تصویر: النا Scotti (Gizmodo)

فرض کنید که شما لازم نیست که یک منبع بی نهایت پول—با فرض عرضه خود را از پول است که مانند بسیاری از پول شخصی-منابع محدود و نزدیک احتکار و ضروری برای بقای خود را—و سپس کاهش به آنچه شما را در هر راه باید دردناک انجام است. و در عین حال باد تن از پول نقد در مسائل شما لازم نیست به طور کلی تمایل به احساس بزرگ حداقل در حال حاضر. چه توضیح می دهد که این پدیده ؟ برای این هفته Giz می پرسدما رسیده به تعدادی از کارشناسان برای پیدا کردن.

تبلیغات

ریک اسکات

استادیار بازاریابی دانشگاه آزاد

چند راه وجود دارد به فکر می کنم در مورد لذت از هزینه. در حسابداری ذهنی ادبیات ما صحبت های زیادی در مورد خرید ابزار (تجربه زمانی که یک محصول با قیمت کمتر از آن است که ارزش به ما) و معامله سودمند (تجربه زمانی که یک محصول با قیمت کمتر از ما انتظار باشد). هر دو روال منابع لذت حتی زمانی که خرید نیست بدیهی است منطقی. برای مثال من ممکن است با خوشحالی به خرید چیزی از آنجا که آن را در فروش حتی در صورتی که قیمت فروش است که هنوز هم بیشتر از این محصول با ارزش است برای من. به عبارت دیگر معامله ابزار مهم باید بیش از آن.

بخشی از لذت بردن از صرف رانده است اطلاعات غلط: تبلیغات ادعا و یا بسته بندی است که باعث می شود این محصول به نظر می رسد بهتر از آن واقع است. اما حتی با اطلاعات کامل وجود دارد عاطفی پیش بینی خطاهای مردم فکر می کنم این محصول که به نظر می رسد واقعا رمان و سرد امروز خواهد ماند که راه را برای یک مدت زمان طولانی. ما به طور کلی نمی دانند که چگونه به سرعت و هیجان از محصولات جدید محو خواهد شد.

من همچنین انجام برخی تحقیقات در مورد اثر “درمان های خرده فروشی.” پیدا کنیم که ساخت انتخاب در مورد آنچه شما می خواهم به خرید کمک می کند تا برای بازگرداندن حس کنترل شخصی خود را از زندگی است. این می تواند کمک به کاهش احساسات منفی مانند غم و اندوه و اضطراب است که تمایل به ارتباط با یک حس است که محیط, نیروهای خارجی مانند بلایای طبیعی و یا بیماری های همه گیر—اند. ما که خرید نمی کند واقعا کمک با احساسات منفی مانند خشم که در ارتباط با یک حس است که مردم دیگر مانند کارفرمایان و یا سیاستمداران—باید اعمال بیش از حد کنترل بر زندگی ما.

تبلیغات

Uma R. Karmarkar

استادیار مدیریت و سیاست جهانی و استراتژی UC سن دیگو که تحقیقات توسعه نظریه مبتنی بر چارچوب های مورد رفتار مصرف کننده

اگر چه مردم به طور کلی آشنایی با “درد از پرداخت” صرف پول نیز می توانید احساس خوب برای تعدادی از دلایل. یک مثال آن را آسان به تصور این است که زمانی که صرف معنی است که برای دستیابی و تحقق یک هدف مانند خرید یک ماشین شما صرفه جویی شده است. شما در حال حاضر تصمیم شما برای رفتن به صرف پول هنگامی که شما به هدف خود رسید. بنابراین در هنگام خرید وجود دارد کمتر احساس از دست دادن و بیشتر احساس شور و هیجان است. این مربوط به مفهوم حسابداری ذهنی از زمینه اقتصاد رفتاری که نشان می دهد که مردم می توانند با اختصاص معنی متفاوت و یا ارزش برای پول است که آنها باید از نظر ذهنی تقسیم به دسته های مختلف. بنابراین “ماشین جدید پول” می تواند هیجان انگیز به صرف در حالی که “پول اجاره” ممکن است احساس به عنوان سرگرم کننده حتی اگر شما در حال نقاشی از همان چک کردن حساب.

