آیا اعتراف به “اسلحه اشتباه” برای پلیسی که رایت را شلیک کرد کارساز خواهد بود؟


MINEAPOLIS (AP) – هنگامی که یک افسر پلیس از حومه مینیاپولیس در ماه آوریل به داونته رایت شلیک کرد و او را کشت، به نظر می رسد واکنش او به ویدئویی از دوربین بدن فوراً حقایق اصلی پرونده را مشخص می کند: “من اشتباه را برداشتم (شرم آور) اسلحه، کیم پاتر گفت. “من به زندان می روم.”

اما کارشناسان حقوقی می گویند حکم پاتر، که به گفته او می خواست تیزر او را حذف کند، آنقدر که به نظر می رسد قطعی نیست – حداقل در مورد جدی ترین اتهامی که او با آن مواجه است، قتل عمد درجه یک. انتخاب هیئت داوران از روز سه شنبه آغاز می شود.

تیراندازی یک افسر سفیدپوست به رایت، یک مرد سیاهپوست 20 ساله، اعتراضات شدیدی را در مرکز بروکلین برانگیخت، درست زمانی که مینیاپولیس در نزدیکی لبه پرتگاه قرار داشت، در حالی که افسر اخراجی درک شووین به دلیل مرگ جورج فلوید در حال محاکمه بود.

موانع بتنی، حصار زنجیره ای و سربازان گارد ملی که ساختمان دادگاه را برای محاکمه محاصره کرده بودند، ناپدید شده اند، اما امنیت بیشتری برای دادگاه پاتر وجود خواهد داشت – با ورودی های کمتر و بسته شدن گاراژ پارکینگ.

پاتر، که دو روز پس از تیراندازی استعفا داد، می‌گوید که اشتباه بی‌گناهی را مرتکب شده است که به جای تیزر دستش را به تپانچه‌اش برد. اما دادستان ها، از جمله رهبر تیمی که شووین را به قتل محکوم کرد، می گویند که مرگ رایت قتل عمد بوده و پاتر، افسر باتجربه ای که برای شناخت بهتر آموزش دیده است، باید به زندان برود.

سؤالات بزرگ برای هیئت منصفه این است که آیا اقدامات پاتر طبق قانون به بی‌احتیاطی یا سهل انگاری گناهکار تبدیل شده است. وکلای مدافع همچنین می گویند که رایت مسئول مرگ خود بود زیرا سعی داشت از یک ایستگاه اتوبوس فرار کند و اگر پاتر مداخله نمی کرد می توانست یک افسر پلیس را به سمت مرگ بکشاند.

ارل گری، وکیل دادگستری در بررسی مقدماتی استدلال های خود گفت: «آنچه ما داریم اساساً یک اشتباه بی گناه است. “این که او به خاطر سهل انگاری مقصر نبوده و باعث مرگ آقای رایت نشده است. او خودش باعث مرگ او شده است.”

بر اساس این شکایت، افسر پلیس پاتر، آنتونی لاکی، به رایت گفت که او در بعدازظهر 11 آوریل به دلیل آویزان شدن خوشبو کننده هوا از آینه دید عقب و پلاک های تاریخ مصرف گذشته او متوقف شد. سپس لاکی به دلیل نقض سلاح حکم بازداشت پیدا کرد. آنها برگشتند تا او را دستگیر کنند و یک گروهبان هم به او پیوست. مایکل جانسون

رایت از دستور لاکی برای رفتن اطاعت کرد. اما در حالی که لاکی به او دستبند زد، رایت عقب رفت و به داخل رفت. در حالی که لاکی رایت را نگه داشت، پاتر گفت: “من تو را اذیت خواهم کرد.” سپس این ویدئو نشان می دهد که پاتر تپانچه خود را در دست راست خود گرفته و آن را به سمت رایت نشانه می گیرد. پاتر دوباره گفت: “من تو را اذیت می کنم” و دو ثانیه بعد، “Taser, Taser, Taser.” یک ثانیه بعد، او یک گلوله به قفسه سینه رایت شلیک کرد.

“(روبل)! من فقط به او شلیک کردم. … من اسلحه اشتباهی (شرم آور) را برداشتم، “پاتر گفت. یک دقیقه بعد، او گفت: “من به زندان می روم.”

دادستان ها ادعا می کنند که پاتر با مرگ رایت در حین ارتکاب جنایت، یعنی بی احتیاطی دست زدن به اسلحه در زمانی که مرگ به طور منطقی قابل پیش بینی بود، مرتکب قتل عمد درجه یک شده است. قتل درجه دوم مدعی است که او با سهل انگاری عمل کرده است. هیچ اتهامی نیاز به قصد قتل ندارد.

دادستان ها در اسناد پیش از محاکمه پیشنهاد کرده اند که پاتر حتی نباید از شوک الکتریکی خود استفاده می کرد. پلیس احتمالا بعدا رایت را پیدا می کرد، بنابراین افسران مجبور شدند او را رها کنند.

