خرید رپورتاژ

VanMoof است مانند Allbirds از e-دوچرخه. تازه بدوران رسیده زده وتر با تکنولوژی عشق به مردم که مراقبت عمیقا در مورد طراحی و پایدار زندگی می کنند. که تو رفتگی در دیوار است این است که فقط بزرگ است. به رشد و حتی بیشتر این شرکت به حرکت کمی بیشتر جریان اصلی و حق بیمه خود را, دوچرخه یک نی نی ارزان تر است. که S3 و X3 در آمده است. هر دو مدل که عملا یکسان هستند, صرفه جویی برای شکل قاب و چرخ اندازه — بصری شبیه به دومین نسل پیشینیان. آنها ویژگی های آشنا هم مانند یکپارچه قاب چراغ و ویژه لگد قفل.

یک VanMoof طراح به من گفت که “90 درصد از قطعات مختلف” این زمان در اطراف. که منجر به یک دسته از پیشرفت های کوچک و از همه مهمتر افت قیمت. S3 و X3 به فروش می رسد برای $1,998 در حالی که مدل های قبلی راه اندازی شد برای $2,598 دفاع کند گرفته شد — و این بود که با 800 دلار در اوایل پرنده تخفیف. آن را هنوز هم قیمت حق بیمه-tag اما یکی نیست که احساس خارج از محل در e-دوچرخه میباشد. پس از همه, آن را ممکن است به صرف بیش از $8,000 در بالا به پایان Riese & مولر این روز است.

پس چگونه S3 و X3 پشته تا در برابر رقابت ؟ و تا چه حد آنها حرکت سوزن به صورت e-دوچرخه تصویب ؟ بسیار خوب و حاشیه بنابراین در کوتاه مدت. VanMoof را نسل سوم دارای چند خسته کننده نقص, اما آن را هنوز هم یکی از موثر ترین پدال-کمک به دوچرخه است که پول می توانید خرید ارائه شده شما خوبید با چیزی است که گاهی اوقات قرار می دهد طراحی و سادگی بیش از انعطاف پذیری.

طراحی

VanMoof S3
S3 نیز موجود است در stealthier ‘تیره,’ طرح رنگ.
VanMoof

S3 که من تست شده برای این بررسی در دسترس است در سیاه (تیره) و با نام تجاری جدید seafoam آبی (نور) رنگ. هر دو colorways استفاده از جایگزین سایه به صورت زاویه دار در لوله بالا که لیست جدید شماره مدل. آن را کوچک طراحی, عنصر, اما یکی که جدا دوچرخه از آن در حال حاضر-شیک سلف. (من شک دارم چند نشان می دهد آف را این قدر کوچک کارت تلفن هر زمان که آنها توقف در جایی است که محبوب با دوچرخه سواران.) من سوار آبی گزینه ای که من دوست دارم اما ورزیدن آرزو بود و نزدیک به Bianchi سایه از minty سبز اگر فقط بنابراین من می تواند چشم های من و تظاهر به, دوچرخه سواری, آیکون مارکو Pantani برای یک لحظه.

رزمناو سبک فرمان خم به سوی شما تشویق بیشتر آرام و نشسته سواری سبک. آنها باریک و کاملا زرق و برق دار با تطبیق مدتها اهرم ترمز و VanMoof-مارک روغن مخزن محفظه. این شرکت ادعا می کند آن را “اولین دوچرخه در بازار به طور کامل با یکپارچه فرمان و ترمز مجمع.” این کابل ترمز نیست نامرئی هر چند هر یک قرار است برای یک فاصله کوتاه قبل از اینکه نخ را داخل قاب. دیگر دوچرخه الکترونیکی از جمله Gocycle GXi من بررسی هفته گذشته را در بر داشت راه برای پنهان کردن این سیم ها در کامپیوتر است. VanMoof راه حل هنوز هم به نظر می رسد تمیز و متفکرانه طراحی شده است ،

متاسفانه انجام نگرفته فرمان سازش راحتی. مدتها گسترش در پایان ارائه برخی از اضافی پشتیبانی از مچ دست, اما من هنوز هم می خواهید این مواد کمی ضخیم تر و spongier. اگر شما در حال رفتن به سوار این دوچرخه برای مدت طولانی من به شدت توصیه به پوشیدن برخی از دستکش.

