آمریکا به بشکه سقوط جمعیت نگاه می کند


مادر و کودک. مصور Alamy Stock Photo, iStock

کاهش طولانی مدت نرخ زاد و ولد در ایالات متحده همچنان ادامه دارد. در سال 2020، کمترین نوزادان از جمعیت زنان 15 تا 44 ساله برای هر سال در تاریخ آمریکا متولد شدند. مطالعه اخیر Pew نشان داد که نسبت افراد غیر 18 تا 49 ساله که می گویند “احتمال زیادی” بچه دار می شوند از 32 درصد در سال 2018 به 26 درصد در سال جاری کاهش یافته است، در حالی که این نسبت می گوید: “نه خیلی زیاد”. احتمالاً «یا» اصلاً «از 37 درصد به 44 درصد افزایش یافته است.

دلایل خوبی برای این باور وجود دارد که این روندها فقط تشدید خواهند شد. در غیاب تغییرات عمده در یک یا دو دهه آینده، احتمالاً جمعیت ایالات متحده به سرعت شروع به کاهش خواهد کرد.

برای سال‌های متمادی، ایالات متحده نرخ زاد و ولد عجیبی در مقایسه با همتایان خود داشت، به‌ویژه با توجه به اینکه چگونه دولت وحشتناک رفاهی ما، فرزندپروری را بسیار گران کرده است. همانطور که چند سال پیش توضیح دادم، این تا حد زیادی به دلیل حاملگی نوجوانان و مهاجرت از کشورهای دیگر با نرخ تولد بالاتر است. اما اکنون همه چیز تمام شده است. بارداری در میان نوجوانان برای چندین دهه به طور پیوسته در حال کاهش بوده است و نرخ تولد در منابع اصلی مهاجرت آمریکا نیز رو به کاهش است.

اکنون توجه به این نکته مهم است که باروری در سرتاسر جهان کاهش یافته است، حتی در کشورهایی که دولت های رفاهی بسیار سخاوتمندانه برای والدین دارند. این مطمئناً با تغییر هنجارهای انتظارات مردم در ازدواج، کاهش عمومی در روابط اجتماعی از همه نوع، و رهایی فمینیستی زنان از نقش‌های سنتی سرکوب‌گر جنسیت‌ها ارتباط دارد. ).

در واقع، بین تحمیل مداوم استانداردهای سختگیرانه جنسیتی و باروری پایین، ارتباط قابل توجهی (اگر خشن) وجود دارد. کره جنوبی و ژاپن تحریم‌های اجتماعی شدیدی را علیه مادران مجرد و برخی از پایین‌ترین نرخ‌های زاد و ولد در جهان دارند که به‌ترتیب حدود 1.4 و 0.9 فرزند برای هر زن است. آلمان یک دولت رفاهی بسیار مردسالار داشت و هزینه آن را نیز به صورت نرخ پایین زاد و ولد پرداخت می کرد، اگرچه به نظر می رسد اخیراً در این زمینه پیشرفت هایی داشته است. در مقابل، سوئد و فرانسه نرخ زاد و ولد خود را نسبتاً بالا نگه می دارند (به ترتیب 1.7 و 1.8) و برابری جنسیتی و مزایای اجتماعی سخاوتمندانه را می پذیرند – به ویژه برای والدین مجرد، زیرا به تنهایی بزرگ کردن کودک دشوارتر است.

اینجا در ایالات متحده، ما از این تغییرات فرهنگی جهانی مصون نیستیم. اما ما منافع عمومی به سبک اروپایی نداریم که ضربه را کم کند. دولت رفاه آمریکا به طور موثر اجرا می کند عظیم جریمه برای افرادی که فرزند دارند، به خصوص اگر در نیمه پایین نردبان درآمد باشند. سیستم مراقبت های بهداشتی ما گران ترین و بدترین عملکرد در جهان ثروتمند است. ما مرخصی خانوادگی با حقوق ملی نداریم، مراقبت عمومی از کودکان نداریم و پیش کِی عمومی ملی نداریم. توزیع درآمد ما به طرز وحشتناکی نابرابر است. ما به لطف طرح نجات آمریکایی، نوعی کمک هزینه فرزند داریم، اما طراحی ضعیفی دارد و به بسیاری از افرادی که بیشتر به آن نیاز دارند، نمی رسد.

این بخشی اجتناب ناپذیر از دلیلی است که نرخ زاد و ولد در ایالات متحده اکنون تنها 1.7 فرزند به ازای هر زن است، و بدون هیچ تغییری – فرهنگی یا سیاسی یا هر دو – این ترکیب نیروها به این معنی است که به احتمال زیاد تا سطح کره به کاهش ادامه خواهد داد. در آن زمان، جمعیت ما تقریباً یک انسان به نصف کاهش می یابد.

بعید است که مهاجرت تفاوت را جبران کند. در حالی که درصد آمریکایی های جدید از دهه 1940 تا 2006 به طور چشمگیری افزایش یافته است، از آن زمان تا حدودی کاهش یافته است. هم ظهور یک حزب جمهوری خواه به شدت بیگانه هراس و ضد مهاجر و هم فرسودگی آشکار مادی و سیاسی ایالات متحده قطعاً منجر به کاهش بیشتر مهاجرت در آینده خواهد شد. در سرتاسر جهان، آمریکا کمتر و کمتر «سرزمین فرصت ها» و بیشتر کشور ورشکستگی پزشکی و تیراندازی های گسترده است.