کارشناسان موافق هستند که کشیدن اسلحه به جای یک تپانچه خیره کننده نادر است. برای جلوگیری از سردرگمی، افسران معمولاً تپانچه های خیره کننده را روی نقاط ضعف خود حمل می کنند، با دست غیر غالب خود و دور از تپانچه هایی که بر روی نقاط قوت خود حمل می شوند. کارمندان مرکز بروکلین اینگونه آموزش می بینند و پاتر چگونه کمربند ایمنی خود را مرتب می کند. و تفاوت های آشکاری بین این دو سلاح وجود دارد. از یک طرف، تیزر زرد است. گلوک کاملا مشکی است.

جو فریدبرگ، یک وکیل مدافع محلی که با این پرونده مرتبط نیست، گفت که تلاش رایت برای فرار زمانی که افسر جانسون تا حدی در ماشین بود دلیل کافی برای پاتر برای شلیک و کشتن عمدی او خواهد بود – و این برای توجیه کافی است.

مایک برند، یکی دیگر از وکیل مدافع محلی که در این پرونده دخالتی نداشت، آن را متفاوت دید. او گفت واضح است که پاتر با یک اسلحه گرم – بخشی از اتهام قتل عمد درجه یک – سوء استفاده کرده است، اگرچه ممکن است هیئت منصفه در حال مبارزه باشد که آیا او این کار را بی‌احتیاطی انجام داده است یا خیر. براند گفت: “سهل انگاری گناهکار” یا ریسک غیرمنطقی، راحت تر اثبات می شود و احتمال قتل درجه دوم را بیشتر می کند.

در یکی از بدنام ترین موارد ربودن اسلحه به جای تیزر، یک افسر ترانزیت در اوکلند، کالیفرنیا، اسکار گرانت 22 ساله را در سال 2009 کشت. یوهانس میسرل به اتهام قتل غیرعمد به دو سال زندان محکوم شد.

جان بوریس، وکیل حقوق مدنی اوکلند، که برنده یک معامله 2.8 میلیون دلاری برای خانواده گرانت شد، گفت که سردرگمی تیزر از زمانی که پلیس در سراسر کشور پس از مرگ گرانت آموزش برای یک اسلحه خیره کننده را افزایش داد، فروکش کرد.

بوریس گفت که او معتقد است پاتر حق استفاده از نیروی معقول را دارد و می تواند از هیئت منصفه به خاطر قصد استفاده از تیزر او اعتبار بگیرد. او گفت که اگر این اتفاق بیفتد، بهترین چیزی که دادستان می تواند به دست آورد، محکومیت به اتهامی کمتر است. او افزود، اما اگر هیئت منصفه موافقت کند که او اصلاً نباید از تیزر خود استفاده می کرد، ممکن است متوجه شوند که این یک قتل درجه یک بوده است.

باریس گفت، با این حال، اگر پاتر احساس پشیمانی کند، همدلی پیدا می کند که می تواند منجر به تبرئه یا به دار آویختن اعضای هیئت منصفه شود.

وی گفت: این موارد سخت است. «احساسات زیادی در این مورد به وجود می آید. اگر یک افسر قصد کشتن کسی را نداشته باشد، آن افسر بسیار احساساتی می شود. این احساس بر هیئت منصفه تأثیر خواهد گذاشت.»

انتظار می رود وکلای دادگستری را به دلیل نگرش آنها نسبت به اعتراضات گاهی ویرانگر که پس از مرگ فلوید در مینیاپولیس رخ داد، مورد بررسی قرار دهند. پرسشنامه هایی که برای هیئت منصفه بالقوه ارسال شد، در مورد نظرات آنها در مورد این اعتراضات و سایر اعتراضات طی دو سال گذشته، و همچنین اینکه آیا آنها در این اعتراضات شرکت کرده اند، مجروح شده اند یا آسیب مالی دیده اند، یا کسی را می شناسند که شرکت کرده اند، پرسیده شد.

پرسشنامه های مشابهی در محاکمه شووین مورد استفاده قرار گرفت، جایی که انتخاب هیئت منصفه 11 روز طول کشید و وکیل او بارها از اعضای هیئت منصفه بالقوه پرسید که آیا می توانند افکار عمومی قوی را کنار بگذارند و یک حکم منصفانه صادر کنند.

دوره آزمایشی پاتر برای انتخاب هیئت منصفه حداقل شش روز است و اظهارات مقدماتی آن زودتر از 8 دسامبر نباشد.

زینب محمد، مدیر حمایت اجتماعی رئیس شورای روابط اسلامی آمریکا در مینه‌سوتا، از جمله فعالانی بود که بارها در مقابل خانه دادستان منطقه، که در ابتدا پرونده پاتر داشت، تظاهرات کردند و خواستار اتهامات قتل شدند. این کار نتیجه ای نداشت، اما دادستان در نهایت پرونده را به دفتر دادستان کل کیت الیسون تحویل داد.

محمد گفت که مردم «پرانرژی‌تر از همیشه» هستند.

او گفت: «من فکر می‌کنم سطحی از خشم وجود خواهد داشت و مردم به خیابان‌ها می‌آیند، همانطور که پس از قتل جورج فلوید انجام دادند.

___

آسوشیتد پرس // گزارش در مورد ابتکار خبری وزارت امور خارجه آمریکا، محمد ابراهیم در این داستان مشارکت داشت.

___

پوشش کامل AP را برای پرونده داونته رایت در: https://apnews.com/hub/death-of-daunte-wright بیابید


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

سایت ترجمه مقاله


آموزش سئو

ایندکسر