شکل نیست پیشگامانه در هر راه, اما من آن را دوست دارم همه یکسان است.

قاب خود یک الماس کلاسیک (یا دو مثلث بسته به دیدگاه شما) طراحی و راست لوله بالا و کمی زاویه دار پست صندلی. شکل نیست پیشگامانه در هر راه, اما من آن را دوست دارم همه یکسان است. با توجه به VanMoof های S3 جدید مقاوم در برابر خراش پایان است که باید از آن محافظت از غیر منتظره ضربه و باقی مانده است. من نمی هدفمند ابتدا دوچرخه, اما پس از یک هفته از تست من متوجه نشدم هر گونه خودنمایی علائم یا نه.

VanMoof S3
فقط در صورتی که شما فراموش نکنید که مدل شما در حال سوارکاری.
Engadget

پایین انجمن که پنهان و غیر قابل 504Wh باتری است chunkier از متوسط دوچرخه سواری جاده اما متناسب با لوله بالا و چنگال. که به معنی آن را بلافاصله آشکار است که شما دنبال آن هستید در یک e-دوچرخه. بصری حیله گری است که چرا بسیاری از نظر VanMoof به این صنعت سبک پادشاه. آن را نیز کمک می کند تا S3 جلوگیری از تشخیص توسط دزد (من بحث بیشتر در مورد دوچرخه های امنیتی بعد.)

مانند S2, دوچرخه سواری یکپارچه چراغ های جلو و عقب. آنها کمک به شب و به طور چشمگیری افزایش دید خود را در جاده ها است. طراحی کلی از چراغ شده است “ماهرانه تغییر” با توجه به VanMoof سخنگو و یک نرم افزار در آینده به روز رسانی خواهد شد اجازه می دهد تا شما را به سوئیچ بین پرتو و هاله نور. در حال حاضر شما فقط باید چند پایه گزینه — همیشه در, همیشه خاموش و خودکار زمانی که خورشید پایین می رود — در دسترس از طریق نرم افزار همراه. به صورت خودکار تنظیم می تواند یک کمی overzealous بنابراین برای حفظ عمر باتری من معمولا آنها را در دستی.

فراتر از برنامه قاب ماتریس صفحه نمایش اصلی خود را از پنجره به دوچرخه عملکرد درونی. مقاوم در برابر هوا پانل دارای طیف وسیع تری از انیمیشن ها و بلندتر همراه بلندگو از یکی که با حمل S2. این Led های سفید خود را نشان می دهد, سرعت, سطح باتری و دنده در حالی که سوار. آنها همچنین به زندگی بهار هر زمان که شما به نوبه خود دوچرخه در وصل کردن شارژر چرخه را از طریق قدرت کمک سطوح با حق فرمان را فشار دهید و یا به طور تصادفی تنظیم کردن زنگ. این انیمیشن در حال تغییر طراوت از سنتی دوچرخه, کامپیوتر, که, کاربردی, اما فراموش شدنی صفحه نمایش.

فقط یک مشکل وجود دارد: ماتریس نمایش دشوار است به خواندن در نور خورشید. در ابتدا من می خواهم به جلو خم و جام حذفی دست من در اطراف Led برای بررسی سطح باتری است. اما maneuvre مزاحم شدم — و به طور بالقوه خطرناک در خیابان های شهر — بنابراین من به زودی متوقف شود. در عوض من به سادگی به نقد و بررسی این برنامه همراه پس از سوار شدن و یا قبول کند که صفحه نمایش فقط کار می کرد در حالی که خورشید کم بود یا پنهان با ابرها. آن را خسته کننده عیب که S2 به اشتراک گذاشته شده و من واقعا امیدوارم که VanMoof می یابد و راه حلی برای آن مدل بعدی.

عملکرد

VanMoof S3
به روز شده در موتور کوچکتر و قوی تر.
Engadget

VanMoof آخرین e-دوچرخه های به روز شده 250-500W موتور در توپی چرخ جلو. مسکن کوچکتر از قبل و مهمتر از همه چیز را در داخل در حال حاضر اجرا می شود زمزمه آرام. کاهش دسی بل ایجاد یک تفاوت عظیم در هر دو سرعت های پایین و بالا. کروز از طریق حومه به عنوان مثال من می توانم شنیدن حیات وحش و سر و صدا از درختان بدون توقف. (من نمی تواند انجام دهد که در سریع تاشو Gocycle GXi که برای اطمینان حاصل کنید.) به عنوان یک نتیجه, من در بر داشت آن را آسان تر برای استراحت و صرف چند لحظه تنهایی با افکار من.