جدی چانه زنی خریداران به احتمال زیاد نیز آشنا اقتصادی اصل “معامله سودمند” است که می تواند از فکر به عنوان ارزش معامله است. صرف پول اغلب احساس خوب زمانی که ما قادر به خرید چیزی در پایین تر از حد انتظار قیمت.

هزینه نیز می توانید احساس خوبی که به اعتقاد ما آن را مثبت ارسال سیگنال های اجتماعی در مورد خودمان. پرداخت برای گران بطری شراب و یا یک مورد از یک بالا پایان نام تجاری را می توان مربوط به داشتن افراد دیگر تشخیص دهد که ما قادر به ساخت یک خرید. در این نوع از مصرف آشکار صرف اتفاق می افتد برای هدف نشان دادن دیگران, چگونه ثروتمند ما هستند. اما اگر شما نگران است که این باعث می شود مردم صدا بیش از حد خود محور ما نیز احساس خوب زمانی که ما صرف دیگران است. پژوهش در نوع دوستانه دادن به این به نام “درخشش گرم”—احساسات مثبت ناشی از ادراک ما انجام داده اند چیزی خوب بود اهدا به موسسه خیریه.

یکی از چیزهایی که واقعا جالب است که این نکات برجسته در راه است که طول می کشد پول در بسیاری از معانی مختلف بسته به اینکه در چه زمانی و چرا ما آن را صرف.

کاترین Franssen

دانشيار گروه روانشناسی دانشگاه

انگیزه و مرکز پاداش مغز ما (مانند تگمنتوم شکمی) محکم متصل است. هنگامی که ما می خواهیم چیزی در این مناطق مغز به شدت فعال شده ترشح دوپامین (یک انتقال دهنده عصبی) باعث که “باید آن را” احساس. به منظور حل و فصل است که یا خراش است که خارش و ما باید به دنبال رضایت (تنظیم شده در بخش های مجاور مناطق مغز و انتقال دهنده عصبی سروتونین). کسانی که انگیزه و مرکز پاداش مغز ما مرتبط به حافظه ما بانک های ما یادآوری است که خرید چیزهایی باعث خواهد شد که رضایت و کمک به ما احساس خوب است. بنابراین مهم نیست که چه دلیل مایل (شاید ما مضطرب یا غم یا ترس از از دست رفته از آخرین آی فون) مغز ما به ما یادآوری می کنند که خرید چیزهایی که ما را احساس بهتر است. از اینجا ما می توانید ببینید شیب لغزنده—ما شروع به صرف پول در هر زمان هر چیزی استرس زا است یک استراتژی است که آشکار در دراز مدت خطرات مالی.

پول خرج می توانید احساس بد و در واقع باعث درد پاسخ در مغز ما است. ما این احساس دردناک پاسخ به هزینه های بسیار حاد تر زمانی که ما با استفاده از پول نقد و هنگامی که ما شده ایم نقدی پرداخت می شود. آن را مانند مغز ما را نگه می دارد ردیابی چقدر این کار طول می کشد به پرداخت هزینه برای چیزی است. مستقیم سپرده و کارت های اعتباری احمق که سیستم بنابراین ما احساس نمی کنید و فقط می توانید تمرکز بر لذت بردن از گرفتن چیزهای جدید است.

