Artistic conception of Betelgeuse and its hypothesized surface blemishes.

مفهوم هنری از Betelgeuse و آن فرضیه سطح لکه.
تصویر: MPIA بخش گرافیک

Betelgeuse—یک ستاره غول پیکر در مراحل پایانی زندگی خود را, شده است, اقدام عجیب و غریب به تازگی برگزاری نمایشگاه چشمگیر قطره در روشنایی. تحقیقات جدید ویژگی های عظیم ستاره به نقاط Betelgeuse را پوسته پوسته ظاهر هر چند در مقیاس هرگز قبل از دیده می شود.

تبلیغات

تحقیقات جدید مجموعه برای انتشار در مجله اختر فیزیک نامه (preprint در دسترس در اینجا) متصل چشمگیر درخشش قطره در Betelgeuse به عظیم لکه در آن photosphere بخشی از یک ستاره در سطح است که به روشنی می درخشد. این تار, سرد, لکه های Betelgeuse یادآور لکه های خورشیدی, اما آنها پوشش 50% به 70% از مرگ ستاره در سطح. تحقیقات جدید منجر شد توسط ستاره شناس Thavisha Dharmawardena از موسسه ماکس پلانک برای نجوم است.

Betelgeuse یک ابرغول سرخ ستاره واقع در حدود 650 سال نوری از زمین است. مجموعه ای در صورت فلکی جبار آن را به راحتی قابل مشاهده برای چشم غیر مسلح. ذهن boggingly بزرگ ستاره Betelgeuse اتحاد جمعی از 11 خورشید و قطر برابر با حدود 1,700 خورشید در یک ردیف به صف). اگر شما قرار داده شده Betelgeuse در مرکز منظومه شمسی ما آن را گسترش تمام راه را به مشتری مدار. مرسی.

تبلیغات

Betelgeuse است در پایان زندگی خود را و می تواند منفجر شود در یک ابرنواختر در واقع در هر زمان. این طبقه بندی به عنوان یک نیمه منظم متغیر ستاره به دلیل درخشش نوسان در طول زمان است که غیر معمول نیست برای غول قرمز.

“نسبت به پایان زندگی خود ستاره تبدیل شدن به غول قرمز” گفت: Dharmawardena در آزادی مطبوعات. “خود را به عنوان تامین سوخت اجرا می شود فرایندهای تغییر که ستاره ها انتشار انرژی است. به عنوان یک نتیجه, آنها نفخ تبدیل ناپایدار و تکان دوره از صدها یا حتی هزاران سال است که ما را به عنوان یک نوسان در روشنایی.”

G/O رسانه ها ممکن است یک کمیسیون

چه غیر معمول است اما میزان این افت در درخشش دیده می شود در Betelgeuse. به تازگی از اکتبر 2019 به مارس سال 2020 دانشمندان مشاهده شده به اندازه 40% افت ستاره عادی روشنایی.

تبلیغات

قرمز supergiants با توجه به آنها بسیار زیاد سطح منطقه و چگالی نسبتا کم به راحتی jettison بیرونی خود گازی لایه به فضایی که پس از سرد شدن تبدیل به گرد و غبار. این فرایند رهبری دانشگاه ملی استرالیا ستاره شناس دانیل پنبه و همکارانش به این نتیجه که مقدار فراوان از گرد و غبار در مجاورت Betelgeuse می توانید حساب کاربری برای این عجیب و غریب قطره در درخشش آنها به عنوان توضیح داده شده در اخیر مقاله.

Dharmawardena مقاله چالش های این نظریه با استفاده از قدیمی و جدید, اطلاعات جمع آوری شده توسط Atacama Pathfinder آزمایش (APEX) و جیمز کلرک ماکسول تلسکوپ (JCMT) که اندازه گیری تابش در زیر طول موج میلی متر.

تبلیغات

“آنچه ما را شگفت زده کرد این بود که Betelgeuse تبدیل 20 درصد تیره تر حتی در زیر میلیمتر موج محدوده” توضیح استیو Mairs یک از نویسندگان این مطالعه و محقق در شرق آسیا رصدخانه.

بر اساس مشاهدات قبلی محققان به این نتیجه رسیدند که این رفتار سازگار است با حضور گرد و غبار. پس از آن محاسبات در این محدوده طیفی تأیید این سوء ظن—که قطره در درخشش در این زیر میلیمتر موج محدوده نمیتواند برای حضور گرد و غبار. در عوض چیزی که باید در درون ستاره خود را با توجه به تحقیقات جدید است.