نزدیک به سکوت عملیات همچنین پنهان کردن موتور وجود دارد. من گاهی پیشی لای کرا چادری دوچرخه سواران است که تا به حال هیچ ایده که در آن من hill-climbing دلاوری از آینده بود. یکی گلگون رو سوار شد تا به عقب گرفته شده است که من احساس مجبور به نوبه خود در اطراف و mime کلمه “برقی” قبل از اینکه بی سر و صدا قایقرانی دور.

S3 مانند پیشینیان خود دارای سرعت بالا از 25KMH (15.5 مایل در ساعت) در اروپا و 32KMH (20MPH) در ایالات متحده است. این محدودیت ها توسط تنظیم کننده های محلی و بنابراین نوعی برای رفت و آمد به سبک e-bikes که نیازی به مجوز است. (شما می توانید آزادانه مبادله بین دو منطقه در برنامه, هر چند, بنابراین, بسیار وجود دارد برای جلوگیری از اروپایی ها از سواری با این بالاتر ما محدودیت.) VanMoof می گوید موتور شده و تنظیم شده برای حداکثر قدرت و پاسخ” که به معنی شتاب بهتر و بهبود یافته توربو ارائه می شود که 59 نیوتن متر گشتاور.

من گاهی پیشی لای کرا چادری دوچرخه سواران است که تا به حال هیچ ایده که در آن من hill-climbing دلاوری از آینده بود.

هر دو بهبود تجربه سوار به طور چشمگیری. من قدردانی شتاب پس از خروج یک به نوبه خود و یا انتظار صبورانه برای برخی از چراغ های ترافیک به نوبه خود سبز. اگر شما در شهر — شروع و توقف در محیط کهنه با ترافیک و اتصالات — این می تواند یک تفاوت بزرگ به زمان سفر خود را.

VanMoof S3
بر خلاف سلف خود S3 هیدرولیک ترمز.
Engadget

S3 به طور خودکار تغییرات بین چهار دنده را به اطمینان حاصل شود پای خود را هرگز توقف در حال حرکت است. شما نمی توانید تغییر دهید به صورت دستی اما این برنامه همراه شما اجازه نیشگون گرفتن و کشیدن دقیق سرعت است که باعث خواهد شد تا یا downshift. ترین انتقال بودند جلال صاف اما چند رخ داده است ناخوشایند با یک clunk. این تجربه آنقدر نامطلوب است که من تقریبا تضعیف کردن مسلما نه-نهایی پدال یک بار یا دو بار. VanMoof گفت: من سوار یک واحد تولیدی است که “ممکن است جزئی مسائل مکانیکی” بنابراین امیدوارم این اتو قبل از اولین دوچرخه کشتی به مصرف کنندگان است.

در یک سطح صاف دوچرخه سواری افزایش یافت. اما من تعجب به موتور کمک به طور چشمگیری کاهش یافته است به عنوان به زودی به عنوان من به یک مشکل شیب. که کاهش همراه با دوچرخه قابل توجهی وزن به معنای سرعت من به سرعت نصف شده است. آن را دشوار است برای تکمیل صعود — موتور مطمئن ساخته شده از آن — اما من احساس نمی خصوص قدرتمند ، خواندن VanMoof را subreddit آن به نظر می رسد هیجانی, S2 داشتم به همین موضوع است. (من پیش نمایش که دوچرخه در لندن Covent Garden که صفر تپه.) پدال-کمک موتور همیشه متناسب — سریع تر رکاب زدن بیشتر به معنی کمک و بالعکس — اما من آرزو می کنم که این سیستم کمی بیشتر فعال بر روی تپه.

این نیست که موتور نیست و قادر به ارائه قدرت بیشتر. به عنوان به زودی به عنوان من فشار دکمه افزایش مثلا دوچرخه را تسریع و سرعت رسیدن به بالای تپه. VanMoof را افزایش همیشه عالی و S3 اجرای این قاعده مستثنی نیست. می خواهید برای رسیدن به دیگر دوچرخه سوار? افزایش دهد. مبارزه سختی headwinds? افزایش دهد. از جان گذشته برای رسیدن به سوپرمارکت های محلی خود را قبل از آن را می بندد? افزایش دهد. شما قربانی برخی از باتری, البته, اما رضایت است که همیشه به ارزش آن است.