تبلیغات

Syon Bhanot

استاديار اقتصاد Swarthmore College

وجود دارد یک نقش را برای “خلق و خوی تعمیر” در رانندگی مردم لذت بردن از صرف. من استدلال می کنند که یک معامله بزرگ از زندگی ما کاملا نامشخص و شکننده است اما تجربه خرید چیزی شامل یک تصمیم بتن ساخته شده و بتن انتقال از حقوق مالکیت است. زمانی که شما خرید چیزی شما قطعی “انجام” چیزی شما را کنترل مطلق بیش از یک مورد. من فکر می کنم این است که خلق و خوی افزایش به دلیل آن را می سازد حس استقلال فردی و پرورش یک حس آزادی برای انتخاب راه ما در زندگی است. شاید این است که کمی بیش از حد فلسفی, اما من فکر می کنم این نقش!

یکی دیگر از ایده از اقتصاد رفتاری است که در حال حاضر تعصب: میل به ارضاء فوری. خرید چیزی شامل گرفتن چیزی در حال حاضر و در جهان از کارت اعتباری بدهی اغلب به معنی پرداخت برای آن را برای مدتی. بنابراین ما در یک حس متصلند به افراط کردن در کوتاه مدت و دندانه دار کردن بدهی و شواهد است که در همه جا این است که آنچه که مردم انجام می دهند به خصوص در اینجا در ایالات متحده.

تبلیغات

کاملیا Kuhnen

استاد امور مالی دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل و یک متخصص در neuroeconomics رفتاری سرمایه گذاری و امور مالی شرکت

من می گویند که آن را به “پول خرج کردن” بخشی است که احساس خوبی را در اکثر موارد. نه آن چیزهایی که شما با این پول است که به شما احساس خوب است. اگر شما نمی تواند پرداخت و دریافت آن چیزهایی که احساس می کنید حتی بهتر است برای اکثر مردم است. کسانی که در مورد پاداش شما را می خواستم. پس از گرفتن کسانی که همه چیز شما می خواستم مغز شما را پاداش مناطق تجربه افزایش نورونی شلیک و دوپامین آزاد است. شما در نتیجه احساس هیجان زده تر و شادتر برای یک دوره کوتاه از زمان.

گاهی اوقات پول خرج کردن یک فعالیت لذت بخش حتی زمانی که شما نمی به دست آوردن همه چیز است. برای مثال شما می توانید با اهدای پول برای یک علت خیریه و احساس بسیار خوشحال است. خود را از پاداش است نه یک جسم فیزیکی اما “درخشش گرم” از کمک به شخص دیگری است. این است که به عنوان داشتن “نرم افزار-ترجیحات اجتماعی.”

یک چیز به خاطر داشته باشید این است که پول خرج کردن برای دریافت پاداش در حال حاضر ممکن است ابر مردم درک درستی از آنچه اتفاق خواهد افتاد پایین جاده. اگر شما صرف بیش از حد در حال حاضر در چند ماه شما ممکن است محدودیت های مالی و نمی ممکن است قادر به پرداخت صورتحساب خود را. بسیاری از مردم در حال حاضر با گرایش است که ارزش پاداش فوری خیلی بیشتر از پاداش های آینده و کمی بعد در زمان. و این حال و تعصب می تواند باعث مشکلات مالی برای این افراد پایین جاده.

تبلیغات

کاترین فاکس-Glassman

مدرس دانشگاه و مدیر مطالعات کارشناسی روانشناسی دانشگاه کلمبیا که تحقیقات در این فعل و انفعال از ریسک تصمیم گیری و حافظه

من واقعا به جواب کمی خاص تر سوال: چرا ما با انگیزه به صرف پول زمانی که ما ناراضی است ؟

در یک سطح از این نوع تعجب آور است که خرج کردن پول همیشه می تواند ما را به احساس خوب از آنجا که دهه از تحقیقات نشان می دهد که (اکثر) انسان بسیار مخالف به ضرر و زیان است. ایان فلمینگ متوجه این تمایل از نیم قرن پیش داشتن James Bond مشاهده در Moonraker که در کازینو بازی ها “به دست آوردن به برنده است در برخی از راه های عجیب و غریب همیشه کمتر از از دست دادن به بازنده.” چند دهه بعد, Daniel Kahneman و Amos Tversky قرار دادن برخی از اعداد به این اثر: به طور میانگین زیان ما را تحت تاثیر قرار دو بار به شدت به عنوان سود.

