آی بی ام که به تازگی اعلام کرد که دیگر نمی خواهد به توسعه نرم افزار تشخیص چهره می خواهد برای تحریک بحث در مورد نقش تکنولوژی در جامعه است.

در مصاحبه با Digital Trends زندگی می کنند, Jason Kelley آی بی ام مدیر کل برای Blockchain خدمات مورد دلیل این شرکت تصمیم به توقف توسعه صورت به رسمیت شناختن.

“ما می خواستیم به رهبری یک گفتگوی ملی در مورد استفاده مولد از تکنولوژی در سیستم عدالت کیفری را به مطمئن شوید که ما در ادامه تلاش های ما به عنوان یک مسئول مباشر تکنولوژی” گفت: کلی. “بیایید شروع این گفت و گو شکل از چگونه ما می تواند استفاده از فن آوری های پیشرفته به منظور پیشبرد این تلاش به سوی برابری و عدالت به عنوان ما می بینیم که در اجرای کیفری و سیستم عدالت.”

تنوع و شمول

کلی گفت که تنوع و شمول شده اند بخشی از IBM فرهنگ برای سال های بسیاری از کشش و برگشت به سابق IBM رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت توماس واتسون سیاست نامه #4 نوشته شده است در سال 1953 که به نام فرصت برابر محل کار.

“ما به سرعت رو به جلو در حال حاضر و ما به شما بپرسید که چرا ما با داشتن این گفتگو در حال حاضر؟” کلی گفت: DT زندگی می کنند.

کلی گفت این است که هنوز یک مسئله با توجه به الگوی نژادی و بی عدالتی او همچنین گفت که زمان آن را برای آی بی ام به اقدام به عنوان شرکت به رسمیت شناخته شده موضوع سیستماتیک تعصب در سراسر ایالات متحده و همچنین نیاز به نژادی و عدالت است.

آی بی ام نیز در حمایت از قانون که با هدف آموزش و پرورش را آسان تر برای رسیدن و انعطاف بیشتری برای جمعیت فعلی. کلی ذکر IBM را P-TECH یک برنامه شش ساله است که مجهز به فارغ التحصیلان با مدرک دیپلم و SkillsBuild فراهم می کند که آموزش های مجازی برای کمک به پر کردن 700,000 فن آوری مشاغل که پاسخ داده نشده در هر سال است.

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de