خرید رپورتاژ

This picture taken on June 16, 2020 shows Japan's Fugaku supercomputer at the Riken Center for Computational Science in Kobe, Hyogo prefecture. - The Fugaku supercomputer, built with government backing and used in the fight against the COVID-19 coronavirus, is now ranked as the world's fastest, its developers announced on June 22, 2020. (Photo by STR / JIJI PRESS / AFP) / Japan OUT (Photo by STR/JIJI PRESS/AFP via Getty Images)
خ via Getty Images

در همان روز که اپل اعلام کرد طرح خود را برای انتقال به آن سیلیکون خود در مک Top500 تاج ARM مبتنی بر ساخت و به جهان قدرتمند ترین ابر رایانه ها است. اعلام نمرات اولین بار در یک سیستم با پردازنده های ARM عرضه در شماره یک نقطه در لیست. چه چیزی بیشتر ابر رایانه ها قرار گرفته است در ژاپن و نه آمریکا یا چین مانند بسیاری از سیستم های که تحت سلطه این لیست در سال های اخیر است.

در قلب مرکز RIKEN برای محاسباتی در علم Fugaku ابر رایانه توسط فوجیتسو را 48-هسته A64FX سیستم-روی-یک-چیپ. کار هم 158,976 از این تراشه ها قرار داده تا معیار 415.5 petaflops و اوج عملکرد از 1 exaflop. برای قرار دادن کارایی که در چشم انداز Oak Ridge National Lab سران ابررایانه در تنسی قبلا شماره یک در لیست با 148.8 petaflops محاسبات و قدرت ساخت Fugaku 2.8 برابر قوی تر از آن سیستم.

فوجیتسو با مجوز طرح برای پردازنده از بازو است که متعلق به حامل ژاپنی SoftBank. سیستم هزینه بیش از $1 میلیارد و در زمان حدود شش سال به طراحی و ساخت. به گفته نیویورک تایمزمحققان در حال حاضر با استفاده از Fugaku برای کمک به کروناویروس مربوط به پژوهش است.

در سال های اخیر مبتنی بر x86 سیستم شامل پردازنده های ساخته شده توسط Intel و AMD شده اند شایع ترین چشم در Top500; تنها چهار بازوی مبتنی بر ابر رایانه به نظر می رسد در لیست. آنچه را نیز قابل توجه در مورد Fugaku است که آن را شامل نمی شود هر گونه اختصاصی gpu ها به کمک هوش مصنوعی و برنامه های کاربردی.

به این چیزها معمولا رفتن Fugaku بعید است که برای برگزاری یک نقطه برای مدت طولانی. با کمک از AMD کری محاسبات ساختمان 1.5 exaflop سیستم برای وزارت انرژی و Oak Ridge National Laboratory. کری همچنین ساخت یک پردازنده اینتل مبتنی بر exascale سیستم برای آزمایشگاه ملی آرگون ای. هر دو ابر رایانه ها قرار است برای اولین مدتی در 2021. آن را یک دستاورد قابل توجهی برای ژاپن در یک فضای تحت سلطه چین و ایالات متحده است. آنها دو کشور باید 340 ابر رایانه در Top500 بین آنها است.

در این مقاله: ژاپن, ARM, SoftBank, شخصی, رایانه, علم, ابر رایانه ها, اخبار, دنده
همه محصولات توصیه شده توسط Engadget انتخاب شده توسط تیم تحریریه مستقل از شرکت مادر. برخی از داستان های ما شامل لینک های وابسته. اگر شما خرید چیزی را از طریق یکی از این لینک ها ممکن است ما کسب یک کمیسیون های وابسته.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im