از دست دادن گریزی منجر به چیزی به نام وقف اثر: هنگامی که ما خود را چیزی است که ما برای قیمت بالاتر به آن را از کسی که خود را نمی کند آن خواهد بود مایل به پرداخت به منظور آن را دریافت کند. به طور متوسط وجود دارد در مورد 2:1 و نسبت بین قیمت ها است که “صاحبان” در حال حاضر خود را برای فروش اقلام و قیمت است که “خریداران” در حال حاضر به پرداخت. ما بیزاری از ضرر کردن کمک می کند تا مالکیت به وقف اقلام با ارزش بیشتر.

و در عین حال وجود یک راه بسیار ساده است که محققان را به “صاحبان” و “خریداران” محل همان مقدار بر روی یک شی: آنها را غمگین. جنیفر لرنر دبورا و George Loewenstein انجام داد که بسیار باهوش مطالعه در سال 2004. آنها تا به حال برخی از شرکت کنندگان خود را فراموش کلاسیک وقف اثر کار برای یک بسته از highlighters و معمولی اثر: کسانی که تا به حال شده است با استعداد highlighters ارزش آنها بسیار بالاتر از کسانی که صرفا آنها را بازرسی. اما گروه دیگری از شرکت کنندگان برای اولین بار نشان داده یک کلیپ کوتاه از یک فیلم غم انگیز. حتی اگر این کلیپ ربطی به برجستهنگار ارزیابی کار غمگین شرکت کنندگان ارزش شاخص بسیار متفاوت از خود را خنثی کنترل: غمگین “صاحبان” خواستار کاملا قیمت های پایین به بخش خود را با جایزه و غمگین “خریداران” بودند حاضر به پرداخت بیشتر از خود خنثی هستند. در واقع قیمت ها در دو غمگین گروه نیست از نظر آماری متفاوت—غم تا به حال به طور کامل از بین برود وقف اثر!

چرا ورود به قیمت گذاری وظیفه هنگامی که شما در حال حاضر غم خود را تحت تاثیر قرار ارزیابی مورد? لرنر و همکاران او فکر آن را تا به حال انجام با این واقعیت است که غم و اندوه گره خورده است تا با احساس درماندگی—پژوهش های قبلی نشان داده است که زمانی که ما غم ما اغلب احساس ما در رحمت شرایط ما. که بدان معنی است که به خارج از غم ما دولت ما با انگیزه به دست گرفتن کنترل وضعیت ما. بنابراین هنگامی که شما یک غم برجستهنگار-صاحب شما مایل به آنها را به صورت ارزان از آنجا که کوچک اما راه آسان برای تغییر وضعیت خود ، و هنگامی که شما یک فرد غمگین را که در حال حاضر هیچ نئون نشانگر یک مسیر برای تغییر شرایط خود را می تواند به دست آوردن جدید هایلایت مجموعه, قیمت سر در گم می شود.

در لرنر و همکاران ارائه شده حمایت تجربی برای عقل متعارف است که “درمان های خرده فروشی” یک واکنش طبیعی به احساس غم. (هر چند توجه داشته باشید که مطالعه خود را نشان نمی دهد که آیا مردم در رفت و احساس می کنید بهتر است پس از خرید شاخص—درست است که احساس غم آنها را بیشتر به احتمال زیاد به صرف.) بنابراین بخشی از پاسخ به سوال شما این است که پول خرج کردن احساس خوبی چون (فکر می کنیم) آن را اجازه می دهد تا ما را به ایجاد یک تغییر در جهان ما که ممکن است اجازه می دهد تا ما را به احساس می کنم کمی بیشتر در کنترل است.

