بسیاری از مردم صرف مقدار زیادی از زمان و تلاش خود را برای حفظ دیسک های سخت و یا حتی آنها را ارتقا دهید اما آن را هر روز که شما سعی می کنید به طور کامل پاک پاک. اگر شما در حال برنامه ریزی برای جایگزین کردن کامپیوتر شما, شما احتمالا نمی خواهید تمام اطلاعات حساس برای پایان دادن به در دست یک غریبه.

در حالی که می توان آن را روی حیله و تزویر برای پاک کردن هارد دیسک خود را بر روی یک PC یا Mac ما ارائه تمام مراحل شما نیاز به کار انجام می شود برای حفظ هویت خود و اطلاعات امن است.

چگونه به پاک کردن یک درایو در ویندوز

گام 1: دانلود Eraser

برنامه های مختلفی را انجام یک کار عالی از پاک کردن دیسک سخت خود و یا SSD اما Eraser مورد علاقه ما است. این برنامه رایگان خودآموز و جامع است. پس از آن برای اجرا نیاز به در ویندوز, شما نمی توانید به پاک کردن درایو شما در حال اجرا آن را از. اگر شما لازم نیست که یک جایگزین درایو برای بوت از, شما ممکن است بخواهید به در نظر گرفتن یک جایگزین ابزار مانند DBAN.

دانلود کن از سایت رسمی و نصب آن را به عنوان شما را از هر برنامه دیگر.

مرحله 2: ایجاد یک کار جدید

باز Eraser نرم افزار. راست کلیک کنید (یا روی ضربه بزنید و نگه دارید) در اصلی پاک کردن برنامه پنجره. انتخاب کار جدید. در پنجره ای که به نظر می رسد مطمئن شوید که اجرا به صورت دستی انتخاب شده است را انتخاب کنید و سپس اضافه کردن اطلاعات دکمه در پایین پنجره. تغییر نوع هدف به درایو خود را از انتخاب.

مرحله 3: انتخاب یک روش حک

چندین حک روش را انتخاب کنید از هر یک مزایای خاص خود را. برای نگه داشتن چیزهای ساده و یک Pseudorandom داده ها (1 پاس) کافی است برای اطلاعات اولیه شخصی و Ssd ها. اگر شما در حال پاک کردن یک هارد دیسک یا نگران چیزی خاص در حال بهبود از درایو خود را بیشتر می گذرد معنی وجود دارد کمتر از یک شانس که اطلاعات قابل بازیابی پس از انتخاب یکی بیشتر می گذرد برای صلح بیشتر از ذهن است.

گام 4: اجرای وظیفه

اگر چه شما می توانید وظایف را به اجرا به طور خودکار و یا در یک زمان برنامه ریزی شده ایم این مجموعه یکی دستی به ما فرصتی برای بررسی همه چیز. مطمئن شوید که هر گونه اطلاعات شما نمی توانید از دست دادن استطاعت است که با خیال راحت حمایت کردن و است که شما باید انتخاب درایو راست و حک روش برای این کار است.

هنگامی که شما راضی هستید که همه چیز آماده است کلیک راست کنید این کار در پاک کن و سپس اجرا کن.

جایگزین: پاک کردن یک درایو ویندوز با ابزار داخلی

Format HDD

وجود دارد یک گزینه بومی برای پاک کردن یک درایو اضافی در ویندوز 10. آن را به همان مجموعه کامل از گزینه های که پاک کن است اما این یک گزینه مفید برای تمیز کردن یک درایو ثانویه. من سریع بیش از حد.

مرحله 1: در ویندوز 10 نوار جستجو تایپ “این PC است.” به دنبال گزینه ای برای رفتن به این برنامه کامپیوتر و آن را انتخاب کنید.

مرحله 2: در پنجره جدید نگاه کنید در پایین بخش برای دستگاه ها و درایوهایکه در آن همه خود را در زمان درایوهای نمایش داده خواهد شد. راست کلیک بر روی درایو شما می خواهید برای پاک کردن انتخاب کنید و سپس فرمت. این را پاک کنید و مجدد درایو به مشخصات خود را.

مرحله 3: یک قالب پنجره پاپ تا. این را با ارائه گزینه هایی به بررسی ظرفیت درایو تخصیص, نام, و بیشتر. زمانی که قابل اجرا را انتخاب کنید گزینه های صحیح برای درایو را انتخاب کنید و سپس شروع به زمانی که شما آماده هستند. نگه داشتن در ذهن است که شما باید بررسی سریع فرمت اگر شما می خواهید اطلاعات شما به غیر ممکن است برای بازیابی.

