Illustration for article titled Tell Your ISP if You Need a Coronavirus Hardship Extension, or Your Service Could Be Suspended

عکس: رونالد مارتینز (گتی ایماژ)

اگر چیزی برای تلفن های موبایل بیش از حد خوب درست باشد, این احتمالا است. زمانی که این بیماری همه گیر آغاز شده wreaking ویران در ایالات متحده در ماه مارس چندین شرکت های مخابراتی شد و سریع برای پاسخ به FCC تعهد به “نگه داشتن امریکا متصل است.” اما این تعهد به نظر می رسد که با آمدن یک نکته مهم به عنوان برخی از مشتریان شروع به پیدا کردن: فقط به خاطر سرویس دهنده اینترنتی شما اجازه می دهد به جست و خیز پرداخت قبض خود را به دلیل مشکلات مالی به این معنا نیست که آنها نمی خواهد قطع خدمات خود را. بسته به زمانی که شما برای اولین بار اطلاع خود را از ارائه دهنده خود را مشکلات مالی آنها ممکن است یا نه ممکن است به حالت تعلیق در پرداخت صورتحساب از طریق ژوئن 30.

تبلیغات

یکی AT&T فیبر اینترنت مشتری درک H. (که کاهش یافته است را به نام خانوادگی خود دلایل حفظ حریم خصوصی) است که از راه سخت.

درک در ابتدا خوشحال به شنیدن در مورد AT&T مشارکت در FCC را “نگه داشتن امریکا متصل” تعهد و همچنین 30 ژوئن تمدید آن گفت: این امر ارائه به مشتریان دچار مشکلات مالی با توجه به covid-19. او به تازگی از دست داده و کار خود را به دلیل همه گیر و نه نیاز به نگرانی در مورد اینترنت لایحه منبع برای کمک به او و همسرش که چند شرایط پزشکی و نمی توانند کار کنند. “پس از من نه در حال حاضر و من دولت بیشتر یا کمتر اجازه بیکاری برنامه به سقوط من انتخاب را به خودداری از پرداخت ISP من لایحه تا بیشتر نقدی بود که در جریان” او گفت:.

تبلیغات

اما صبح دیروز, Derek خدمات اینترنت بسته شد و او مطمئن بود که چرا. AT&T نماینده خدمات مشتری به او گفت که در حالی که این شرکت نه فسخ حساب برای عدم پرداخت هزینه آن را تعلیق آنها—معنی خود را از اینترنت خاموش—چرا که او اطلاع شرکت او نیاز به یک فرمت با توجه به covid-19. “تمایز (بدون اختلاف) بود که آنها را بلافاصله فسخ حساب, اما مصرف کننده خدمات خواهد بود وصل بدون پرداخت” Derek گفت. او پرداخت می شود خود را در گذشته به علت صورتحساب به خدمات اینترنت وصل اما در حال حاضر نگرانی در مورد داشتن پول نقد به اندازه کافی برای مواقع اضطراری.

در حالی که این مشخصات فنی به شرح زیر نامه از FCC تعهد—بعد از همه, Derek حساب بود—مشتریان نمی تواند مقصر بودن اشتباه در مورد خدمات خود را متوقف به عملکرد به ظاهر بدون هشدار.

در بیانیه ای از آوریل 27, AT&T گفت:

“سازگار با FCC رئیس Pai را “حفظ آمریکایی ها متصل تعهد” AT&T همچنان به حمایت از مشتریان ما. از طریق 30 ژوئن 2020 برای مسکونی و یا کوچک کسب و کار مشتریان که ما اطلاع که آنها قادر به پرداخت صورتحساب خود را با توجه به اختلالات ناشی از این بیماری همه گیر کوروناویروس ما: نه خاتمه هر دائمی بی سیم صفحه اصلی گوشی و یا پهنای باند مسکونی و یا کسب و کار کوچک حساب.”

تبلیغات

شما توجه داشته باشید که این بیانیه هیچ اشاره ای به اینکه آیا یا نه خدمات خواهد بود خاموش برای دلیل عدم پرداخت هزینه. AT&T در پاسخ به Gizmodo درخواست برای اظهار نظر در این بیانیه که همچنین می توان در همان صفحه: “اگر شما از یک سیستم تعلیق اطلاع و یا می دانید که در قبض خود را گذشته است به دلیل لطفا اجازه دهید ما می دانیم به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است و پس از آن راه اندازی یک ترتیب پرداخت.”