تبلیغات

کاتلین هواشناسی Vohs

برجسته McKnight استاد و زمین O’Lakes صندلی بازاریابی دانشگاه مینه سوتا

پول خرج کردن احساس خوبی به دلیل پول خرج کردن فرم مدرن از درگیر شدن در تجارت و انسان شده اند درگیر شدن در تجارت رفتن به اولین نیاکان ما. در واقع انسان شناسان فکر می کنم یکی از دلایلی که چرا ما گونه outlasted نئاندرتال ما با آنها مشترک این سیاره برای 10000 سال است که ما کشف تجارت و درگیر در آن را در یک شیوه ای گسترده در حالی که نئاندرتال ها نشان داد شواهد بسیار کمی از تجارت است. تجارت را قادر می سازد مردم را به آمدن به منابع یادگیری و نوآوری و افزایش سلامت کلی و رفاه است. این جایی است که یکی از گونه های ما ” لقب می آید: homo economicus. تجارت فعال ما تولید مثل و بقا است. ما استفاده از پول مدرن روز اجرای ما تمایل به تجارت; پول خرج کردن احساس خوبی به دلیل این راه از اجتماعی بودن که پخته شده به موفقیت از گونه های ما.

تبلیغات

C. مونیکا Capra

استاد اقتصادی دانشگاه علوم Claremont Graduate University

به طور کلی آن است که مصرف نه پول است که باعث ایجاد ابزار و یا مقدار است. ما ارزش مواد غذایی, سرپناه, آموزش و پرورش, بهداشت و سلامت, سرگرمی و وضعیت. پول خرج بدان معنی است که ما می توانیم در مصرف آنچه ما نیاز داریم و مانند که باعث می شود ما احساس رضایت.

رفتاری اقتصاددانان بر این باورند که انسان روانشناسی و فرهنگ نقش مهمی در تعیین نگرش ما نسبت به صرف پول است. این توضیح می دهد که چرا برخی از مردم قرض برای مصرف بیشتر در حالی که دیگران در برگزاری نقدی خود را حتی اگر آن را به معنی پنهان کردن آن زیر تشک. صرف نظر از نگرش اما خرج کردن پول احساس بهتر زمانی که نرخ بهره پایین هستند و بانک مرکزی نرخ استفاده به عنوان یک ابزار سیاست به تاثیر مصرف.

بسیاری از مردم لذت بردن از صرف پول خود را به سود دیگران. این اتفاق می افتد برای مثال هنگامی که مردم کمک نقدی به موسسه خیریه. کمک های نقدی هستند و گاهی اوقات به دیگران داده شده زیرا مردم نوع دوستانه است که مردم مشتق سودمند از توانایی دیگران به احساس خوب است. بار دیگر کمک های مالی داده می شود چرا که مردم می خواهند به سیگنال به خود را دارند که آنها خوب هستند افراد. اقتصاددانان این دومی انگیزه “درخشش گرم” ،

در سطح بنیادی یکی ممکن است بپرسید: چرا باید تکامل تجویز میل برای صرف پول و یا هر چیز دیگر از فرزندان موفق? اقتصاددانان که مطالعه تکامل استدلال می کنند که این غیر ممکن است برای انسان به یک درک دقیق از علی و آماری ساختار جهان است. برای مثال ما نمی دانیم دقیق احتمال دستیابی به موفقیت فرزندان از یک برخورد جنسی و انسان نمی تواند نمونه به اندازه کافی فرزندان به یادگیری این احتمالات. برای جبران ناتوانی کاملا می دانیم که جهان تکامل خواهد تجهیز ما با توابع ابزار بیش از مصرف (یعنی رضایت از صرف پول در همه چیز و یا دیگران) خواهد بود که با ارائه یک هدف برای رفتار ما همراه با آموزش ساز کمک خواهد کرد که ما به دنبال این هدف است.

تبلیغات

آیا شما یک سوال برای Giz می پرسد? به ما ایمیل در tipbox@gizmodo.com.

تبلیغات

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im