بر خلاف Gocycle e-bikes, اگر چه شما نمی توانید نیشگون گرفتن و کشیدن موتور رفتار و یا ایجاد سفارشی سوار پروفایل داخل برنامه همراه. این بدان معناست که شما باید با چهار از پیش برنامه ریزی شده کمک به سطح. شروع کردم روی بالاترین تنظیمات (آن را به یک e-bike, بعد از همه) اما در منافع تست کاهش یافته و به سطح سه به صورت گاه به گاه محله مدار. تفاوت فوری بود. با وجود من خشمگین رکاب زدن من پیدا کردم آن را تقریبا غیر ممکن است برای رسیدن به دوچرخه عادی سرعت بالا حتی در یک تخت و به تازگی relaid سطح. آن را بزرگترین افت — تقریبا 3MPH (5KMH) در بیشتر — اما من هنوز هم تعجب که پاهای من می تواند پلاگین موتوری فاصله قدرت. هر چیزی در زیر سطح سه و در عین حال تعجب آور بود تمرین ارائه شده است که کمی بهره مندی بیش از یک کربن جاده دوچرخه.

VanMoof S3
شامل kickstand معنی است که شما هرگز باید برای ذخیره کردن دوچرخه را در کنار خود.
Engadget

این یک معامله بزرگ نیست, اگر چه, چون من بیش از خوشحال با عملکرد و محدوده در سطح چهار. S3 وعده 60 تا 150 کیلومتر (37 93 کیلومتر) با یک شارژ — درست مانند سلف خود — و من در بر داشت که به طور دقیق و racking تا حدود 80 کیلومتر (50 مایل) قبل از ضربه زدن. این بدان معناست که اگر شما رفت و آمد است که 8 کیلومتر (5 مایل) در هر صورت شما نباید به شارژ دوچرخه تا آخر هفته. تجربه خود را متفاوت خواهد بود البته بسته به جایی که شما سوار چگونه اغلب شما با فشار دکمه افزایش, آیا چراغ ها روشن هستند و تعدادی از عوامل دیگر. من فکر می کنم S3 محدوده باید خوب برای اکثر مردم است. اگر آن نیست باتری اجرای امر به زودی تحریک.

VanMoof دوچرخه همیشه برجسته و غیر قابل جابجایی باتری و S3 متفاوت است. به بالا از آن شما باید به پلاگین شامل شارژر مستقیم به پورت در قسمت زیرین قاب لوله بالا. وجود دارد هیچ گزینه ای دیگر است. اگر شما یک گاراژ یا ریختن با قدرت است که به احتمال زیاد نمی تواند یک مشکل. اگر شما زندگی می کنند در یک خانه یا زمین-طبقه آپارتمان شما ممکن است در ذهن سقز دوچرخه — که وزن آن 19 کیلو (42 پوند) — در داخل خانه برای سریع بالا. اما اگر شما زندگی می کنند در بالای یک آسمان, افزایش, که به طور بالقوه می تواند یک معامله شکن. آن را نیز بدان معنی است که وجود دارد هیچ راهی برای hot-swap تازه باتری.

VanMoof می ایستد با این تصمیم. کار Stehmann رئیس طراح محصول در VanMoof گفت: Engadget که محدودیت این است که چرا این شرکت قادر به تولید چنین منحصر به فرد و خوب به دنبال دوچرخه. اگر این تیم تا به حال به دنبال بقیه از صنعت, اصلی, هیجانی, S و X را به حال زمان سخت تر ایستاده است. من درک و احترام موقعیت شرکت. اگر شما می خواهید یک تعادل بهتر بین طراحی و راحتی آن را با توجه به ارزش کابوی است که دارای یک باتری قابل جابجایی در پشت صندلی پست و تولید کنندگان مانند Riese و مولر که باید کامل پانل اجازه می دهد که در غیر این صورت پنهان باتری برداشته شود و متهم به طور جداگانه.

S3 محدوده باید خوب برای اکثر مردم است.

