ناسا اعطا فضایی رباتیک شرکت Astrobotic a $199.5 میلیون دلار قرارداد برای حمل و نقل آن جدیدترین کاوشگر قمری به ماه.

ناسا رايحههاي بررسی قطبی اکتشاف مریخ نورد یا ادم خائن و بدنهاد فرستاده شود به ماه در سال 2022 به جستجو برای آب یخ در سطح ماه. برخی از یخ آب شده است شناسایی شده در این مناطق قطبی تا ادم خائن و بدنهاد خواهد شد زمین در قطب جنوب و جستجو برای یخ پیش از ورود انسان تحت ناسا آرتمیس پروژه. در طی 100 روز بررسی, ادم خائن و بدنهاد را جمع آوری داده ها است که می تواند مورد استفاده برای ایجاد نقشه های که در آن منابع مانند آب یخ قرار دارد در ماه.

Illustration of NASA's Volatiles Investigating Polar Exploration Rover (VIPER) on the surface of the Moon
تصویر از ناسا رايحههاي بررسی قطبی Exploration Rover (VIPER) بر سطح ماه NASA Ames/دانیل راتر

به ارائه مریخ نورد به ماه ناسا خواهد قرارداد با یک شرکت خصوصی تحت آن تجاری قمری حمل بار خدمات (CLPS) برنامه است. CLPS قصد دارد تا به تعدادی از شرکت ها در هیئت مدیره به پیشنهاد در طرح های پیشنهادی برای حمل و نقل و تحقیقات تجهیزات به ماه در آینده ماموریت های فضایی. زمان شرکت های درگیر در CLPS شامل SpaceX, آبی, منبع, سیرا نوادا شرکت Ceres رباتیک Tyvak نانو-سیستم های ماهواره ای و در حال حاضر Astrobotic که برنده مناقصه برای حمل و نقل ادم خائن و بدنهاد رور.

“CLPS کاملا خلاق راه برای پیشبرد قمری اکتشاف” توماس Zurbuchen ناسا دانشیار مدیر علوم در بیانیه ای گفت:. “ما در حال انجام چیزی است که هرگز قبل از انجام تست ابزار در ماه به عنوان رور در حال توسعه است. ادم خائن و بدنهاد و بسیاری از محموله ما را به سطح ماه در چند سال آینده به ما کمک خواهند کرد متوجه ماه وسیع علمی بالقوه است.”

ناسا افزایش آغوش تجاری از فضا شده است ستیز با برخی از ناظران کف این حرکت به عنوان یک راه برای کاهش هزینه ها و سازمان کارآمد و دیگران استدلال می کند که اجازه می دهد شرکت های خصوصی از جمله تاثیر بر کشف علمی است که در برابر اصول آزادانه به اشتراک گذاشته اطلاعات برای پیشبرد همه بشریت است.

ناسا با این حال پرتاب وزن خود را بصورتی پایدار و محکم پشت مفهوم تجاری مشارکت. “The VIPER رور و همکاری تجاری ارائه خواهد شد که از آن به ماه در حال یک مثال از اینکه چگونه جامعه علمی و ایالات متحده صنعت در حال ساخت ناسا قمری اکتشاف چشم انداز یک واقعیت” گفت: ناسا مدیر جیم Bridenstine.

“شرکای تجاری در حال تغییر چشم انداز اکتشاف فضا و ادم خائن و بدنهاد است برای رفتن به یک افزایش بزرگ برای تلاش های ما برای ارسال اولین زن و مرد بعدی به سطح ماه در سال 2024 از طریق آرتمیس برنامه,” او اضافه شده است.

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im