تبلیغات

با استفاده از یک بازگشت به اصول اولیه رویکرد اخترشناسان به رسمیت شناخته شده است که روشنایی یک ستاره بستگی به قطر آن و سطح متوسط. بنابراین مشاهده تیرگی در نور مرئی و در زیر طول موج میلی متر باید باعث کاهش Betelgeuse ميانگين دمای سطح.

High-resolution images of Betelgeuse show the distribution of brightness in visible light on its surface before and during its darkening. Due to the asymmetry, the authors attributed the dimming to huge star spots.

تصاویر با وضوح بالا از Betelgeuse نشان می دهد توزیع روشنایی در نور مرئی بر روی سطح آن قبل و در طول تیره شدن آن است. با توجه به عدم تقارن نویسندگان نسبت نور به ستاره بزرگ نقاط.
تصویر: ESO/M. Montargès et al.

تبلیغات

“با این حال نامتقارن توزیع دما بیشتر احتمال دارد توضیح داد:” مطالعه همکاری نویسنده پیتر Scicluna از رصدخانه جنوبی اروپا (ESO). “مربوط به تصاویر با وضوح بالا از Betelgeuse از دسامبر 2019 نشان می دهد مناطق مختلف روشنایی.”

این نقاط داده ها به حضور ستاره بزرگ نقاط پوشش بیش از 50 درصد به 70 درصد از سطح مرئی منطقه در Betelgeuse در دمای پایین تر از بسیار نورانی photosphere.

تبلیغات

امیلی Levesque, یک استاد نجوم در دانشگاه واشنگتن و نویسنده از آینده popular science, کتاب آخرین Stargazersخوشحال اطلاعات در Betelgeuse در زیر میلیمتر.

“مشاهدات خود را نشان می دهد که Betelgeuse شده است متغیر در این طول موج های بلند در حالی که درک چگونه این متصل به مشخصه چشمگیر dimming ما شاهد زمستان سال گذشته است که قطعا یک قطعه مهم از پازل” Levesque که نبودم درگیر در تحقیقات جدید گفت: Gizmodo.

تبلیغات

“این نتیجه بسیار جالب آن را به عنوان شواهدی را فراهم می کند که در تضاد با پیش فرض های قبلی حاکی از این است که تاریخی کاهنده از Betelgeuse می تواند ناشی از گرد و غبار. ما به نظر می رسد در مواجهه با مشاهدات متناقض بین Dharmawardena و پنبه” نوشته میگوئل Montargès از کو لون موسسه نجوم در یک ایمیل به Gizmodo. “این بسیار هیجان انگیز است: به نظر می رسد که ما بیشتر اطلاعات در Betelgeuse پیچیده تر از آن به نظر می رسد.”

Montargès که نه وابسته به تحقیقات جدید انجام داد شناسایی یک مشکل با این حال گفت: ما به دنبال در Betelgeuse از طول موج های مختلف با زاویه ای متفاوت قطعنامه و با اشاره مشاهدات صورت گرفته در تاریخ های مختلف.

تبلیغات

“درک این dimming—که به نظر می رسید مانند یک رویداد ساده—ممکن است به ما غذا برای فکر در حالی که برای” توضیح Montargès. “زیادی وجود دارد که ما نمی دانیم در مورد ابرغول سرخ ستاره ابرنواختر اجداد.”

Levesque گفت: این مهم است به یاد داشته باشید که Betelgeuse فقط یک ابرغول سرخ و ما خوش شانس بوده است و به مطالعه آن در جزئیات با توجه به آن روشنایی و نزدیکی.

تبلیغات

“ما نمی دانیم که چقدر هنوز در مورد چگونه بسیاری قرمز supergiants با هم متفاوت است در زیر میلیمتر و یا حتی چگونه مشترک این افت ناگهانی در نور مرئی هستند,” او گفت:. “ما می خواهید به نگه داشتن چشم در Betelgeuse در بسیاری از طول موج به عنوان امکان پذیر است و مطالعه بیشتر ستاره مانند آن به منظور به طور کامل توضیح فیزیک از این عظیم و در حال مرگ ستاره.”

در واقع حضور ستاره لکه های Betelgeuse هنوز هم نیاز به تایید توسط مکمل خطوط شواهد اما اگر آنها را نمایندگی کلاس کاملا جدیدی از ستارگان پدیده است. تحقیقات آینده باید بررسی مدت از این ستاره نقاط تعیین علل بالقوه آنها و شناسایی ممکن است چرخه. خورشید ما به عنوان مثال بیان لکه های خورشیدی در 11 سال چرخه. این مطالعه جدید ارائه جذاب نتیجه اما یک نیاز بیشتر قانع کننده داده است.

تبلیغات

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net