خرید رپورتاژ

روزهای اولیه باستان شناسی درگیر مقادیر بسیار زیاد از کار کمرشکن فقط برای پیدا کردن سایت های که در آن به حفاری. در زمان قبل از GPS و ماهواره ای در محل خرابه های شهرهای باستانی و روستاهای شبیه به پیدا کردن یک سوزن در انبار کاه پنهان در جنگل در کنار یک کوه از راه دور. اما گوردون Willey بود نه ساختگی. به عنوان گزیده ای از نقشه برای مسافران توسط علامت گذاری به عنوان مک کوی را نشان می دهد به جای مصرف داخل از طریق پرو backcountry امید سکندری در سراسر یک سایت باستان شناسی, او تا به حال روشن ایده استفاده از عکس های هوایی به دست آورد از پرو نیروی هوایی به جستجو برای پتانسیل حفاری — همه بدون ترک نسبی همینطور نوه ها از لیما. نبوغ خود را کمک متحول و مدرن بشریت در جستجوی طولانی خود را-تمدن های از دست رفته.

Maps for Time Travellers

دانشگاه کالیفرنیا مطبوعات

از نقشه برای مسافران زمان: چگونه باستان شناسان با استفاده از تکنولوژی به ما نزدیک به گذشته توسط Mark D. McCoy. کپی رایت © 2020 توسط Mark D. McCoy. تجدید چاپ با اجازه از دانشگاه کالیفرنیا ،

گوردون Willey در طول رکود بزرگ در وسط کلاس خانواده و سرآمد در تحصیلات خود را در دبیرستان و دانشگاه. اما در سال 1936 تمام برنامه های خود را به دانشگاه رد شد. مصمم او پیوست حفاری در سراسر کشور و چند سال بعد پذیرفته شد به دانشگاه کلمبیا. باستان شناسی در این زمان بود که همه چیز در مورد روزشمار: حفر مکان های غنی از آثار و استفاده از آنها تغییر سبک برای ساخت یک فرهنگ و تاریخ است. و Willey آیا درست است که برای پایان نامه اش تحقیقات در پرو که او به اتمام مدت کوتاهی قبل از اینکه آمریکا وارد جنگ جهانی دوم است.

بعد Willey در زمان یک خطر بزرگ. پس از جنگ او بازگشت به پرو به عنوان بخشی از یک اسمیتسونیان تیم تحقیقاتی به انجام چیزی است که هیچ کس قبل انجام داده بود. هدف ویروس ها و دره محل را با آب و هوای نه بر خلاف جنوب کالیفرنیا. ایده این بود که به دنبال مبانی خرابه به نمایندگی از حل و فصل در سراسر ساحلی دره و بازسازی الگوی که در آن مردم زندگی می کردند در دوره های مختلف (شکل 6).

Settlement patterns in the Viru Valley, Peru. Gordon Willey’s first attempt to reconstruct settlement patterns shows four time periods. From upper-left, clockwise:(A) a time when few people lived in the valley (Cerro Prieto Period); (B) the first period when we find houses and community buildings (Guañape Period); (C) the time when fortification were added (Puerto Moorin Period); (D) and the period when people moved into a dense concentration near the coast (Gallinazo Period). Source: Willey (1953). The length of the valley, from the ocean to the uplands, is just over thirty kilometers, or about a seven-hour hike.

دانشگاه کالیفرنیا مطبوعات

نقشه برداری در طول سال 1946 بررسی لازم پیاده روی بیش از آنچه Willey بعد از آن به نام های “stony و به ظاهر بی پایان باقی مانده از ویروس ماقبل تاریخ شهرک” (1974, 154). او عادت به کار میدانی در پرو به طوری که نمی او را نگران نباشید. واقعی او نگران بود که با صرف تقریبا کل زمان پیاده روی در اطراف به جای حفاری تا برخی از سپرده غنی از آثار او به هدر رفتن زمان خود و به برخی از درجه قرار دادن خود را در آینده ای حرفه ای در سوال.

موفقیت بررسی شد با تشکر در بخش بزرگی از سهم توسط James A. فورد. جیم فورد خود توصیف بیش از حد رشد پسر کشور از می سی سی پی بود فقط یک زن و شوهر از سال مسن تر از Willey و امروز بهترین و شناخته شده برای کار خود را با آثار مکشوفه در شمال امریکا است. آن فورد که تا به حال این ایده که آنها می تواند با استفاده از عکس های هوایی به نقشه دره کارآمد است. در شروع فصل قبل از رفتن به ویروس این تیم متوقف کردن در لیما. وجود دارد که آنها خریداری شده از بیست و دو هوا عکس, هر یک در حدود نیمی به اندازه یک پوستر فیلم.

بررسی شده بود پرواز توسط پرو نیروی هوایی و چاپ در 1:10,000 مقیاس. آن سخت است برای دیدن هر چیزی در آن مقیاس است.دو زمین فوتبال مجموعه end-to-end خواهد بود فقط دو سانتی متر به طوری که پایه های خانه های بیش از حد کوچک برای دیدن.