S3 چهار ساعت طول می کشد به طور کامل شارژ است که رقابتی با بیشترین رفت و آمد دوچرخه الکترونیکی از جمله کابوی. اگر شما در عجله هستید و شامل شارژر — که صد بار sleeker از Gocycle معادل من تست شده در هفته گذشته — شما می توانید به 50 درصد فقط در 80 دقیقه است که فوق العاده مفید است.

امنیت

VanMoof S3
توپی عقب قفل می سازد.
Engadget

در ماه جولای 2018 نوشتم که VanMoof اصلی, هیجانی X تا به حال درمان ترس من از دوچرخه دزد. من تحت تأثیر قرار نمیگیرند با هوشمند ویژگی های امنیتی که شامل ساخته شده است در محل سکونت پیگیری فعال هنگامی که شما تا به حال گزارش دوچرخه به سرقت رفته و ویژه قفل های زنجیره ای است که می تواند خلع سلاح از طریق VanMoof برنامه و یا با بهره برداری از یک صفحه نمایش لمسی پنل بر روی دوچرخه. سیستم نبود کامل — دور از آن — اما من شده توسط شرکت های تازه تفکر است. چند ماه بعد در حالی که پیش نمایش, هیجانی, S2 در لندن معرفی کردم به چرخ عقب ‘خفا قفل” است که فعال شده است با استفاده از یک تکه فلز در عقب توپی چرخ.

S3 با استفاده از یک سیستم یکسان. شما باید به خط سفید Iines در زنجیره گارد و توپی عقب. وجود دارد یک دسته از نشانه گذاری در دومی بنابراین شما هرگز به رول دوچرخه بیش از حد به خط همه چیز را. سپس شما می توانید ضربه فلز قلنبه — که به نظر می رسد بسیار با دوام — برای فعال کردن قفل و باعث مربوطه صدا از قاب یکپارچه بلندگو. اگر یک غریبه تلاش می کند به حرکت دوچرخه ابرو-بالا بردن screech را نشأت گرفته از قاب. این یک عامل بازدارنده قوی هر چند هیچ چیز وجود دارد برای متوقف کردن کسی به سادگی از بلند کردن اجسام (مسلما سنگین) دوچرخه سواری به پشت یک کامیون. من همیشه استفاده از این سیستم در پشت سر هم با معمولی D-قفل در مکان های عمومی.

اگر خود را S3 به سرقت رفته است و ترس نیست: شما می توانید دوچرخه را در محل از طریق یکپارچه ماژول GSM. شما می توانید اطلاع پلیس و یا اگر شما صلح از ذهن اشتراک تکیه بر VanMoof دوچرخه شکارچی تیم به پیگیری آن را از طرف شما. متخصص تیم ملی باز خواهد گشت آن را در عرض دو هفته و یا به شما یک جایگزین است که مشابه و یا بهتر است سن و بیماری است. در زمان نوشتن سه سال صلح از ذهن سیاست هزینه $290/£255 است که رقابتی با اختصاص دوچرخه شرکت های بیمه از جمله Laka.

برای باز کردن دوچرخه به شما یک تنوع از گزینه های. با فعال اتصال بلوتوث به عنوان مثال شما می توانید با فشار آیکون قفل در VanMoof صفحه اصلی برنامه. متناوبا, شما می توانید با استفاده از بلوتوث به عنوان یک نزدیکی مبتنی بر لمس برای باز کردن کلید. به این معنی که شما می توانید نگه داشتن گوشی خود را در جیب خود و به سادگی با فشار دکمه سمت چپ فرمان دکمه یک بار برای خلع سلاح خفا قفل. هر دو روش باعث خواهد شد یک تایمر دوم — رول دوچرخه به جلو و عقب توپی قفل منتشر شده در غیر این صورت سیستم را تجدید تسلیحات خود را هنگامی که شمارش معکوس به پایان رسید.

VanMoof S3
قفل نمی خواهد درگیر مگر اینکه شما خط تا این دو علامت سفید.
Engadget

اگر شما نمی خواهید برنامه شما می توانید با وارد کردن سه رقمی رمز عبور به جای. این روند کمی کند — شما باید به صورت منظم به آن ضربه بزنید سمت چپ فرمان دکمه (مثلا دو بار به وارد کردن شماره دو) و سپس صبر کنید تا یک بوق است که نشان می دهد شما می توانید به بعدی حرکت می کند رقمی. آن را یک گزینه خوب را داشته باشید و تضمین دوچرخه نمی کند تبدیل به یک بی فایده توده اگر گوشی شما به سرقت رفته است و یا اجرا می شود از باتری. آن را برای تلفن های موبایل آشکار است اما برخی از VanMoof رقبا از جمله کابوی نیست به شما این تلفن-رایگان باز کردن گزینه.

