Illustration for article titled Researchers Have Found a Way to Listen In On Your Conversations Using Light Bulb Vibrations

تصویر: Cyber Security Labs در دانشگاه بن گوریون (یوتیوب)

به عنوان اگر ما به اندازه کافی تاکید کرد مورد در سال 2020 محققان از Cyber Security Labs در بن گوریون دانشگاه و موسسه علوم وایزمن باید آمد تا با یک راه برای گوش دادن در یک اتاق حتی در مسافت های طولانی با استفاده از کمتر از $1,000 ارزش تجهیزات است که قادر به اندازه گیری ظریف تغییرات نور در یک اتاق ناشی از امواج صوتی ارتعاشی یک لامپ.

تبلیغات

در حال حاضر وجود دارد بسیاری از راه برای جاسوسی بر روی آنچه که می شود گفت در یک اتاق از دور. الکترونیکی, اشکالات, گوشی های هوشمند و سخت افزار کامپیوتر به خطر بیافتد با نرم افزارهای مخرب و حتی لیزر اشاره در ویندوز می توان به استفاده مخفیانه گوش دادن به مکالمه بدون اهداف دانستن. اما در بیشتر قسمت ها, این روش نیاز به دسترسی به اتاق ها و یا تجهیزات یا جسمی و یا به صورت الکترونیکی و به طور بالقوه می تواند تشخیص داده است که محدودیت های خود اثربخشی و عملی است.

این رویکرد جدیدکه محققان نام Lamphoneموثر است از فاصله های بسیار دور و واقعا فقط نیاز به دید به اتاق در حال جاسوسی از طریق یک پنجره. آه و کسی ترک چراغ. این Lamphone تجهیزات شامل یک لپ تاپ برای پردازش سیگنال یک تلسکوپ به ارائه یک نمای نزدیک و تقویت مشاهده از اتاق در فواصل صدها فوت و یک الکترو-سنسور نوری است که به سادگی تبدیل نور به سیگنال الکتریکی.

اگر شما در یک اتاق روشن توسط حلق آویز لامپ ها که شما به طور تصادفی دست انداز و یا پیاده روی به تغییرات در اتاق نور چشمگیر هستند در حالی که نور لامپ نوسان به جلو و عقب. آن کسانی که تغییرات در روشنایی است که این پژوهش وابسته است, اگر چه آن را به دنبال تغییرات ظریف هستند که غیر قابل مشاهده برای چشم انسان. هنگامی که امواج صوتی ایجاد شده در یک اتاق ضربه حلق آویز لامپ ها آنها همچنین می توانید آن را حرکت می کند اما infinitesimally فاصله کوچک. انسان ممکن است متوجه, اما حساس می شوید.

تبلیغات

در یک آزمایش با استفاده از سه تلسکوپ با لنز های مختلف قطر از فاصله 25 متر (کمی بیش از 82 فوت) محققان با موفقیت قادر به ضبط صدای در حال بازی در یک کنترل از راه دور اتاق از جمله Beatles’ اجازه دهید آن را که تشخیص به اندازه کافی برای Shazam برای تشخیص آن و یک سخنرانی از رئیس جمهور تهمت که گوگل تشخیص گفتار API می تواند با موفقیت رونویسی. با بیشتر تلسکوپ های قدرتمند و حساس تر آنالوگ به دیجیتال مبدل محققان بر این باورند که استراق سمع فاصله می تواند حتی بیشتر است.

در حالی که نوع استفاده از لامپ در یک اتاق مهم نیست, آنچه روشن نیست این است که چگونه موثر این روش با روشنایی به طور دائم نصب شده به سقف (مانند لامپ های فلورسنت است که در دفتر زندگی خیلی خسته کننده و یا لامپ در لامپ های نشسته در یک جدول. اگر شما احساس فوق العاده پارانوئید در مورد این تحقیقات به جلو و خاموش خود لوستر و چوب به خواندن لامپ و تب و تاب بودن از همه صفحه نمایش خود را به نور خانه خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im