این تمایز مهم AT&T در حال ساخت در اینجا این است که مشتری باید اجازه شرکت می دانم که آنها نیاز به گسترش از طریق ژوئن 30; آنها فقط می توانید پرداخت صورتحساب خود را در حال حاضر و در انتظار خدمات به ماندن در—حتی اگر آنها قبلا به نام در به تعلیق لایحه پرداخت با توجه به covid-19-مربوط به مشکلات. به جای فرض کنیم افرادی که نیاز به پرداخت در ماه مارس هنوز هم نمی تواند پرداخت شرکت AT&T را به عهده مشتریان را نمیفهمد به منظور پرداخت خود را ممکن است صورتحساب و تعلیق حساب کسانی که نمی.

تبلیغات

و در حالی که تعلیق یک حساب کاربری متفاوت از فسخ آن (فسخ خلاص می شود از یک حساب کاربری در دسترس نباشد و برای تنظیم آن را به عقب تا مشتریان مجبور به پرداخت یک هزینه ی فعال سازی) مشتری ندارد و دسترسی به اینترنت بدون در نظر گرفتن. آنها مجبور به آمده تا با پول و یا در صورت امکان فسخ است. در حالی که AT&T و شرکت های دیگر باید گزینه های طرح پرداخت آن روشن نیست اگر که به اندازه کافی برای کمک به هر مشتری.

Derek گفت که او بدهکار در مجموع $327 اما مذاکره 150 دلار پرداخت. او باید پرداخت باقی مانده $177 قبل از پایان ماه و یا دیگری در معرض خطر داشتن حساب خود را به حالت تعلیق دوباره. که کل مبلغ نیز شامل هزینه های اواخر که AT&T قبلا گفت: این امر چشم پوشیدن. Gizmodo رسیده به AT&T به صورت اضافی در نظر اما ما هنوز به شنیدن.

تبلیغات

Gizmodo رسیده به T-Mobile, Verizon و Comcast برای دیدن اگر خود را همه گیر امداد سیاست های یکسان و یا شبیه به AT&T را در این مورد است.

یک Comcast نماینده دنبال کرد تا با این بیانیه:

“ما از طریق زیر با ما تعهد به تعلیق نیست اینترنت موبایل یا تلفن خدمات از طریق 30 ژوئن و کار با مشتریان در یک راه حل اگر آنها نمی پرداخت صورتحساب خود را در طول این زمان دشوار است.”

تبلیغات

از یک Verizon نماینده:

“Verizon متعهد به قطع سرویس از 13 مارس سال 2020 به 30 ژوئن 2020 برای مشتریان که اجازه دهید ما می دانیم که آنها شده اند از نظر مالی نهفته این بیماری همه گیر. مشتریان که رسیده به ما نمی خواهد که خدمات خود را به حالت تعلیق یا خاتمه یافته است. همانطور که از اواسط ماه آوریل حدود 800000 ما سیمی و بی سیم مشتریان تا به حال اجازه دهید ما می دانیم که آنها تا به حال شده است از نظر مالی نهفته و ما تا به حال محافظت حساب های خود را بدون سوال پرسید.”

تبلیغات

T-Mobile نیست پاسخ توسط انتشارات اما این پیام در اینجا روشن است: اگر شما با داشتن مشکلات پرداخت اینترنتی خود را و یا قبض تلفن در حال حاضر اجازه دهید خود را ارائه می دانیم—و اگر شما قبلا اجازه دهید آنها را می دانم که در ماه مارس یا آوریل تماس بگیرید و اجازه دهید آنها را می دانم زمانی که شما خود لایحه جدید است. حتی اگر آنها به توافق به حساب خود را از آنها ممکن است به حالت تعلیق خدمات خود را مگر اینکه شما به صراحت درخواست تمدید از طریق 30 ژوئن مهلت.

وجود دارد می تواند تغییر در افق اما: یک قانون به تازگی پیشنهاد شده توسط سه سناتور دموکرات با هدف جلوگیری از شرکت های مخابراتی از حتی تعلیق حساب مشتری به جای نگه داشتن آنها را متصل به خدمات ضروری در طول همه گیر آن طول می کشد.

تبلیغات

یک نکته? ایمیل خبرنگار در jnelius@gizmodo.com و یا از طریق پروتون ایمیل. DM برای سیگنال.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de