجاری ، کسب سرمایه لازم ، تولید سود ، کارآیی تولید و استراتژی کلی مدیریت می پردازد. اقتصاد تجارت همچنین شامل مطالعه عوامل اقتصادی خارجی و تأثیر آنها در تصمیمات تجاری مانند تغییر در صنعت یا تغییر ناگهانی قیمت مواد اولیه است.

اقتصاد مدیریتی
اقتصاد مدیریتی زیرمجموعه اقتصاد اقتصادی است که بر روی عوامل خرد اقتصادی مربوط به فرایند تصمیم گیری با سازمان متمرکز است. شرکت ها تصمیمات استراتژیک می گیرند که منجر به سود یا ضرر می شود. اصول اقتصادی مدیریتی بر استراتژی و تصمیمات شرکت تأثیر می گذارد و راهنمایی می کند.

اقتصاد مدیریتی در بخش های دولتی و خصوصی و سازمان های انتفاعی و غیرانتفاعی اعمال می شود. کلیه سازمانها باید وضعیت اقتصادی داخلی و خارجی را ارزیابی کنند تا بتوانند حلال باقی بمانند زیرا همه سازمانها برای ادامه فعالیت به یک منبع بودجه نیاز دارند. هدف اقتصاد مدیریتی استفاده از منابع موجود و به حداکثر رساندن تولید در حالی که به حداقل رساندن ضایعات است.

اقتصاد تجارت غیرانتفاعی
در حالی که افراد غیر انتفاعی ممکن است روی افزایش کمک مالی متمرکز شوند ، در عوض سودآوری بر فروش کالاها یا خدمات متمرکز است. هر سازمان تلاش می کند تا زباله را محدود کند تا از سود کلی منابع موجود استفاده کند. هر نوع سازمان از همان اصول استفاده می کند تا اهداف مرتبط با حفظ سرمایه لازم برای ادامه کار در اقتصاد را برآورده سازد.

هر دو سازمان انتفاعی و غیرانتفاعی عملکردهای مشابه تجاری را انجام می دهند و به تخصص مشابهی نیاز دارند. به عنوان مثال ، همه نوع سازمانها در تبلیغات ، اجتماع یا پشتیبانی مشتری مشغول فعالیت هستند و برای اتخاذ تصمیمات استراتژیک مناسب به رهبری نیاز دارند.

مثال واقعی دنیای اقتصاد تجارت
سازمان های مختلفی وجود دارد که با حوزه اقتصاد تجارت مرتبط هستند. در ایالات متحده ، انجمن ملی اقتصاد تجارت (NABE) یک انجمن حرفه ای برای اقتصاددانان تجارت است. مأموریت این سازمان “تأمین رهبری در استفاده و درک اقتصاد” است. در انگلستان ، سازمان معادل جامعه اقتصاددانان تجارت است.

رقابت با ریسک رایگان با 100000 دلار پول نقد مجازی
مهارت های تجاری خود را با شبیه ساز بورس رایگان ما آزمایش کنید. با هزاران معامله گر Investopedia رقابت کنید و راه خود را به بالا معامله کنید! قبل از شروع ریسک برای پول خود ، معاملات را در یک محیط مجازی ارسال کنید. استراتژی های معاملاتی را به گونه ای تمرین کنید که وقتی آماده ورود به بازار واقعی هستید ، عمل مورد نیاز خود را انجام داده باشید. امروز شبیه ساز سهام خود را امتحان کنید