VanMoof این برنامه دارای چند ویژگی دیگر برای توجیه آن وجود ندارد. شما می توانید دوچرخه را شارژ باقی مانده بررسی سفر اخیر — که شامل فاصله خود را متوسط و حداکثر سرعت و مصرف باتری و اواسط سفر متوقف می شود — و تغییر یک دسته از تنظیمات از جمله کمک به سطح یکپارچه چراغ دیجیتال بل صدا و محدودیت سرعت منطقه ای. VanMoof همچنین دارای یک بخش راهنما که شامل برخی از آموزش مفید و یک میانبر برای دسترسی به بخش پشتیبانی از وب سایت خود را. در کل برنامه پاک است و متفکرانه طراحی شده هر چند من آرزو می کنم آن ارائه شده یک ابزار مانند Gocycle برای ایجاد سفارشی موتور پروفایل.

خلاصه

با قیمت با شروع از $1,998/€1,998/£1,750 دوچرخه است که به طور چشمگیری ارزان تر از S2. برچسب قیمت است که تقریبا یکسان به کابوی که در حال حاضر هزینه های €1,990/£1,790 (تقریبا $2,198 فتح کرد گرفته شد) و قابل ملاحظه ای ارزان تر از Coboc یکی دیگر طراحی متمرکز بر روی دو چرخ. هنوز, آن را سخت به تماس S3 “ارزان” یا “مقرون به صرفه است.” اما خوب ارزش ؟ بله شما ارائه آغوش آن را به عنوان یک خودرو و حمل و نقل عمومی و جایگزینی. S3 نیز یک معامله بزرگ در مقایسه با دیگر e-دوچرخه. گاوچران ندارد یک ضربه قفل برای مثال متوقف می شود که پشت چرخ از حرکت. اساسی Coboc یکی در ضمن کشتی بدون یک پایه و یا یکپارچه چراغ های جلو و عقب.

VanMoof این دوچرخه از ویژگی های غنی است. اما آنها نیز طراحی شده با سادگی و ظرافت در ذهن است. همین دلیل است که شما نمی توانید تغییر چرخ دنده ها به صورت دستی و یا تنظیم سفارشی موتور پروفایل در نرم افزار. آن را نیز به همین دلیل باتری می تواند شارژ شود به طور جداگانه. برای برخی از, است که عدم انعطاف پذیری خواهد بود و تحریک کننده است. و اگر شما سقوط به آن اردوگاه را کاملا درک می کنم. اما برای کسانی که می خواهند بدون مزخرف دریافت-در-و-رفتن تجربه S3 سخت است به ضرب و شتم.

VanMoof S3
دایره ای چراغ مطابقت با بقیه دوچرخه طراحی شده است.
Engadget

زمانی که VanMoof برای اولین بار اعلام کرد که دوچرخه من گفت: این شرکت بود agonizingly به آن ” مدل 3 لحظه. من ایستاده است که ارزیابی: با S3 این شرکت در پرتگاه در حال توسعه واقعا انبوه e-دوچرخه. S3 گام دیگری در مسیر درست و من شک ندارم که آن را به خوبی فروش آنلاین. اما من فکر نمی کنم آن را کاملا به اندازه کافی ارزان به ماشه یک تغییر کیفی فرهنگی در غرب است. می تواند اجتناب ناپذیر آن جانشین بود که دوچرخه ؟ من نمی توانم صبر کنید برای پیدا کردن.

در این مقاله: vanmoof s3, دوچرخه برقی, ebike, e-دوچرخه, دوچرخه های برقی electric vehicle EV, حمل و نقل, حمل و نقل, اخبار, دنده
همه محصولات توصیه شده توسط Engadget انتخاب شده توسط تیم تحریریه مستقل از شرکت مادر. برخی از داستان های ما شامل لینک های وابسته. اگر شما خرید چیزی را از طریق یکی از این لینک ها ممکن است ما کسب یک کمیسیون های وابسته.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im