اکنون برنامه بهبودی پرزیدنت بایدن در زمینه مسائل رفاهی پیشرفت هایی داشته باشد، اما نه چندان. همانطور که در حال حاضر طراحی شده است، مت برونیگ به او توضیح می دهد اقیانوس اطلس، برنامه مرخصی با حقوق او یک شوخی زننده است و برنامه های مراقبت از کودکان و پیش از K بسیار ناقص است. دو مورد آخر به اکثر آمریکایی ها نمی رسند و حتی ممکن است اصلاً از زمین خارج نشوند. دورنمای کمی برای حل این مشکلات در آینده قابل پیش بینی وجود دارد، چه رسد به اینکه دولت رفاه آمریکا به استاندارد سخاوت سوئدی بپرد.

در مجموع، دستور کار بایدن وضعیت رفاه خانواده ها در آمریکا را از “یکی از بدترین کشورهای جهان” به “بدترین کشورهای ثروتمند، بدون شک” تغییر خواهد داد. و اگر فرانسه و سوئد یک نقطه مرجع باشند، متقاعد کردن مردم مدرن به بچه دار شدن آسان نیست. تا حد زیادی باید دوش والدین با پول از تولد هر فرزند تا فارغ التحصیلی از دبیرستان.

اغلب استدلال هایی وجود دارد که کاهش جمعیت در واقع به دلیل تغییرات آب و هوایی خوب است، به روش محیط بانان قدیمی که از جمعیت بیش از حد وحشت دارند.

پیش‌بینی‌های بیش از حد از دهه 1970 با این روحیه کاملاً اشتباه بود و این خط استدلال هنوز به سادگی نادرست است. وقتی صحبت از انتشار گازهای گلخانه ای می شود، ساختار اقتصادی بسیار مهمتر از جمعیت خام است. جمعیتی که در مک‌مانزیون‌های بزرگ تک‌خانواده‌ای در زمین‌های بزرگ با برق مبتنی بر زغال سنگ زندگی می‌کنند، جایی که هر خانواده دارای چندین خودروی شاسی‌بلند یا پیکاپ چهار تنی است، می‌تواند به راحتی پنج تا ۱۰ برابر بیشتر از همان تعداد افرادی که در آن زندگی می‌کنند، گازهای گلخانه‌ای ساطع کنند. محله‌های شهری متراکم، قابل پیاده‌روی و دوچرخه‌پسند با انرژی هسته‌ای یا تجدیدپذیر.

اما مهمتر از آن، کاهش سریع جمعیت باعث انواع مشکلات اجتماعی شده است. ما قبلاً آن را در بسیاری از شهرهای آمریکا دیده‌ایم، قربانی صنعتی‌زدایی – دیترویت تا حد زیادی به عنوان یک فاجعه اقتصادی تبدیل شده است زیرا جمعیت آن بین سال‌های 1950 تا 2010 به میزان دو سوم کاهش یافته است.

فروپاشی جمعیت به این معنی است که خدمات و زیرساخت های در نظر گرفته شده برای جمعیت های بزرگ باید کاهش یابد یا (واقع بینانه تر) به پوسیدگی رها شود. این به معنای تنش بر سر پایه مالیاتی و تنش‌های بین نسلی است، زیرا بخش کوچک‌تری از کارگران باید بار مالیات و بار نیروی کار مراقبت از جمعیت بزرگ‌تری از بازنشستگان را تحمل کنند. روشی که آمریکا بار مالی زیادی را بر دوش خانواده ها می گذارد، مشکل را پیچیده می کند و مردم را مجبور می کند بچه دار شدن را تا 30 یا حتی 40 سالگی به تعویق بیندازند. زمانی که والدین جوان معمولاً می توانند پدربزرگ و مادربزرگ را برای مراقبت رایگان از کودک جذب کنند، والدین میانسال اغلب مجبورند همزمان از نوزادان و والدین ترک تحصیل مراقبت کنند. آیا جای تعجب است که بسیاری از هزاره ها نمی خواهند تولید مثل کنند؟

بدیهی است که وادار کردن مردم به بچه دار شدن بد است. سقط جنین و پیشگیری از بارداری جزء ضروری هر سیستم مراقبت بهداشتی مناسب و انتخاب باروری هستند. اما اجبار به مردم هم اشتباه است نه بچه دار شدن – و این کاری است که دولت کثیف رفاه آمریکا عملا انجام می دهد. وقتی تولید مثل را برای مردم غیرممکن کنید، کاهش جمعیت اتفاقی خواهد افتاد.

شما نیز ممکن است آن را دوست داشته باشید

7 کاریکاتور وحشتناک خنده دار در مورد تورم روز شکرگزاری

چه کسی مالیات آمریکا را پرداخت می کند؟

تصمیمات: جدول کلمات متقاطع و سودوکو – شماره: 26 نوامبر 2021


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

سایت ترجمه مقاله


آموزش سئو

ایندکسر