ستاره شناسان کشف کرده اند نزدیک ترین سیاه چاله به زمین تا کنون در بر داشت واقع فقط از 1000 سال نوری دور است.

این بخشی از یک غیر معمول سه گانه سیستم به نام HR 6819 متشکل از دو ستاره و یک سوراخ سیاه و سفید همه در مدار همان نقطه با توجه به تحقیقات منتشر شده در مجله Astronomy & اخترفیزیک.

سیاه چاله ها جذب همه چیز را که می آید نزدیک به آنها, حتی, نور, پس از آن است که اساسا غیر ممکن است به رعایت یک به طور مستقیم. در این صورت این ستاره شناسان با رصدخانه جنوبی اروپا (ESO) قادر به قرار دادن به سیاه چاله با استفاده از MPG/ESO 2.2 متری تلسکوپ در لا سیلا در رصدخانه شیلی نگاهی به حرکات یکی از ستاره دیگر در سیستم.

Milky Way shines over snowy La Silla
لا سیلا رصدخانه نشستن زیر یک اسپری از ستاره از ما کهکشان راه شیری. در سمت چپ این MPG/ESO 2.2 متری تلسکوپ است که برف بر روی آن گنبد. ESO/José Francisco سلگدو

“مهمترین اثر این سیاه چاله است که کشش گرانشی در همدم ستاره” دیتریش Baade, ESO را بازنشسته ستاره شناس گفت: روندهای دیجیتال. “همراه ستاره قابل مشاهده با چشم غیر مسلح بنابراین آن را بسیار آسان را با وضوح بالا و با کیفیت بالا و طیف و برای اندازه گیری از داپلر تغییر نرخ سرعت از ستاره است.”

داپلر تغییر است پدیده ای که در آن فرکانس امواج به نظر می رسد به تغییر با توجه به حرکت بین منبع و ناظر مانند چگونه یک آژیر برای تلفن های موبایل های مختلف زمانی که یک آمبولانس رویکردها و سپس درایو دور.

با استفاده از این تغییر محققان را دیدم که چگونه این ستاره در حال حرکت بود و استنباط حضور یک سیاه چاله است.

“اگر ستاره در حال حرکت است در اطراف وجود دارد باید یک دلیل که” Baade توضیح داد. “و پس از ستاره تعامل تنها گرانشی حداقل در آن سطح وجود دارد باید یک توده بزرگ در این نزدیکی هست. و اگر کسی نمی تواند ببینید که جرم و جرم است و بالاتر از سطح معینی پس از آن باید آن را یک سیاه چاله است.”

با استفاده از مشاهدات محققان قادر به محاسبه آن است که جسم در ساعت 6819 سیستم دارای یک توده در حدود پنج بار است که ما از خورشید یا حدود 1.5 میلیون بار که از زمین نشان می دهد که باید آن را یک سیاه چاله است.

این سیستم نیز قابل توجه به ویژگی های غیر معمول بودن یک سه گانه سیستم است که در آن دو ستاره و یک سیاه چاله مدار اطراف همان مرکز جرم.

This artist’s impression shows the orbits of the objects in the HR 6819 triple system
این هنرمند تصور را نشان می دهد مدار اشیاء در ساعت 6819 سه گانه سیستم. این سیستم تشکیل شده است از درونی دودویی با یک ستاره (مدار آبی) و به تازگی کشف سیاه چاله (مدار با رنگ قرمز) و همچنین یک سوم ستارگان در یک مدار گسترده تر (همچنین در آبی). ESO/L. Calçada

“این سه گانه سیستم یک نوع به نام یک سیستم سلسله مراتبی به این معنی که دو نفر از اشیاء بسیار نزدیک به یکدیگر و سوم جسم است و نه دور” Baade گفت.

“در درون دودویی وجود دارد یک ستاره درخشان است که به اندازه کافی روشن بود با چشم غیرمسلح دیده است که orbited توسط سیاه چاله است. و سپس این دو ستاره در حال orbited توسط دومین ستاره درخشان است که بیشتر به دور است.”

سیاه چاله سه گانه سیستم می تواند به ستاره شناسان مطالعه گریزان امواج گرانشی در آینده است. سیستم خود را به احتمال زیاد به منبع این امواج, اما آنچه در آن ارائه یک مدل از یک سیستم با دو سیاهچاله در حال چرخش هر یک از دیگر ممکن است مانند نگاه.

Two Black Holes Merging
یک تصویر از دو سیاه چاله ها ادغام CalTech

هنگامی که دو دودویی سیاه چاله ها ادغام مقدار بسیار زیادی از انرژی این رویداد می دهد باعث ایجاد اعوجاج, نمایشی از فضا. این اعوجاج خواهد بود یکی از قوی ترین منابع امواج گرانشی در جهان خواهد بود و قابل تشخیص از طریق پروژه هایی مانند LIGO (لیزر تداخل گرانشی-موج رصدخانه).

اما ستاره شناسان مطمئن نیستند که چه چیزی باعث می شود یک فایل باینری جفت سیاه چاله ها به ادغام. یک پیشنهاد این است که این ادغام می تواند ناشی از یک سوم ستاره در مدار جفت.

با مطالعه حرکت دو ستاره و یک سیاه چاله در ساعت 6819 سیستم ستاره شناسان می توانید یک طرح از سه گانه سیستم های است که می تواند آنها را در مورد این که چگونه این دودویی سیاه چاله ادغام می تواند رخ دهد.

Baade گفت که او در حال مطالعه این سیستم خاص و برای 20 سال است.

در حالی که Baade گفت: محققان هیجان زده شد در نهایت به ناخن سیستم ترکیب منحصر به فرد آن را یک پیروزی تلخ و شیرین: این تیم رهبر استن Štefl کشته در یک تصادف اتومبیل در سال 2014 قبل از یافته های خود را می تواند منتشر شود.

“این بسیار پرارزش آن را به این مثبت و قطعی پایان” Baade گفت. “اما البته بسیار غم انگیز است که ما دوست استن Štefl نمی تواند جشن موفقیت با ما است.”

ویراستاران’ توصیه های

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im