شما در حال حاضر باید خالی و فرمت شده از درایو. نگه داشتن در ذهن این را نمی خواهد کار به صورت اولیه خود ویندوز درایو — که آن را کمی بیش از حد آسان برای ویندوز t0 حذف خود را. وجود دارد راه هایی برای تنظیم مجدد کارخانه حتی اولیه درایو ،

چگونه به پاک کردن یک درایو بر روی مک

مرحله 1: اجرای Disk Utility

اپل

MacOS’ ساخته شده در هارد دیسک حک ابزار فوق العاده است و بیش از اندازه کافی برای دمای هارد دیسک پاک کردن. دسترسی به آن از طریق بوت به MacOS بازیابی با تبدیل مک خود را و نگه داشتن فرمان + R. ادامه یافت تا زمانی که شما می بینید لوگوی اپل و یا جهان. این MacOS ابزار پنجره باز باید در مدت کوتاهی پس از.

از لیست گزینه های را انتخاب کنید سودمند دیسک.

مرحله 2: انتخاب هارد دیسک برای پاک کردن

را انتخاب کنید نمایش از نوار منوی بالا به دنبال نشان دادن تمام دستگاه های. با استفاده از منوی سمت چپ را انتخاب کنید هارد دیسک شما می خواهید به پاک کردن.

مرحله 3: انتخاب گزینه های پاک کردن

اپل

را انتخاب کنید پاک کردن تب بالای صفحه در بخش منو. انتخاب نام جدید برای دوره پس از آن پاک شده است. انتخاب APFS فرمت مگر اینکه شما قصد نصب یک نسخه MacOS قبل از سیرا بالا در درایو بعد از آن (که در این صورت انتخاب سیستم عامل Mac OS Extended). برای این طرح انتخاب GUID Partition Map.

اگر شما در حال پاک کردن SSD به مرحله بعدی بروید. اگر شما با استفاده از یک هارددیسک شما می توانید erasure کمی پربارتر است. برای انجام این کار انتخاب گزینه های امنیتیو با استفاده از نوار لغزنده در صفحه متعاقب آن به تغییر تعداد عبور می کند که حک ابزار باعث می شود بیش از درایو. بیش از یک به اندازه کافی است و چیزی بیش از سه است که احتمالا در نظر گرفته درد نمیخورد.

گام 4: پاک کردن داده ها

اگر شما مطمئن شوید که شما حمایت کردن تمام اطلاعات مهم خود را (بدون قصد بازگشت وجود دارد پس از این مرحله) را انتخاب کنید پاک کردن.

از نظر جسمی نابود کردن درایو

یک جایگزین مرحله به بالاتر دیجیتال روش از بین بردن داده ها و یا ثانویه یک اگر شما می خواهید برای ایجاد مضاعف مطمئن شوید که اطلاعات شما قابل بازیابی نیست با هر کسی است که برای از بین بردن درایو جسمی.

اگر شما دستی نوع شما می توانید هارد دیسک پلاتر – واقعی دیسک که صفر و آنهایی را تشکیل می دهند که داده های خود را ذخیره شده در — و شن و ماسه سطوح یا چکش آنها را تا زمانی که نگاه همه dimpled و حفره حفره. یکی دیگر از گزینه این است که نگاهی به نادر زمین مگنت مانند یک آهنربای نئودیمیم و اجرای آن بر روی درایو صفحه گرامافون. که تغییر شکل آن و ایجاد هر گونه اطلاعات بر روی آن قابل خواندن است.

Ssd ها هستند تا حدودی داستان متفاوت است. با توجه به راه مدرن Ssd ذخیره داده ها بسیاری از اطلاعات هنوز هم می تواند بازیافت شود اگر شما فقط سعی کنید به حفاری سوراخ و یا حتی چکش-فوق العاده. اگر شما می خواهید را به مطمئن شوید که هیچ اطلاعات بر روی درایو می تواند reaccessed شما باید به اقدامات دیگر. برای آسان رفع برخی از مردم به طور کامل رمزگذاری روی هارد دیسک و فقط آن را دور بیاندازید. بدون کلید رمزنگاری متوسط دزد هرگز قادر به ایجاد حس از داده ها.

گزینه های دیگر برای Ssd ها است که آنها را به یک سرویس حرفه ای که آنها را از بین می برد. این شرکت با استفاده از بلندر صنعتی و یا سوراخ شدن دستگاه (مثل iron maiden برای هارد دیسک خود را) برای از بین بردن آنها را فراتر از محور هر گونه اطلاعات.

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de