به عکس ها مفید آنها با استفاده از یک نوع پروژکتور است که اجازه دهید آنها را منفجر کردن هر تصویر و پس از آن را در نقشه 1:700 مقیاس توسط ردیابی تصویر بینی. در این مقیاس دو زمین فوتبال خواهد بود و بیشتر شبیه به سی سانتی متر است. Viru دره باستانی ویژگی های معماری — دیوار تپه و اهرام ساخته شده از زمین و سنگ ایستاده بود از اطراف و چشم انداز طبیعی در هوا عکس, دلیل برای عدم بهتر توضیحات آنها شبیه سایه های عجیب و غریب. داشتن ترسیم سایه ها برای ایجاد نقشه های آشکار محل, معماری, خدمه نه تنها تا به حال یک ایده خوب چگونه به حرکت بلکه یک ایده از آنچه که وجود دارد قبل از آنها وارد شده است.

Viru دره سهم خود را از معماری خیره کننده. اما ویلی و اسمیتسونیان تیم می خواستم برای پیدا کردن و نقشه انواع مکان های مختلف از جمله مکان های که در آن مردم زندگی می کردند پرورشی و پرستش. پس از چهار ماه از تعقیب کردن سایه های عجیب و غریب در هوا عکس ها تیم آمد با نتایج است که بیش از انتظارات. آنها تا به حال ثبت شده باستان شناسی در سه صد مکان.

که مقدار زیادی است اما این تعداد را نه به عنوان مهم به عنوان تصویر پدید آمده است که زمانی که آنها قرار داده و آنها را در جهت ساخت و ساز. در آن روزها بود بر اساس سبک های هنری و انواع مصنوعات مشاهده شده در سطح زمین به خصوص سفال.

طور کلی آنها یافت اولین کشاورزان که حل و فصل در دره ساخته شده بود “هیچ تپه و یا ساختمان های خاص” (ویلی سال 1953 400). با گذشت زمان و روستاهای مشخص شده توسط خانه های کوچک پدید آمده با ساختمان که ممکن است شده اند معابد و یا تا به حال برخی از استفاده های دیگر به جامعه است. بعد اولین اهرام استحکامات و قصر ساخته شد. از همه مهمتر Willey و تیم خود را نیز ترسیم تاریخ عظیم سرمایه گذاری در کانالها برای آبیاری مزارع. دنیوی اطمینان حاصل کنید. اما با کانالهای محیط زیست طبیعی دره مجاز برای تولید مواد غذایی به اندازه کافی برای حمایت از بزرگی و جمعیت در حال رشد. گذشته های دور شد شروع به ایجاد حس قابل ملاحظه ای بدون یک مقدار عظیم از حفر.

چند سال پس از Viru ولی پروژه Willey داده شد یک وقف صندلی در دانشگاه هاروارد—یکی از دانشگاه ها که تا به حال او را رد کرد در اولین تلاش خود در دانشکده تحصیلات تکمیلی—و او معرفی جهان به خود راه جدید به دنبال در باستان شناسی مانند این:

مواد باقی مانده از تمدن های گذشته مانند پوسته ساحل با دریا عقب نشینی. عملکرد موجودات زنده و محیط که در آن زندگی می کردند از بین رفته اند ترک مرده و خالی از اشکال است. درک درستی از ساختار و عملکرد جوامع باستان باید بر اساس این قالب استاتیک که خرس تنها اثرش از زندگی است.از همه جنبه های آن [از جهنم]. . . که در دسترس هستند به باستان شناس شاید بیشترین سود را برای چنین درک الگوهای حل و فصل. (ویلی سال 1953 1)

به عبارت دیگر با مطالعه حل و فصل الگوهای باستان شناسان به طور بالقوه می تواند دیدن دنیای واقعی عواقب ناشی از تمام انواع چیزهای مانند این که چگونه رشد جمعیت و جوامع تکامل یافته است.

علاقه به حل و فصل الگوهای باعث رونق در استفاده از عکس های هوایی در باستان شناسی. در سراسر جهان در دهه های 1960 و 1970 یک نسل کامل از باستان شناسان جلو رفت و به backcountry—بدون GPS, بدون, تلفن همراه, فقط مشخص شده تا هوا عکس ها را در کوله پشتی خود را و آنچه را که آنها امیدوار بود قابل اعتماد جیپ. ما تا به حال در نهایت به درک که به درخواست و پاسخ به سوالات جالب آن که لازم باشد قادر به گفتن آنچه که قرار بود در اطراف یک محل واحد و یا بین نقاط به جای محدود کردن تمرکز ما به حفاری در یک مکان. این ایده که شما می توانید بخوانید گذشته از نگاه کردن به تغییرات در چیدمان و نوع اتمی—بود و خود را انقلابی.

در این مقاله: ویژگی فردا
همه محصولات توصیه شده توسط Engadget انتخاب شده توسط تیم تحریریه مستقل از شرکت مادر. برخی از داستان های ما شامل لینک های وابسته. اگر شما خرید چیزی را از طریق یکی از این لینک ها ممکن است ما کسب یک کمیسیون های وابسته.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im